facebook23
13.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Vlastní gól sociálních sítí

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPolský premiér Mateusz Morawiecki v úterý prohlásil, že korporace sociálních médií nesmějí cenzurovat názory, které nesdílejí, a vyzval k přijetí nových předpisů, které by upravovaly používání Facebooku, Twitteru a Instagramu v Evropské unii.

„My v Polsku,” uvedl později na svém Facebooku, „jsme žili v zemi, ve které platila cenzura. Velký bratr nám nařizoval, jak máme žít, co si máme myslet a cítit. Proto s takovým znepokojením sledujeme všechny pokusy omezit svobodu.” A dodal, že Evropské únii navrhne zavést přísnou, zákonnou regulaci zmiňovaných síťových gigantů

Sympatický, ale beznadějný hlas volajícího na poušti, mávne smutně rukou většina běžných čtenářů.  Všichni přece vědí, že tyhle „sociální platformy”   jenom snaživě plní zadání globalistů, světovládných firem a nadnárodních organizací. Jak nejlépe to dokážou. Stejně, jako celá ta Únie. A že díky tomu jsou také nedotknutelné. Nekritizovatelné, nezdanitelné. Jakou šanci proto může mít nějaký polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, který byl pověřen, aby vypracoval návrhy takového nařízení?

Kupodivu, ne malou. Brutální „odpojení” stále ještě úřadujícího presidenta Trumpa, otřáslo evropskými elitami víc, než by se na první pohled zdálo. Ne tedy, že by Trumpovi či jeho politice fandili. Ne, že by ho nechtěli potopit. Totální výmaz milionů jeho příznivců je jim už úplně šumafuk. Ale… byl to přece jen president velmoci. Někdo. Jeden z nich. Pregnantně to vyjádřil Thierry Breton, jeden z klíčových komisařů EU, ve svém rozhovoru s Politico: „skutečnost, že nějaký ředitel firmy může vytáhnout zástrčku mikrofonu presidentu Spojených států, a to bez jakékoli kontroly, je nepřijatelná”.

Všeobecné, nespokojené mumlání v Bruselu dosáhlo v posledních dnech takové úrovně, že se o něm musela zmínit i oficiální hlásná trouba Únie, server EUractiv. Je samozřejmé, že volání zelených europoslankyň, nebo takového Manfreda Webera, předsedy skupiny EPP po „regulaci sítí”, nemá ten samý směr a význam, jako slova Mateusze Morawieckieho. Spíš naopak. Ale otvírá se tu okno příležitosti k veliké, evropské bitvě o svobodu slova, omezení svévole sítí, o postavení různých udavačů a ellfů a konec konců i o možné navýšení síly národní legislativy.

Nastávající zápas se nás týká víc, než si myslíme. Jednak máme v Bruselu to své nešťastné „želízko v ohni”. Věru Jourovou, toho času místopředsedkyni Evropské komise a komisařku pro hodnoty a transparentnost. Způsob, jakým se postaví k regulacím sítí, může premieru Babišovi, který ji tam vyslal, prohrát volby. Bude-li totiž, jako doposud, hájit spíše zájmy elit, korporací, multikulturních a genderových aktivistů, může být tím posledním stéblem slámy, které zlomí velbloudovi hřbet. A co je ještě horší, podle jejího postoje bude posuzována (státy V4) celá Česká republika a její spolehlivost a hodnota jako spojence proti zlovůli Bruselu.

Za druhé pak, docela silně přihořívá. Progresivisté, opilí vítězstvím v Americe, se chystají uštědřit svobodě slova poslední úder. Jestliže za pár dní, na Bidenově inauguraci vystřelí nějaký najatý pitomec z Antify (nebo jiný Marius van der Lubbe či Lee Harvey Osvald) třeba jen ze špuntovky, budou zavedeny takové zákony o podpoře terorismu, hate speech a fake news, že se z toho nevzpamatujeme. A ti starší z nás, co pamatují vyhazování z práce za poslech Svobodné Evropy, budou na tu dobu vzpomínat se slzou v oku a svým vnoučatům vyprávět stařecké zkazky o šťastné, bezstarostné době svého mládí.

A tak se ptejme politiků. Proč se nepřidají k Polákům? Proč hlasitě nevolají po zákonné regulaci? Která by jasně stanovila, co už si firma, jakkoli velká, nesmí dovolit? Navzdory ječícím lidskoprávníkům, neziskovkám, elfům a bonzákům všeho druhu. Protože velké, nadnárodní sociální platformy si právě vstřelily parádní vlastní gól. Okno příležitostí je tak na chvíli otevřeno. Ale nebude to trvat dlouho. Možná máme poslední příležitost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 248 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)