BURESBABISFILIPHAMACEK
24.6.2018
Kategorie: Politika

Vlk a koza

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Designovaný premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš k tomu řekl: „výborný nápad!“. Výborný nápad – prezident neustoupil, předseda ČSSD neustoupil. Prezident nebude jmenovat Miroslava Pocheho, který se mu nelíbí, ministrem zahraničních věcí, ačkoli mu to ústava ukládá, a sociální demokracie nenavrhne na tento post žádné jiné jméno, i když právě to chtějí po ní prezident, designovaný premiér, ba i samotní komunisti.

Dočasným vedením jednoho z nejdůležitějších ministerstev bude přechodně pověřen šéf jiného z nejdůležitějších ministerstev, totiž ministr vnitra Jan Hamáček. Ministr vnějška i vnitřka. Vlk se nažral, koza zůstala celá, vláda bude!

Ministr zahraničí by měl trávit nezanedbatelnou část své pracovní doby v zahraničí; ministr vnitra si naopak příliš časté a příliš dlouhé pobyty v zahraničí dovolit nemůže. Návštěva náměstka ministra jistě není totéž, co návštěva samotného ministra zahraničí, jak dlouho může Česká republika nemít plnohodnotnou zahraniční politiku?

Navíc je to jen odsunutí, nikoli řešení existující mocenské přetahované, nakonec bude muset jedna z obou stran ustoupit, prezident nebo ČSSD. 

ČSSD je ovšem nejednotná. Předseda Senátu Milan Štěch, ústavně nejvýše postavený sociální demokrat, vyzývá, aby strana prezidentovi dále neustupovala, místopředseda strany Jiří Zimola, kdysi jeden z účastníků prezidentova „lánského puče“, naopak chce, aby se ČSSD prezidentovi podrobila. Většinová vůle ve straně je, zdá se, na nakloněna spíš neústupnosti. Jan Hamáček přijal kozí – vlčí „kompromis“.

Člověk se může jen ptát, jakou další bizarnost čeští politici vyprodukují.

A ti opravdu nelení: může být ministryní spravedlnosti Tatiana Malá, paní, která sice vystudovala práva (na soukromé výšce v Bratislavě), ale o právu má podivné mínění. „O vině a trestu rozhoduje soud, to rozhodně, jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby soud rozhodoval teď,“ děla letos v lednu v interview pro Info.cz. „Co brání tomu, aby se řešení kauzy Čapí hnízdo posunulo o čtyři roky, nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“

Ne, nestane se nic.

Vůbec nic už se nestane.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.