ARMADAPOLICIE
26.7.2021
Kategorie: Politika

Vládnutí za policejním kordónem

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝTi dříve narození si jistě vzpomenou na období lednových demonstrací v roce 1989, které byly doprovázeny střety s ozbrojenými příslušníky Policie a Lidových milicí. Ti měli chránit ideologii podstrkovanou nám vládnoucí marxistickou elitou a zároveň prosazovat její naplňování, byť v mnohém omezovala svobody občanů ČSSR. Snad nejznámější fotografií z té doby, byť o pár měsíců pozdější, je obrázek dívky zasunující růži za štít mladého policisty. Jestli ji poté za tento čin řachnul pendrekem po hlavě, to už se dnes nedozvíme.

Policie plní mnoho úkolů, které jí svěřují političtí vůdci. Ne nadarmo je Ministerstvo vnitra silovým úřadem a jeho vládce jedním z nejmocnějších mužů v zemi. Policisté nevyšetřují pouze trestné činy, ale jejich hlavní funkcí je udržovat pořádek. Nikoliv v podobě odpadků kolem popelnic, ale ten všeobecný. Dohlíží na dodržování zákonů, byť velká část z nich vzniká jen proto, aby vládnoucí elity ukázaly svou důležitost a nepostradatelnost. Obrovské množství nařízení a omezení, také správné provedení, sepsaných v nekonečné řadě knih tvořících sbírky zákonů už přesahuje schopnosti lidského mozku pojmout je všechny. Proto se také právníci a advokáti zaměřují na určité části. Tak tu máme odborníky na rodinné právo, trestné činy, hospodářské a ekonomické delikty, na firemní klientelu a plno dalších. Dá se říct, že prostý občan držený v povědomí, že neznalost práva neomlouvá, žije v prostředí, kdy jej dostat před soud za cokoliv je velmi snadné. Ne nadarmo se říká, že například podnikatel je neustále jednou nohou v kriminálu. A čím úspěšnější je, tím více je středem pozornosti různých orgánů, které udělají mnohé proto, aby ho vyvedli z klidu.

Z výše uvedeného plyne, že sice žijeme v právním prostředí, ale jak už dávno víme, také v jistých obavách z toho, že porušujeme zákony, aniž bychom o tom věděli. Tedy někdy, jindy to víme velmi dobře, protože bez jejich obcházení bychom v podstatě nedokázali ani existovat. Kdo tvrdí opak, lže. Stačí si připomenout, kolikrát jste ve svém autě překročili rychlost, otočili se na nesprávném místě či třeba zaparkovali tam, kde se to mocným nelíbí. Někdo už se takovými nesmysly ani nezabývá a v podstatě tyto často naprosto scestná omezené porušuje denně. A když u toho přemýšlí, prochází mu to. Podobné situace však zažíváme i v jiných oblastech a vždy záleží na tom, v jaké míře a kolik štěstí máme, aby nám podobné jednání vycházelo. Ono totiž ignorovat většinu nesmyslů jdoucích z per zákonodárců je vcelku normální jev, protože tito tvůrci omezení žijí převážně mimo realitu a kdyby neměli k dispozici Policii, těžko by je někdo bral vážně. Tím není řečeno, že naprostá anarchie je východiskem z postavení poddaných, ale život se má žít v určité rovnováze, a tu se nám už dlouho snaží sebrat.

Policie dává elitám pocit důležitosti a bezpečí. Kordón policistů stojící kolem Parlamentu a bránící občanům projevit svůj názor je tak mocenským nástrojem, který je zneužit proti občanům. Při neexistenci policistů by už dávno poslanci mnoha parlamentů poznali, co to je hněv jimi ovládaných. Kdyby se demonstrace z ulic dostaly do jejich blízkosti a došlo by na fyzický kontakt, je velmi pravděpodobné, že by jich byla v jednacím sálu polovina. Minimálně v dobách, kdy si snaží posílit své vedoucí postavení a jednají proti vůli lidu a v jeho neprospěch. Na druhou stranu by tak sklízeli úrodu z toho, co zaseli. Jisté je, že by naprosto změnili své chování a přístup k lidem. Ve Francii v těchto dnech došlo k revoltě a osobní prezidentská garda nadále odmítla chránit prezidenta Macrona s tím, že pro člověka takových ,,kvalit“ její členové život nasazovat nebudou. Připomeňme si také, jak musela úprkem z Kapitolu řada Demokratů řešit svou příslušnost k podvádějí části politického spektra při amerických prezidentských volbách, přestože šlo o nahranou provokaci. Kdyby dav prezident Trump skutečně vyburcoval, byla by řada senátorů lidmi pochytána a pak…kdo ví.

Na Slovensku probíhalo v neděli schvalování zákona podobného našemu Apartheidu. Ten dle všeho jen v lehce pozměněné podobě prošel a z neočkovaných dělá podřadné občany. Budova, v níž ke schvalování došlo, byla obklíčena ozbrojenými těžkooděnci poslouchajícími rozkazy vlády. Většinou mladí muži, jejichž rodiče mohli stát mezi demonstrujícími, brání grázly, kteří se bojí o svou bezpečnost. Natolik špatně vládnou, tak rozporuplné zákony vydávají, schvalují omezení, která lidé odmítají přijmout. To i přesto, že mají udělat vše pro blaho svého lidu a svých voličů. Místo široké diskuse prosazují vlastní pohled na řešení stávajících problémů a situací. Výraz demokracie už dávno ztratil svůj význam. Jediné, co možná zatím zaručuje, je to možnost každé volební období vyměnit diktátory. Jenže…oni se mezi sebou vždy domluví a jejich obměna je tak pouze kosmetickou úpravou. Staří i noví se nadále schovávají za záda policistů a hrají své hry. A když už lidem dojde trpělivost, vždy zbývá ještě jedna plná pádných argumentů. Jmenuje se Obušku, z pytle ven. A to platí sned pro všechny země světa.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 523 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)