cenzjourova
22.1.2018
Kategorie: Společnost

Vlna cenzury pokračuje, připojuje se i Instagram a Google Plus

Sdílejte článek:

SV

Podle zprávy portálu EU Observer , k iniciativě Evropské komise na boj s “nenávistnými” zprávami se připojil i Google Plus a Instagram. Instituce Instagram a Google Plus vstupují do řad s dalšími IT firmami jako součást širšího úsilí Evropské komise odstranit nenávistné projevy na internetu.

V pátek v Bruselu řekla komisařka EU pro spravedlnost Věra Jourová, že obě společnosti se nyní připojují ke společnostem Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft. Souhlasí s iniciativou, že budou odstraňovat urážlivý materiál.

Podle Jourové firmy na konci roku 2017 do jednoho dne odstraňovali 70% všech nenávistných komentářů.

Tento výsledek je prudký nárůst oproti roku 2016, kdy odstraňovali “jen” 28%. Avšak během léta 2017 IT firmy přistoupili na kodex chování komise EU. Podle tohoto kodexu musí do jednoho dne od oznámení odstranit nenávistné projevy na internetu.

V Německu se od začátku roku 2018 navíc tento kodex přitvrdil. Pokud provozovatel online média nesmaže nenávistný komentář, vystavuje se pokutě ve výši 50 milionů EUR.

Nenávistné projevy jsou podle Jourové všechno, co ” má potenciál podněcovat násilí “. Podle ní je však svoboda slova zachována.

” V zásadě lze urážet, můžete se vysmívat, můžete udělat velmi kritické urážlivé poznámky, můžete použít satirické metody a je to vše povoleno, ” řekla.

Ve Facebooku se mazáním příspěvků zabývalo 4500 lidí. K nim v nedávné minulosti přibylo dalších 3 000 lidí. Podle pozorování Facebook maže to nejlepší.

Ze vzorku okolo 3 000 upozorněni na nenávistné projevy Facebook zvládl vymazat do 24 hodin 89,3% příspěvků. Na druhém místě skončil Twitter s 80,2% a na posledním místě zaostává YouTube, který za den zpracoval pouze 62,7% příspěvků.

V uvedené vzorku šlo o komentáře, které byly považovány za rasistické proti etnickým menšinám, vyvolávající nenávist k muslimům a xenofobní.

EU Observer konstatuje, že ministři spravedlnosti EU diskutují o legislativním ukotvení cenzury.

Na základě dosažených výsledků, které společnosti prokázaly na bázi dobrovolné spolupráce, si ale Jourová myslí, že není nutné to přitvrzovat až k soudním postihům. Avšak to se může změnit.

” Budeme to nadále velmi pečlivě sledovat a zvážíme další opatření, pokud se aktivity [cenzury] nebudou realizovat nebo se zpomalí, ” řekla.

 

ZDROJ: svobodnyvyber.sk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.