12.1.2014
Kategorie: Společnost

Vlastimil Tlustý: “Pravice spáchala rituální harakiri”

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 12|01|2014

 

V České republice neprováděla reálnou pravicovou politiku ani vláda, která se svou pravicovostí zaklínala a měla k tomu původně 118 hlasů v Poslanecké sněmovně. Pokrytectví a pseudopravicové reformní kroky vlády premiéra Petra Nečase a jejich důsledky v následných volbách glosuje ve svém článku Vlastimil Tlustý:

 

 

“Pravice u nás spáchala harakiri, to je nepochybné. A více věcí bylo v tomto jejím konání nepochybných: Nepochybně se na to nedalo koukat, byl to ošklivý pohled. Nepochybně jí v tom fandila většina médií; a nejen to: některá média dokonce tvrdí, že to je od pravice skutečné hrdinství.

A nepochybně harakiri pravice ničemu dobrému nepomohlo, byl to totiž jen projev zoufalství. Pomohlo jen levici a aktivistickým populistům všeho druhu k vybudování silné pozice, což za nic dobrého nepovažuji.

 

Dočkáme se znárodnění?

Levicové strany díky neschopnosti pravice velmi zesílily, ale kvůli pravicovému harakiri se dokonce ocitly v situaci, kterou bych se odvážil označit za prekérní. „Pravicová“ vláda Kalousečase (ty úvozovky jsou zcela na místě, Kalousečasova vláda neměla s pravicí nic společného) totiž na lidech zkoušela jeden levicový recept za druhým a když nezabraly, aplikovala recepty ještě levicovější. Trvala na levicových receptech dokonce i poté, kdy už bylo v celé Evropě prokazatelné, že levicové recepty selhaly.

 

Právě tím se levicové strany ocitly v prekérní situaci, protože jim „pravicová“ vláda vyprázdnila jejich programy. Jenže opoziční levicoví politici přece nemohli Kalousečasovu vládu chválit a veřejně říkat: „To je dobře, že to děláte po našem, ono to sice nefunguje, ale ideologicky to provádíte fakt uvědoměle“.

 

Kdyby to ještě nějaký čas pokračovalo stejným tempem, pak by levicový stranám nezbylo nic jiného, než aby začaly dělat – až se dostanou k moci – pravicovou politiku, protože z podstatných levicových receptů jim Kalousečasova vláda sebrala snad už všechny. Jestliže však bude chtít být povolební levicová vláda ještě levicovější než Kalousečasův kabinet, moc jí toho nezbývá. Snad už jen znárodnění klíčových oblastí hospodářství, ale to tady už jednou bylo a nedopadlo to moc slavně.

 

 

Vzývání zlatého telete

 

Příkladů beznadějné levicovosti Kalousečasovy vlády je nespočet, vydaly by na objemnou knihu, ale zmiňme jeden za všechny: Skoro celý minulý rok nás vláda přesvědčovala, že ve jménu zlatého telete, tedy tříprocentního deficitu, musí zvýšit daně – což byla krajně levicová reakce na vzniklou situaci. Rozčilovala se a hrozila, že pokud jí parlament nedovolí zvýšit daně, pak s tím sekne a půjde od toho; to byl sice rozumný nápad (ten odchod), ale naneštěstí ho tehdejší vláda nemyslela vážně.

Někteří poslanci se vládních výhružek posléze tak lekli, až z toho úleku odešli z parlamentu (a pak byli k dalšímu svému úleku kvůli odchodu zavřeni do vazby). A pak, necelé dva týdny po dramatických odchodech, příchodech a hlasování o zlatém teleti jsme se dozvěděli, že se vlastně vybere více než jen to, co stačilo nakrmit zlaté tele (max. tříprocentní deficit) a že to, co se vybere jaksi navíc, to co nespase zlaté tele, to prý kabinet použije na podporu růstu. Bylo by to od vlády vážně hezké, kdyby ovšem zvýšením daní ještě více neutlumila růst, a kdyby ho neutlumila další řadou kroků v uplynulých dvou letech.

 

Takto někdejší vláda připomínala „lékaře“, který se před dvěma lety rozhodl únavu svého pacienta (podnikatelů) vykurýrovat tím, že mu nakládal na záda stále větší břemena a s těmi ho nutil běhat pořád rychleji. A pak mu navíc namazal schody olejem, aby mu to po nich hezky klouzalo, ale současně mu slavnostně oznámil, že tím olejem ze schodů si může namazat taky kolena, že se mu pak bude lépe běhat s těmi vládními břemeny na hřbetu.

 

Pravice zastavila sebe samu

 

Vrcholem nehoráznosti vládních snah bylo jejich často zdůrazňované tvrzení, že všechny tyto kroky prý dělají proto, aby zastavili levici. A měli odvahu to říkat nahlas dokonce i poté, kdy opakovaně dostali takové výprasky od voličů v různých volbách, jaké ODS nikdy ve své historii nezažila…

 

 

 

 

ZDROJ: Vlastimil Tlustý

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 44 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.