A tuž za Masaryka se okradla šlechta podle zakona o pozemkove reformě, za Hytlera se okradli Židi podle zakona na ochranu rasy, za Beneša se okradli Němci a zli kolaboranti podle velkeho retribučniho dekreta, za Gottwalda se okradli slušni a schopni podle zakona o znarodněni, za Zapotockeho se okradli uplně všeci podle zakona o měnove reformě a celu dobu po roce 48 okradali bolševici lidi podle zakonu, kere si sami vymysleli. Třeba když si kdosik vyjel na vylet na Zapad a nechtěl se vracet, tak mu kradli majetek podle zakona o propadnuti majetku statu. 

 

Po roce 90 se pomoci novych zakonu okradlo obyvatelstvo, kere si našporovalo jakesik chechtaky pomoci inflace, hypotek a neviditelne ruky trhu, ale tym vlastně veškera negatyva konči. Třeba v male privatyzaci dostali všeci občani demokratycku možnost dostat se k malemu majetku, a ve velke privatyzaci ste si už za pomoci bank mohli rozkrast naprosto cokoliv. Ti chytři to pochopili, ti hlupi ni. O tym, že patřite k tym hlupym, svědči aji to, že čitate tento članek v novinach nebo na webu. Bo kdybyste byli ti chytři, tak nečitate tyto cypoviny, ale čitate si v originale Seychelly Today anebo Sri Lanka Times.

 

A tak buďte radi, že už čtvrt stoleti žijete v režimu, kde si každy može demokratycky nakrast podle potřeb. Bo jak my prognostyci vime, při dalši změně režimu bude podle zakona o napraveni multykulturnich křivd převedeny majetek od pracujicich bilych k nepracujicim barevnym a možnost čorovat bude pravně omezena a na každe radnici budu kvoty, kde bude přesně vymezene, kolik bude v městske radě slepic, pedofilu, Tataru a jinych multykulturnich odrud obyvatelstva.

 

havanaweb.nl

 

Ale vraťme se fčil k tym našim malym obecnim volbam, kere su tady od teho, aby se každy demokratycky dostal k možnosti čorovat. K temu učelu byly zřizene granty, dotace, bruselske fondy a ja ani nevim co všecko, bo na každu pořadnu čorku potřebujete přislušne zakony. Enem cygani nepochopili, že krast je třeba podle zakona a proto su taci neoblibeni.

 

Třeba u nas v naši male vesnici, kera ma ročni rozpočet cosik přes deset milijonu, se krade podle zakona o obcach. Robi se to tak, že uklizečka, traktorista a obecni posluhovač maju schvaleny padesatitisicovy plat. Z bruselskeho granta se postavil suchy polder proti povodňam, kery se vyznačuje tym, že když byla letos u nas povodeň, tak suchy polder zustal suchy. A vyběrove řizeni se nerobi žadne, bo všecko se rozseka na take male zakazky, aby se žadne řizeni robit nemuselo a všecko se přikleplo firmě od bratranca tety mistopředsedova stryka z prvniho manželstvi.

 

A o tym to kura všecko je. Čemu se divite? Všeci se pamatujete film, kaj stary učitel po vraždě polityka řika: “…vražda na tyranu neni zločinem”. Tuž podobně ja možu řict: “Okradeni zloděja tež neni zločinem”. Bo zloděj ve formě statu vam ukradne z vaši vyplaty nemaly peniz, a krade dnes a denně (podle zakona o dani z přijmu samozřejmě). Nikdy by žadna korupca a čorky nebyly, kdyby nebyl majetek nazhromažděny z vašich ukradenych dani. Všimněte si, že vždycky všeci kradu z te velke hromady, kera jakoby nikomu nepatři. A pravě proto tady mame volby, v kerych tak trochu rozhodujeme o tym, kdo bude krast dalši štyry roky.  A jestli je levy, nebo pravy, na tym nesejde.

 

Chvala bohu, že tady taku demokratycku možnost volby mame. Bo v přištim režimu bude zase o trochu huř jak fčil.

 

Ladislav Větvička, starosta obce Male Čorky