cenzjourova
22.1.2018
Kategorie: Společnost

Vlna cenzury pokračuje, připojuje se i Instagram a Google Plus

Sdílejte článek:

SV

Podle zprávy portálu EU Observer , k iniciativě Evropské komise na boj s “nenávistnými” zprávami se připojil i Google Plus a Instagram. Instituce Instagram a Google Plus vstupují do řad s dalšími IT firmami jako součást širšího úsilí Evropské komise odstranit nenávistné projevy na internetu.

V pátek v Bruselu řekla komisařka EU pro spravedlnost Věra Jourová, že obě společnosti se nyní připojují ke společnostem Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft. Souhlasí s iniciativou, že budou odstraňovat urážlivý materiál.

Podle Jourové firmy na konci roku 2017 do jednoho dne odstraňovali 70% všech nenávistných komentářů.

Tento výsledek je prudký nárůst oproti roku 2016, kdy odstraňovali “jen” 28%. Avšak během léta 2017 IT firmy přistoupili na kodex chování komise EU. Podle tohoto kodexu musí do jednoho dne od oznámení odstranit nenávistné projevy na internetu.

V Německu se od začátku roku 2018 navíc tento kodex přitvrdil. Pokud provozovatel online média nesmaže nenávistný komentář, vystavuje se pokutě ve výši 50 milionů EUR.

Nenávistné projevy jsou podle Jourové všechno, co ” má potenciál podněcovat násilí “. Podle ní je však svoboda slova zachována.

” V zásadě lze urážet, můžete se vysmívat, můžete udělat velmi kritické urážlivé poznámky, můžete použít satirické metody a je to vše povoleno, ” řekla.

Ve Facebooku se mazáním příspěvků zabývalo 4500 lidí. K nim v nedávné minulosti přibylo dalších 3 000 lidí. Podle pozorování Facebook maže to nejlepší.

Ze vzorku okolo 3 000 upozorněni na nenávistné projevy Facebook zvládl vymazat do 24 hodin 89,3% příspěvků. Na druhém místě skončil Twitter s 80,2% a na posledním místě zaostává YouTube, který za den zpracoval pouze 62,7% příspěvků.

V uvedené vzorku šlo o komentáře, které byly považovány za rasistické proti etnickým menšinám, vyvolávající nenávist k muslimům a xenofobní.

EU Observer konstatuje, že ministři spravedlnosti EU diskutují o legislativním ukotvení cenzury.

Na základě dosažených výsledků, které společnosti prokázaly na bázi dobrovolné spolupráce, si ale Jourová myslí, že není nutné to přitvrzovat až k soudním postihům. Avšak to se může změnit.

” Budeme to nadále velmi pečlivě sledovat a zvážíme další opatření, pokud se aktivity [cenzury] nebudou realizovat nebo se zpomalí, ” řekla.

 

ZDROJ: svobodnyvyber.sk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 129 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.