PIRATIPRIDE2020
6.1.2021
Kategorie: Politika

Volba Pirátů je sebevraždou Prahy a možná bude i zbytku republiky

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝBlíží se parlamentní volby a společnou kandidátku budou sestavovat Piráti a STAN. Jde o nejnebezpečnější dvojici, která do voleb vstoupí. Říká se to těžko při vědomí, že další kombinací je ODS, Top09 a KDU-ČSL, přičemž se přinejmenším právě Topka naprosto vymyká představě o pravicové straně a její eurounijní řiťolezectví je ukázkovou degradací vlastenectví. Zapomenout nelze ani na prosazování přijetí eura všemi těmito subjekty s výjimkou aspoň nepatrně zodpovědné ODS. Výhrou není ani vláda ANO s někým, protože všichni známe chápání vlády premiérem Andrejem Babišem. Ten sice pochopil, že stát jako firmu vést nejde, ovšem peníze z ní vytáhnout umí.

Vraťme se k Pirátům. Ukázkou jejich způsobu vládnutí je hlavní město Praha. Amatérismus, kterým se prezentuje vesnický chlapec ze Slavičína v křesle primátora Zdeněk Hřib (nar.1981), je do nebe volající. Není v tom však sám. Dalším arogantním partnerem Pirátů je Praha sobě vedená Čižínským, přičemž elitním hlupákem v ní je strojní inženýr ze Strakonic Adam Scheinherr (nar.1987), který před rokem obhajoval uzavření části Smetanova nábřeží. Tito lidé, kteří do Prahy dorazili až v době dospělosti, mají k ní horší vztah než rodilí Pražané k jejich rodným vískám. Ti totiž při jejich návštěvě respektují místní včetně jejich zvyků a potřeb. Což náplavy ve vedení velkoměsta nedělají. Rozhodují o něčem, čemu opravdu nerozumí.

Jen tak se může stát, že i přes nesmyslnost uzavření části Smetanova nábřeží plánují pokračovat v činnosti, kterou je naprostá izolace centra od dopravy s výjimkou tramvají. To vše zní možná i zajímavě, jenže nezapomeňme, že objízdné trasy neexistují a na obou stranách Vltavy, kterou lemují silnice v plánech destruktorů připravené na uzavření, by se zastavil život. Výjimkou by byla vozidla rezidentů. Dle těchto ,,odborníků“ budou stačit při odklonu dopravy současné komunikace, tunelový komplex Blanka a Strahovský tunel. Pojďme si říct, jaká je nyní reálná situace.

Stav pražských ulic, silnic a velkého množství mostů je tragický. Místo investic do jejich údržby se na Praze 2 a 3 připravovala elektrická rozvodná síť pro instalaci nabíjejících stanic pro plánovaná elektroauta. Cena odhadem 2mld,- korun. Dále se budují nástupní ostrůvky, také ty určené chodcům při přecházení. Prahu protíná mnoho nepoužívaných cyklostezek, v některých místech naprosto nepřijatelně nebezpečných, příkladem je ulice J.Želivského na Praze 3. To, co na ní bylo vytvořeno, je prostě unikát a schvalovat úpravy v tomto směru může jen dlouhodobý pacient Bohnické psychiatrické léčebny. Podobná devastace zasáhla Koněvovu ulici či Freyovu ve Vysočanech. Šílené zásahy však postihly celou Prahu. Obtisky proražených pneumatik už tak nejsou výsadou jen propadlých kanálů, ale i umělých překážek vytvořených pro co největší zpomalení dopravy a prodloužení průjezdnosti z jednoho konce města na druhý. Úkolem je, jak se zdá, její postupné znemožnění. Také se symbolem vlády neschopných politiků stalo stále větší omezování rychlostí i tam, kde je to naprosto zbytečné a jedná se o prostou buzeraci řidičů.

Pro vše výše uvedené by možná měli někteří lidé aspoň minimální pochopení, kdyby existovala varianta vyhánějící z města nákladní a tranzitní dopravu. Ignorace potřeby dobudovat obchvat Prahy místo využívání Jižní spojky a Štěrboholské magistrály je zarážející. Stále více se ukazuje diletantství vládců Prahy a koaliční rozhodnutí postavit do čela ,,politiky“ pocházející obrazně z venkova bylo chybné. Důsledky jejich vlády bude Praha napravovat dlouho i v případu, že v dalším volebním období odejdou. Pokud ne, bude to s městem ještě horší, a to nejen v oblasti dopravy. Přestože Scheinherr není Pirát, chová se tak.

To, co je tu popsáno, se týká hlavního města. Představa, že by se něco podobného dělo na úrovni státu, je strašidelná. Pirátská strana vyznává ,,evropské hodnoty“, o kterých lze s úspěchem pochybovat. Jejich plánem je přijetí eura v době, kdy zadlužení eurozóny roste do nebývalých výšin a řada i jen průměrných ekonomů před ním varuje. Odborníci jej rovnou zavrhují. Přáním Pirátů, jejichž vzestup z ničeho je obdivuhodný a bez ekonomických injekcí zvenku nemožný, vzbuzuje právem obavy. Další jejich prioritou není jen legalizace marihuany, která není tím největším zlem, i když chápat to mohou pouze její vyznavači, ale také přijetí ,,zodpovědnosti“ za část migrantů, dále známe jejich přístup k soukromému majetku a přání stát se jednou velkou evropskou rodinou. Pokud ani toto neostraší případné voliče, a navíc jich bude dostatek, pak nás už nic neochrání. STAN táhnoucí s nimi za jeden provaz vezmi čert. Nic jiného si nezaslouží.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 549 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)