elita
17.10.2018
Kategorie: Společnost

Volby obnažily zásadní problém

Sdílejte článek:

PERGILL

 
V současné době mají téměř všichni levicoví komentátoři plná ústa elit a údajné “vzpoury” nevědomých občanů proti nim.
.

Co ukázaly volby

Volby toho moc neukázaly, jen mírné posílení nesystémových stran a pokles stran “tradičních” s výjimkou ODS. Tyto posuny ovšem nejsou takové, aby se nějak drasticky překreslila politická scéna. Jen se potvrdil trend úpadku ČSSD a TOPky, kdy ta první patrně plošně poklesne pod 5% hladinu, kterou se kdysi snažila zlikvidovat možnost vzniku konkurence. Druhá se začíná stávat “stranou pro pražáci”, protože jinde než v Praze jsou její výsledky bídné. Potvrdilo s také to, že ČSL (nyní jako KDU-ČSL) bude přežívat za jakéhokoli režimu.

 .
Pozitivní byl propad některých extrémistických seskupení, jako např. Žít Brno. Bylo to i komentováno slovy, že “Žít Brno mělo v těchto volbách kandidovat v Praze”, a to z toho důvodu, že tam podobná pochybná a politicky extrémistická seskupení bodovala velice dobře, což už bylo komentováno stylem “prodám byt v Praze nějakým politickým extrémistům, protože ve městě pod tímto vedením žít nechci”.

Co ukázaly povolební aktivity

Povolební aktivity jsou zajímavější. Ukázaly se dvě věci: Dodělávající ČSSD se velice ochotně spolu s ODS (ale také jinými tradičními stranami) napojují na mafiánské a jiné podobné struktury všude tam, kde mají možnost dostat se nejrůznějšími “širokými koalicemi” stran s prakticky nulovým průnikem volebních programů do vedení měst. Jinými slovy, program a předvolební sliby jsou o ničem, důležité je, dostat se k lizu.

 .
Ukázalo se jasně, že vyhnání ODS do opozice v podstatě nijak nezpřetrhalo napojení na pochybné osobnosti v regionech. Toto napojení bylo pouze “dočasně zakonzervováno” a bylo prakticky ihned obnoveno všude tam, kde to mělo pro ony pochybné osobnosti nějaký význam.
 .
Prostě jedno období v opozici jednoznačně nestačí. Strana musí být v opozici mnohem delší dobu (obávám se, že tak jednu generaci, aby to na tyhle vazby mělo nějaký významnější vliv).
Je zajímavé, že se do těchto povolebních hrátek docela zapojili Piráti, což by je mohlo pro další volby zdiskreditovat tak, jak dopadlo ono Žít Brno.
 .
Žít Brno totiž asi nejvíc uškodila skutečnost, že po létech vehementního a důvěryhodně vypadajícího stavění se na odpor proti přesunu brněnského Hlavního nádraží (mnozí z jeho aktérů v rámci jiných politických subjektů) stačilo pár let “u lizu” a jeho zastupitelé hlasovali pro přesun, zcela a explicitně v rozporu s programem, který předložili před volbami voličům. Tedy udělali přesně to, co zastupitelé ze “zavedených” politických stran “sekají jak Baťa cvičky”.

Širší souvislost “kmotrovství”

Podíváme-li se do historie, pak poučení v této oblasti může přinést historie americké prohibice (1919 – 1933). Přestože se její prosazovatelé předháněli ve slibech, jaký ráj na zemi vytvoří, opak byl pravdou. Jednak docházelo k velice rozsáhlé pokoutní a domácké výrobě alkoholických nápojů, mnohdy velmi nekvalitních, jednak došlo i k tomu, že pití alkoholu se stalo sociálně prestižní záležitostí (asi jako krátce po jejím zrušení kouření cigaret). Podle některých statistik za doby prohibice narostla výrazně spotřeba alkoholu na hlavu a poklesla až poté, co byla prohibice zrušena. Došlo také ke statisticky prokázanému nárůstu výskytu chorob z nadměrné konzumace alkoholu (což do jisté míry bylo ovlivněno nejen množstvím konzumovaného alkoholu, ale i jeho podstatně nižší kvalitou).

 .
Co je ovšem nejzásadnější: Za doby prohibice došlo k totálnímu prorostení organizovaného zločinu s politikou, exekutivou i justicí. Demonstruje to vcelku názorně osud Al Caponeho, který se provinil jak nelegální výrobou a distribucí alkoholu (tedy děláním toho, co prohibice postavila mimo zákon), ale i navazující trestnou činností od krádeží až po vraždy. O všech těchto zločinech se velice dobře vědělo, ale v důsledku totální zkorumpovanosti policie a soudů nebylo možné ho za tyto zločiny odsoudit. Až ho nakonec dostali do vězení “skrčkou” přes neplacení daní, což už nemohli místní podplacení soudci, prokurátoři i policisté zvrátit.
 .
Nicméně po skončení prohibice uvedené propojení zůstalo. Projevilo se mj. postavením mimo zákon marihuany (jejíž dopad na zdraví je podstatně menší než u alkoholu a tabáku), protože bylo potřeba jednak udržet práci pro desetitisíce policistů, žijících z represí v době prohibice, jednak alkoholičtí mafiáni potřebovali nějakou komoditu, kterou by mohli za vysokých zisků ilegálně distribuovat do populace. Ruka ruku myje, mafiány placení policisté začali konstruovat a přitvrzovat protidrogovou legislativu a mafiány placení “experti” z řad justice a exekutivy jim k tomu poskytovali lži, kterými byla “válka proti drogám” zdůvodňována.
 .
A, vzhledem k tomu, že tento stav trvá v USA v podstatě dodnes, lze konstatovat, že z propojení všech tří sloupů demokracie s organizovaným zločinem za dob prohibice se USA dodnes nevzpamatovaly.
Je tedy jasné, že jedno období v opozici pro “kmotrovské” vazby mezi politiky a zločinci absolutně nic neznamená, nijak je nezlikviduje, jen dočasně utlumí.

K těm elitám

Ukazuje se naprosto jasně, že v naší politice žádné elity, až na naprosté výjimky, neexistují. Lidé, kteří se za elitu prohlašují, mají nízký až naprosto nulový morální kredit a jejich agenda je zcela jednoznačně protinárodní (“národ je překážkou našeho řádného začlenění do EU”), prakticky stejná, jakou jsme tu viděli u politiků a aktivistických novinářů za časů protektorátu. To i většina horlivých normalizátorů ze 70. let měla k vlastenectví pozitivnější vztah; rozhodně nevyhlašovala nějaký program našeho totálního odnárodnění.

 .
Elity spíše nacházíme v oblasti ekonomie, něco málo i v umění. Pokud v politice, tak spíše na její periferii, v rámci nesystémových nebo antisystémových stran. Paradoxně je takový T. Okamura větší národní elitou a větším vlastencem než kdokoli z vedení “tradičních” politických stran (kdo zde před nějakou dobou četl mou sérii postů o “středoevropské směsce”, ten se tomu divit nebude).
 .
Je naprosto jasné, že zdravější část společnosti se proti těmto “elitám” bouří a podporují je v podstatě jen ekvivalenty těch, co podporovali zmíněný politický (pronacistický) aktivismus za dob protektorátu. Ukazuje to tedy názorně morální pokleslost těchto “elit”.

.

Jinými slovy, rýsuje se zde vzpoura nikoli proti elitám, ale proti jakési pseudoelitě, která se skutečnou elitou národa (nebo občanstva) nemá prakticky nic společného.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, Milan Hlaváček 200,- Kč, Šárka Průdková 300,- Kč, Nezn. dárce (poštou) 250,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Jozef Sykora 249,80 (10 eur), Josef Bílek 200,- Kč, Jan Králíček 1000,- Kč, Jan Cerny 5000,- Kč, Vitesse PSP Ltd. 100,- Kč, Jan Pšenička 400,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 300,- Kč, Jiří Chudý 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Josef Bárta 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 45 415,80 Kč
Vybráno 129.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,82 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.