volb
8.10.2016
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Volby a komentáře: Výsledky voleb 2016 a jejich hodnocení z různých úhlů pohledu

Sdílejte článek:

RED

Právě se uzavřely volební místnosti. V tomto průběžně aktualizovaném článku chceme naše čtenáře seznamovat s průběžným, ale nakonec i konečným výsledkem krajských a doplňovacích senátních voleb v ČR roku 2016. Víme, že “poctivou práci” v tomto duchu povede i Václav Moravec se svým týmem a jistě klasickou suitou “odborníků” na ČT, nicméně jistě neuškodí i pohled alternativní.

14:20

Začíná sčítání hlasů, je odhadována velmi nízká volební účast, někde kolem 30%. Vše sečteno by mělo být zhruba okolo 19,00. 

14:40

První zajímavý částečný výsledek z Prahy 6 (senátní volby), po sečtení 10% hlasů:

 1. Růžička Jiří Mgr. TOP+STAN 43,67%,
 2. Bělohradský Václav SZ+ČSSD 16,06%
 3. Harapes Vlastimil ANO 13,88%
 4. Stárek František Bc. ODS 13,51%

14:55

kscvolbyVyšla také zpráva k jednomu z incidentů prvního volebního dne, kdy arogantní mladý komunista přišel zasednout do volební komise v tričku s rudou hvězdou, srpem a kladivem, čímž porušil nejen základní morální principy svobodné společnosti, ale i několik zákonů ČR: Přivolaná policie prý neshledala důvod k zákroku a provokujícího komunistu odmítla odvolat i předsedkyně volební komise ze Strany zelených. Proti tomuto protestujícího občana, který před jinou volební místností roztáhl transparent s podobně historicky nepřijatelným znakem hákového kříže však policisté na místě zatkli a odvezli na služebnu. Asi není propagace zla jako zla.

15:10

V krajských volbách to zatím na žádné velké překvapení, ve které doufalo mnoho lidí, nevypadá. Podle prvních výsledků po sečtení 10-20% hlasů vede ČSSD, Babišovo ANO a KSČM.

Například právě nyní Ústecký kraj:

 1. ANO 2011 – 27,52%
 2. KSČM – 18,66%
 3. ČSSD – 10,48%
 4. ODS – 6,42%
 5. STAN – 5,99%
 6. Koalice SPD a SPO – 5,43%

15:20

Komentář na Fcb: No zatím to vypadá, že polepit celou republiku Babišem stačí na výhru ve volbách, v kterých nekandiduje.

15:25

„Ministerstvo pro místní rozvoj je klíčové pro komunikaci se všemi hejtmany. Proto spoléhám na to, že na úrovni některých krajů dojde k výměně hejtmanů a vedení krajů,“ prohlásila při příchodu do štábu ANO ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Spoléhá … no, mají se v té vládní koalici opravdu rádi a spolupracují asi jedna radost.

15:40

Po sečtení 35% hlasů vede ANO v 9 krajích, ČSSD ve 2 krajích, KDU-ČSL ve Zlínském kraji a v Libereckém kraji místní SLK. Kdo čekal, že Burešovi ty koblihy lidi už nežerou?

15:50

Jindřich Šidlo ‏na Twitteru: A kraje jsou v holdingu.
 .
16:00
 .
Několik dalších komentářů ze sociální sítě:
 • Volby obvykle dopadnou tak, jak tušíme, že dopadnou, jenom jsme si to nechtěli připustit.
 • Když tak vidím ty průběžné výsledky voleb, tak v tý Dominikánský republice asi zůstanu a požádám o azyl.
 • Měl jsem jinou práci. Už odstoupil Sobotka?
 • Utěšuji se tím, že pro ČSSD to je solidní výprask. Bohužel jiné pozitivum na výsledcích těchto voleb nevidím.
 • Tak Vlastik Harapes a Tonda Felix Slovacek zatim nic moc. Vypada to, ze velka kultura bude letos v Senatu chybet.
 • Takže nový lídrem české levice se po těchto volbách stává Andrej Babiš a ČSSD hledá nové dno. Gratuluji Slávkovi Sobotkovi.

16:20

První okrsek se sečtenými 100% hlasů pro senátní volby: Praha 10 – do 2. kola postupují Holubář Jiří (za TOP 09) 19,8 % a Chmelová Renata (KDU+Pir+DPD+LES) 22,8 %.

16:25

Komentář z facebooku: Již předběžné volební výsledky ukázaly neduh naší společnosti. Lidé v naprosté, tentokrát drtivé většině k volbám nešli. Ta nepatrná hrstka, která se do volebních místností obtěžovala, volí pořád dokola to stejné anebo to jsou prospěcháři a jejich rodinní příslušníci. Tento neduh umožňuje zmocnit se vlády v naší zemi nepatrné hrstce, která disponuje velkým majetkem a naprostým nedostatkem charakteru.

16:30

Nízkou volební účast zhodnotil ministr Pelikán (ANO) slovy: „Lidé necítili potřebu přijít k volbám protestovat, mlčící nepřítomná většina dala najevo, že je spokojená a není důvod věci měnit.“ No a máte to …

17: 30 a dále

Senátní volby – okrsky po sečtení 100% hlasů – konečné, potvrzené výsledky, postupující do 2. kola:

Praha 11:  

 1. prof. JUDr. Helena Válková, CSc., 65 let, advokátka, univerzitní profesorka, ANO 2011, 19,23 %
 2. Ing. Ladislav Kos, 58 let, technik, zastupitel MČ Praha 11, KDUSZ+HPP11+Pir, 16,67%

Praha 10:

 1. Renata Chmelová, 45 let, zast.MČ P-10, KDU+Pir+DPD+LES, 22,80%
 2. MUDr. Jiří Holubář, 60 let, lékař, chirurg, TOP+STAN, 19,80% 

Praha 6

 1. Mgr. Jiří Růžička, 68 let, ředitel Gymnázia Jana Keplera, TOP+STAN, 42,31%
 2. Václav Bělohradský, 72 let, univerzitní profesor a publicista, SZ+ČSSD, 16,72% 

Most

 1. MUDr. Alena Dernerová, 57 let, lékařka – dětský neurolog, S.cz, 36,66%
 2. Jiří Šlégr, 45 let, sportovec-hokejista, ČSSD, 16,42% 

Kromeříž

 1. Mgr. Šárka Jelínková, 48 let, ředitelka Centra pro seniory Zahrada Bystřice p. H, KDU-ČSL, 16,94%
 2. Ing. Jan Hašek, 62 let, předseda družstva, ANO 2011, 16,07%

Hodonín

 1. Ing. Bc. Anna Hubáčková, 59 let, starostka obce, KDU-ČSL, 28,30% 
 2. Ing. Zdeněk Škromach, 59 let, senátor, ČSSD, 23,69% 

17:50

Další várka komentářů ze sociálních sítí:

 • Chápu správně, že když nehlasuje Praha tak Topka neexistuje?
 • Pustila jsem poskoka a mediálního pomocníka, žumpu24 a nechce se mi věřit tomu, že jsme státem debilů, kterým není pomoci. Myslela jsem si před pár dny, když jsem viděla fotky, třeba z Brna, kde stály fronty na zasranou koblihu, že budou lidi alespoň vyčůrani, že sežerou koblihu, ale budou volit jinou alternativu. BOHUŽEL. Co jste to za zbabělce, že ohýbáte hřbet a s hlavou u zemi jdete na porážku??? Řekněte mi, jsme jako potomci hrdých předků vážně už tak zdegenerovaní, že se motáme pořád ve stoce hoven? Já už fakt nevím, co si o nás, jako celku, mám myslet, je mi hořko…
 • Doteď se říkalo: ,,Chodí volit pravidelně a spořádaně jako voliči komunistů.” Teď se bude říkat: ,,Chodí volit pravidelně a spořádaně jako voliči ANO.” Spíše pochopím někoho, kdo volí komunisty, ale proč někdo volí ANO? Chtěla jsem si dnes pustit horor, ale po předběžných výsledcích voleb mám již děsu dost…
 • Vážení a milí, první průběžné výsledky voleb ukazují, že občané České republiky jsou spokojení s vládní politikou. Protože kdyby nespokojení nebyli, přišli by k volbám a podle toho by hlasovali. To nic nemění na tom, že existuje široká skupina lidí, která spokojená není. Já k této skupině patřím. Nesouhlasím s vládní politikou, odmítám sociální inženýrství, které nás omezuje v našich právech. A hodlám i nadále na to upozorňovat a bojovat proti tomu. Nehodlám rezignovat a fňukat někde v koutku. Budu apelovat na všechny schopné lidi, kteří vidí limity současných politiků, aby se zapojili a pomohli vybudovat silné opoziční hnutí. Potřebujeme více lidí, více jednotících myšlenek, více odhodlání, více profesionality.
 • Průser. Ve 4 krajích došly koblihy.
 • Koukám, že bez starostů je to TOP04,5.
 • Jestli je ve středních Čechách schopná zvítězit Jermanová, přemýšlím, že tam nechám v příštích volbách kandidovat svou pračku.

19:15

Senátní volby – okrsky po sečtení 100% hlasů – další konečné, potvrzené výsledky, postupující do 2. kola:

Karlovy Vary

 1. Ing. Jan Horník, 62 let, starosta Božího Daru a senátor, STAN 23,46%
 2. Josef Váňa, 63 let, trenér a majitel stáje dostihových koní, ANO 2011, 18,96%

Tábor

 1. Mgr. Jaroslav Větrovský, 48 let, starosta města, učitel, ANO 2011, 17,83%
 2. Ing. Jan Mládek, CSc., 56 let, ministr MPO ČR, ČSSD, 17,60% 

Beroun

 1. Jiří Oberfalzer, 62 let, senátor,ODS, 23,99% 
 2. Bohumil Stibal, 53 let, jednatel společnosti, ANO 2011, 16,66%

Ostrava-město

 1. Ing. arch. Liana Janáčková, 63 let, starostka MO Mariánské Hory a Hulváky, NEZ 16,50%
 2. Ing. Zdeněk Nytra, 55 let, ředitel Hasičského záchranného sboru MS kraje, NK 15,46%

Další celkové výsledky najdete zde: Volby do Senátu Parlamentu ČR konané dne 7.10. – 8.10.2016

19:30

A další komentáře ze sociálních sítí a médií:

 • Marja pANO, to budou kšefty. Andreji, podotujem to!
 • Důvodem nezájmu je i to, že voleb je zkrátka moc. Komunální, senátní, eurovolby, snad každý rok se někam volí, a občané mnohé z těch institucí pokládají za zbytečné. Neúčast je způsob, jak to dát najevo. Pokud by odpadly krajské a senátní volby a zůstala jen “velká trojka”, tj. komunální, parlamentní a prezidentské, byla by účast daleko vyšší…
 • Je to skvělý mít bezprogramový hnutí a ne nějakou zaprděnou politickou stranu. Můžete nemít prakticky žádný názor a každý si do vás promítne to, co chce – víc migrantů, žádné migranty, víc dávek, míň dávek, podporu podnikatelů, zničení podnikatelů, vlastně úplně všechno.
 • Každý měsíc můžeme sledovat stejný obrázek. Naprosté zoufalství a prázdnotu politického boje proti triu ANO, ČSSD a KSČM vehementně podporovaného prezidentem Zemanem. Tyto tři subjekty si udržují a dokonce posilují své dominantní postavení na politickém výsluní. Ani nekonečná série kauz, neschopnost řešit infrastrukturu, důchodový systém, školství, navyšování byrokracie, raketový nárůst úředníků, zavádění jednoho šmírovacího systému za druhým obyvatel, ale především malých a drobných podnikatelů, bezprecedentní ovlivňování justice i čachry s policií nemění nic na tom, že se pouze přelévají preference mezi těmito třemi společně vládnoucími partajemi. Ano společně vládnoucími. Stačí jen neposlouchat pouze mediální rádobyhašteření, ale podívat na hlasování v parlamentu.
 • Velké procento lidí je sice nespokojených se stávajícími politickými poměry, ale pokud svůj protest ponejvíce vyjadřují tím, že k volbám vůbec nejdou, těžko lze očekávat jakoukoli změnu. Naopak, jen tím betonují současný stav.
 • Svoboda je hodnota, kterou nikdy nejde zcela zadupat a její plamen bude pořád doutnat – i kdyby tady stokrát vítězily bytosti typu Babiše nebo Sobotky. Věřím, že se nám podaří ho znovu zažehnout, a příležitost dostaneme už za rok, v parlamentních volbách, kdy skutečně půjde o zásadní politická témata, o menší daně, méně regulací, o azylovou politiku, a kromě jiného také o naši roli v Evropské unii! Nepropadejme rezignaci – to je přesně to, co chtějí.

19:45

Výsledky krajských voleb – vítězové v jednotlivých krajích:

kraje2016

 

19:45

Účast v krajských volbách byla 34,6 %, v senátních volbách 33,5 %.

19:50

Premiér Sobotka v hodnocení voleb sdělil novinářům, že voliči po osmi letech upřednostnili změnu. Připustil, že sociální demokracie má problém u voličů ve větších městech, což bude muset strana zohlednit na jarním volebním sjezdu při přípravě nového volebního programu ČSSD. Sobotka však neřekl ani slovo o tom, že by chtěl z volební porážky vyvodit osobní odpovědnost: „Tohle nebyly celostátní volby. Pro mě je nejdůležitější, aby nás volili ve volbách do Poslanecké sněmovny. Moje odpovědnost je za celostátní politiku sociální demokracie.“ Po tiskovce opustili sociální demokraté tiskovku a mluvčí strany omlouval premiéra z rozhovorů. No, zřejmě Bohušovi poněkud tuhne jeho nacvičený thymolínový úsměv. 

20:00

Výsledky krajských voleb v číslech (po sečtení 99,98% hlasů):

 • ANO 2011 – neobhajuje žádný mandát , strana získala 21,05 % hlasů.
 • Česká strana sociálně demokratická – obhajuje 205 mandátů , strana získala 15,24 % hlasů.
 • Komunistická strana Čech a Moravy – obhajuje 182 mandátů , strana získala 10,55 % hlasů.
 • Občanská demokratická strana – obhajuje 102 mandátů , strana získala 9,47 % hlasů.
 • Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová – obhajuje 42 mandátů , strana získala 6,31 % hlasů.

Součet ostatních stran – obhajují 70 mandátů , strany získaly 37,38 % hlasů – z toho například:

 • Koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů – neobhajuje žádný mandát , strana získala 4,67 % hlasů.
 • STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ – neobhajuje žádný mandát , strana získala 4,02 % hlasů.
 • TOP 09 – neobhajuje žádný mandát , strana získala 3,4 % hlasů.
 • Svobodní a Soukromníci – neobhajuje žádný mandát , strana získala 1,85 % hlasů.
 • TOP 09 s podporou starostů a “Žít Brno” – neobhajuje žádný mandát , strana získala 0,91 % hlasů.
 • Česká pirátská strana – neobhajuje žádný mandát , strana získala 1,74 % hlasů.
 • Úsvit s Blokem proti islamizaci – neobhajuje žádný mandát , strana získala 0,82 % hlasů.
 • Dělnická strana sociální spravedlnosti – Imigranty a islám v ČR nechceme! – neobhajuje žádný mandát , strana získala 0,5 % hlasů.
 • Národní socialisté – LEV21 – neobhajuje žádný mandát , strana získala 0 % hlasů.

Všechny podrobné výsledky krajských voleb pak najdete zde: Volby do zastupitelstev krajů konané dne 7.10. – 8.10.2016

Dovětek

V konkurenčním, v úvodu článku zmíněném, zpravodajství České televize zazněla při hodnocení těchto voleb zcela vážně věta, že Andrej Babiš se dnes stal tímto vítězstvím lídrem české pravice. Mám pocit, že to hovoří za vše. Pokud tým Václava Moravce a jeho pečlivě vybrané mluvící hlavy dokáží zcela vážně říci, že lídrem pravice v Česku se dnes stal komunista, (ne)Bureš a socialistický oligarcha tyjící z erárních peněz, není se možno divit, že volby dopadají tak, jak dopadají. Veřejnoprávní instituce, rádoby nositelka nezávislých ideových, společenských a morálních hodnot, tvůrce “jediného správného” masového názoru, ovlivňující ze své pozice myšlení většiny národa stvoří ideologický konstrukt, který dnešní volební hrůzu převede na formálně dokonalou demokracii se soubojem názorových proudů a “nevšimne si”, že komouši opět vítězí jako Národní fronta neblahé paměti, těžko je této zemi pomoci. Od roku 1989 jsme se neposunuli ani o píď. Jsme stále socialistickou republikou plnou bolševiků praktikujících, či minimálně bolševiků mentálních. Je to velmi smutné zjištění.

Dobrou noc.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 250 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...