volby20172
4.10.2020
Kategorie: Politika

Volby 2020: Jste spokojeni?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

lubomir-stejskal46696083_0Já ano. Zatím tedy z 50 procent, což v závěru článku vysvětlím. Spokojen jsem s tím, jak jsem volil. Méně už s tím, jak volili jiní. To ovšem tak jako tak nemohu ovlivnit, je tedy nutné to přijmout.

Třebaže si člověk někdy vzpomene na jeden výrok, který jeho autor údajně nikdy neřekl. Alespoň podle ctihodné společnosti International Churchill Society, která na svém webu popírá autenticitu věty: „Nejlepším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.“ (The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter.)

Winston Churchill nic takového prý neřekl. To ale neznamená, že by na tom citátu nebylo něco pravdy. Možná vás také napadlo, kolik lidí s takovým či makovým úsudkem má volební právo, ale to jsou jen subjektivní pocity. Oni si mohou totéž myslet o mně. Čili: podobné úvahy k ničemu nevedou.

V našem volebním obvodu se nevybíral senátor, volilo se pouze do krajského zastupitelstva (Karlovarského kraje). Nejprve tedy to pozitivní: formace, které jsem dal hlas, bude mít v regionální sněmovně zastoupení. Ne velké, ale bude. První úspěch.

Zakroužkoval jsem čtyři kandidáty, z toho podle dosud zveřejněných (a snad konečných) výsledků usednou v zastupitelstvu dva. Tady je můj úspěch poloviční, ale mohlo to dopadnout i hůř.

Nyní celkový pohled na výsledky v našem kraji. Vyhrálo sice hnutí ANO (spojku „sice“ jsem použil proto, že jsem tuto formaci nevolil), ale koaliční potenciál dalších stran, hnutí a aliancí je tak velký, že lze prvního na pásce snadno vyšachovat ze hry. To neříkám jako výraz škodolibosti, ale proto, že je to pravda.

Několik čísel:

Celkový počet zastupitelů … 45/Nadpoloviční většina 23+;

Hnutí ANO … 13;

Ostatní … 32;

Z těch 32 patří:

  • 8 mandátů alianci Starostové a nezávislí/KOA/ VPM Cheb/ TOP 09;
  • 6 mandátů Pirátům;
  • 4 mandáty alianci ODS/KDU-ČSL/Soukromníci;
  • 4 mandáty Místnímu hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst;
  • 4 mandáty SPD;
  • 3 mandáty alianci Volba pro kraj/Karlovaráci;
  • 3 mandáty formace Sdružení nezávislých kandidátů 1 – Starostové našeho kraje;

Z těchto údajů je zřejmé, že v KV kraji lze vybrat silnou koalici ANO + partneři a stejně tak silnou koalici bez ANO. Na takové rozdání karet si regionální politici rozhodně stěžovat nemohou. Tenisák je nyní na jejich straně kurtu.

Důležité je, že tu vidíme příležitost ke změně. Velké či menší. A to je sympatické plus výsledků těchto voleb v našem nejmenším kraji. Proto jsem spokojen. Zatím na 50 procent. O druhé polovině mé spokojenosti rozhodne to, jak politici svůj „domácí úkol“ zvládnou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 968 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.