putinpalac
21.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Vlastní Putin luxusní palác? Hlavním problémem je šílená korupce

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieVládce Kremlu z toho obvinil opozičník Alexej Navalnyj. Asi má pravdu, ale obrovským vředem na těle Ruska je masivní úplatkářství, které tuto zemi řadí někam mezi ty rozvojové.

To koneckonců potvrzuje i žebříček vnímání korupce Tranparency International za rok 2019, který Rusko řádí na 113 – 119 příčku do společností vybraných zemí jako je Mauretánie, Libérie nebo Uganda. Dokonce Mali je na tom lépe než Putinova říše. Pro srovnání Česká republika se umístila na 44. pozici.

Jeho slova potvrzuje i ruský podnikatel Vitalij Ginzburg, který je nyní ve vazbě v pankrácké věznici, kde čeká, jestli jej Česká republika vydá domovské zemi pro údajnou zpronevěru. „V Rusku je masivní a strukturovaná korupce, kterou řídí sám Putin a za jeho souhlasu se na ní podílejí velitele silových složek,“ řekl Ginzburg před časem v rozhovoru se mnou, který jsem již dříve zveřejnil na svém blogu.

Existuje více svědectví o tom, že v Rusku chodí důstojníci policie, armády, FSB atd. s nataženými dlaněmi a berou od podnikatelů pohádkové úplatky jako „kryšu“ (za ochranu). „Zaplať nebo budeš mít problémy.“ Ideálním univerzálním trestem pro takové nepoddajné odbojníky je vězení za krácení daní. V Rusku jaksi neexistuje nezávislá justice a rozsudky připravují důstojníci FSB.

Takže ano, Putin nejspíš vlastní miliardové majetky, které mu samozřejmě oficiálně nepatří, a rovněž bere výpalné od ruských oligarchů. Navalnyj už dokázal v mnoha případech u ruské věrchušky, že ke svému majetku nemohla přijít legálními příjmy. To se týká například expremiéra Medveděva nebo bývalého generálního ředitele ruských železnic Jakunina, ze kterého se nějakým zázrakem stál ve funkci miliardář. Oficiální plat mu to přitom jaksi neumožňoval. Nejsem proti bohatství, které dotyční nabyli zákonným způsobem. Závistivci mi byli vždy protivní. Tohle ovšem není případ zmíněných ruských zbohatlíků,

Takže vášnivá debata o Putinově paláci je pouze odváděním pozornosti k méně podstatnému. Jedním z hlavních problémů země je masivní korupce, která není selháním jednotlivců, ale systémovou záležitostí, tolerovanou a také řízenou nejvyššími místy. A ta je také jednou z příčin toho, že například učitelé v regionech, třeba v Omsku si vydělávají v přepočtu necelých šest tisíc korun měsíčně.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 811,48 Kč
Vybráno 39.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 332 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 2,75 out of 5)
Loading...
110 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)