VOJTECH ROUSKA
20.10.2021
Kategorie: Společnost

Vojtěch přitvrzuje a Válek schvaluje

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonZatímco několik států v Evropě už pochopilo, že tu covid zůstane, a proto ho vyřadily ze společensky nebezpečné nemoci, Česko dál bojuje a bude bojovat s covidem i za nové progresivní vlády a ta bude dál strašit obyvatelstvo.

Čtu teď docela zajímavou knihu od Pavla Koláře „Posilování stresem“. Na několika místech v knize autor kritizuje náš boj s covidem, který negativně stresuje celou společnost, a kromě nemoci covid se ve společnosti prohlubuje dezorientace, psychické potíže řady lidí, růst počtu sebevražd. Velmi negativně Kolář hodnotí média – zcela s ním souhlasím, a myslím zejména „práci“ tak zvané veřejnoprávní televize.

Končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes převzal zcela rétoriku té části hygieniků, kteří podporují jenom zákazy a nařízení a odmítají vzít covid na vědomí co by nemoc, která tu s námi již zůstane. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová už vyhrožuje pokutami a stěžuje si, že krajské hygieny rozdávají málo pokut za porušování vládních nařízení. Mimochodem, krásně se těmto „nařízením“ vysmál Marek Eben v prvním dílu Star Dance XI, když publikum s rouškami označil za „nepublikum“.

Vojtěch se Svrčinovou nyní připravují opatření, která mají lidi donutit k očkování, tj. zkrátit dobu platnosti testů a uvažuje dokonce o zrušení antigenních testů. Dalším opatřením pak bude zrušení plateb za testy, tj. každý si je má platit sám. A v rozhovoru pro lidovky.cz se Vojtěch vyznává z „korektního“ vztahu s Vlastimilem Válkem z TOP 09, který se má stát ministrem zdravotnictví v nové vládě.

Lidovky.cz: Jak za končící kabinet hodnotíte prozatímní jednání s rodící se novou vládní koalicí?
Mám pocit, že panuje shoda. S profesorem Vlastimilem Válkem (poslanec TOP 09 a kandidát na post ministra zdravotnictví ve vznikajícím kabinetu – pozn. red.) máme dlouhodobě korektní vztahy. Známe se navzájem a známe svoje názory. Mám pocit, že v zásadě tak, jak jsme o tom debatovali, nemá s těmi návrhy problémy. Ale sám řekl, že musí vše projednat se svými kolegy ve vládní koalici. Teď tedy čekáme na celkové stanovisko, ale jinak ta jednání jsou poměrně konsenzuální a nevnímám žádný zásadní rozpor. 

Z výše uvedeného vyplývá, že nová vláda nás bude buzerovat kvůli covidu stejně, jako vláda stará.

Trochu pohledu do zahraničí také neuškodí. Pokud se podíváme do USA, tam po nástupu nového prezidenta do úřadu očekávala veřejnost zvládnutí covidu „vědeckým přístupem“, jenže se nepočítalo s tím, že menší polovina obyvatel USA vakcinaci nechce, a tak jim administrativa Joea Bidena vakcinaci nařídila. Nyní guvernéři za Republikánskou stranu ruší nařízení o povinné vakcinaci a očekávají se právní bitvy, zda může americký prezident nařídit očkování v celé Unii a zda může ignorovat místní samosprávy. Popularita Bidena klesala již na počátku července, v srpnu pak přišla reakce na zpackané stažení z Afghánistánu a dnes se na stadionech lidé baví tím, že skandují F… Joe Biden, což se díky záměně jisté reportérky (ta slyšela Do toho, Brandone!) nyní přesmyklo do pokřiku Let’s go Brandon! a Amerika se tím baví. Výhodou je, že v „superkorektní“ Americe by F… Joe Biden na sociálních sítích neprošlo, za to Let’s go Brandon! se šíří rychlostí blesku a nelze to jen tak smazat.

USA pod Bidenem prostě také nevzaly covid jako další virové onemocnění, které tu s námi zůstane a podařilo se Bidena vmanévrovat do role zcela neschopného hlupáka, což lze dnes vyjádřit pokřikem Do toho Brandone!

Zmínil jsem už „propagaci“ očkování dua Kořen – Elbel. Ta poslední propagace stála za to. V ní Kořen upozorňuje Elbel, že může někoho nakazit a onen člověk zemře! Na to Elbel nic neřekne, jenom – jo, nechám se očkovat. Co na takovou argumentaci říci? Přesně v duchu předvolební rétoriky Petra Fialy , že Babišova vláda může za třicet tisíc zemřelých na covid.

Když už jsme u nákazy, bývalý ministr Roman Prymula také dál rozdává svá moudra a nyní došel k názoru, že není správné dělat rozdíl mezi očkovaným či neočkovaným a testovat bychom se měli všichni, protože i očkovaný může přenášet virus. Vojtěch chce lidi „motivovat“ zpoplatněním testů a Prymula „zrovnoprávnit“, takže se já-očkovaný – budu muset také prokazovat na každou akci testem a svůj covidpas (potvrzení o očkování) si budu moci strčit za klobouk!

Existuje jen jediná cesta k normalitě – následovat Velkou Británii, Dánsko, Norsko, Švédsko a zdůrazňovat, že každý je především odpovědný za své zdraví sám sobě. Vojtěch se už těší na Finsko a je mu evidentně jedno, co se ve společnosti děje a Válek, předpokládaný nový ministr, údajně pojede v jeho stopách. To se máme na co těšit!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 550 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)