2476137-trumpbiden
18.11.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Volební podvody v USA? Donald Trump má právo i povinnost bránit se volebním podvodům

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaMédia hlavního proudu v USA i Evropě přišla už několik dnů po uzavření volebních místností s vyhlášením výsledků amerických prezidentských voleb. Vítězem je Joe Biden bez stínu pochybností s recenzemi politologů utvrzující čtenáře i diváky o těsné výhře.

Je tu několik důvodů, proč u každého rozumně uvažujícího voliče/občana musí Bidenova těsná výhra budit rozpaky a pochybnosti.

Prokazování totožnosti, elektronické terminály

V téměř třetině amerických států nemusíte prokazovat totožnost prostřednictvím ID.

Jen zhruba třetina států požaduje ID (průkaz totožnosti) s fotkou, další třetině stačí jen samotné ID a v poslední třetině států se nevyžaduje již žádné ID, stačí jen čestné prohlášení bez jakéhokoliv průkazu totožnosti. V USA občanské průkazy nemají, takže ID se myslí hlavně řidičský průkaz nebo průkaz pojištěnce.

Již tato skutečnost je zneužitelná a pramení z historických anachronismů. Americká společnost konce 18.století (tehdy se volební systém utvářel) byla společenstvím hluboce věřících a v drtivé většině čestných lidí, falšování výsledků voleb bylo něco nemyslitelného pro většinu populace.

MAPA

Podíváme-li se na státy unie, kde není vůbec vyžadované ID, jedná se často o státy, kde byly velice těsné výsledky, resp. kde Trump často vedl průběžné výsledky před začátkem sčítáním korespondenčních hlasů. Státy jako Pennsylvánie , Virginie, Minnesota nebo Illinois, tam často rozhodovaly o výhře dotyčného prezidentského kandidáta jen desítky tisíc hlasů. Pro přesnost dodejme, že vítěz v dotyčném unijním státu bere všechno, tj získává všechny volitele.

Dalším problémem s čistotou voleb mohou být elektronické terminály připojené k internetu. Výzkumníci na univerzitách se dokázali nabourat do serveru, který zpracovával výsledky. Proto už dnes celá řada iniciativ volá po volebních terminálech bez připojení k internetu s papírovou stopou.

Korespondenční hlasování

O korespondenčním hlasování a jeho možnému zneužití bylo řečeno dost. Letos v USA prý hlasovalo až 100 miliónů voličů korespondenčním hlasováním, což činí 2/3 hlasujících. Zastánci korespondenčního hlasování mluví o zabezpečenosti díky unikátnímu kódu uvnitř, ale ruku na srdce, ten, kdo potřebuje ovlivnit volby, tak má takové prostředky, že prolomení kódu v obálce je pro tyto predátory legrace. Korespondenční hlasy ve spojení s malým důrazem na prokazování totožnosti a možnosti ovlivnění osoby, která volí, mohou způsobit nepředvídatelnou toxicitu a zneužitelnost v rukách silných zájmových skupin.

Mega podvody ve volebních místnostech?

Velkým šokem pro celou řadu voličů Donalda Trumpa může být sdělení bývalého starosty New Yourku Rudiho W. Giulianniho a posléze interview Trey Trainora, předsedy americké Federální volební komise, který prohlásil, že v některých volebních obvodech kontrolovaných demokraty nepustili pozorovatele z řad republikánů a prý  přerušovali neustále sčítání voleb kvůli tomu, že ručně vyplňovali prázdné volební lístky pro Joea Bidena!

Existuje prý i video, kde kamera zachytila člena sčítací komise, jak vyplňuje volební lístky a další okolo hlídají, aby někdo z ostatních pozorovatelů nepřišel.

Pokud se prokáží výše uvedená svědectví, budou muset být volby ze strany soudů v některých amerických státech anulovány a můžeme se dočkat ještě zajímavých změn.

Konfrontační styl mediální scény a levicové fronty

A dostáváme se k tomu nejzásadnějšímu, ať již volby v některých amerických státech, resp. volebních místnostech byly nebo nebyly zfalšovány, je naprosto neuvěřitelný přístup většiny médií hlavního proudu, které na vítěze již od počátku pasovaly Joe Bidena a na každého, kdo jen projevil pochybnosti o čistotě voleb, okamžitě zaútočily s cílem diskreditace včetně prezidenta Trumpa.

Dalším hodně zarážejícím faktem je až podezřele médii zdůrazňovaná převaha demokratických voličů při korespondenčním hlasování. A zrovna tam, kde je větší náchylnost k podvodům, jaká náhoda. Čísla o drtivých výsledcích korespondenčního hlasování pro Bidena zní podobně jako výsledky z jednotných kandidátek Národní fronty za socialismu.

Stojí tak proti sobě dva nesmiřitelné tábory, do jejichž souboje o vůdce největší velmoci na světě vstupují mainstreamová média se svým příznačným aktivistickým zápalem, který nenechává nikoho na pochybách, na jaké straně stojí.

Každopádně je škoda, že namísto férového souboje o prezidentský úřad, kdy má vítězit kandidát s co nejpřitažlivějším programem, vidíme politiku tvrdé konfrontace, která zabraňuje pokojnému prošetření možných podvodů ze strany soudů a respektování budoucího verdiktu ze strany Nejvyššího soudu, nejvyšší právní autority v zemi.

V příštích týdnech se uvidí, jak bude probíhat případné vyšetřování a s čím zástupci Donalda Trumpa přijdou.

 

knihamracna

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 487 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.