finkrize
4.12.2015
Kategorie: Ekonomika, Politika

Vládnoucí elita se připravuje na “něco” velkého. Přichází totální ekonomický kolaps?

Sdílejte článek:

MICHAEL SNYDER 04|12|2015

Ekonomická aktivita se zpomaluje po celé planetě a celá řada důkazů se naznačuje, že jsme v podstatě přesně tam, kde jsme byli těsně před velkým krachem akciového trhu roku 2008.  Již jsem vysvětlil, že ekonomiky Japonska, Brazílie, Kanady a Ruska jsou v recesi. Dnes se budu hlavně soustředit na Spojené státy. Jsme svědky tolika věcí, které se staly právě teď, jenž jsme neviděli od roku 2008 a 2009. V mnoha ohledech je to skoro, jako kdybychom se dívali děsivý záznam o tom, co se stalo a přesto většina “expertů “stále jakoby zapomíná na to, co se děje. Pokud byste měli tvořit kontrolní seznam všech věcí, které byste měli očekávat těsně před krachem akciového trhu, prakticky všechno z nich se děje právě teď.

Níže je 11 důležitých ukazatelů, které křičí, že globální ekonomická krize je tu stále aktuálněji …

# 1 V úterý se cena ropy zavřela pod 40 dolarů za barel. Již v roce 2008 se cena ropy klesla pod 40 dolarů za barel těsně předtím než se zhroutil akciový trh a teď to stalo znovu.

# 2 Cena mědi padá cestu dolů na $ 2,04. Stejně nízká byla těsně před krachem akciového trhu roku 2008.

# 3 Předpověď pro investice podniků v ​​roce 2016 klesla na nejnižší úroveň, kterou jsme neviděli od poslední recese.

# 4 Úroky podnikových dluhopisů stouply na nejvyšší úroveň, které jsme opět neviděli od poslední recese. To je obrovský problém, protože firemní dluh se ve Spojených státech přibližně zdvojnásobil.

# 5 Bloombergský americký index ekonomické předpovědi je nejvíce negativnější právě teď.

# 6 Data z kreditních kart, která byla právě zveřejněna ukazují, že prodeje dovolených klesají, poprvé od poslední recese.

# 7 Jak jsem již zmínil, výroba v USA klesá nejrychlejším tempem, jaké jsme viděli od poslední recese.

# 8 Rychlost ztráty hodnoty peněz ve Spojených státech se stále zvyšuje.

# 9 V roce 2008, ceny komodit kolabovaly těsně předtím, než to udělal akciový trh, a koncem minulého měsíce Bloomberg Commodity Index klesl na 16 leté minimum.

# 10 V minulosti měly ceny akcií tendenci ke krachu asi 12 až 18 měsíců po vrcholu zisku. V tomto bodě jsme 15 měsíců po posledním vrcholu.

# 11 Podíváte-li se zpět na 2008, uvidíte, že podřadné obligace ztratily hodnotu děsivě. Podřadných obligací se tedy obchodníci před tušící krizí zbavují nejdříve a dnes jejich ceny klesly na nejnižší bod od poslední finanční krize.

Pokud byť jen jeden nebo dva z těchto ukazatelů bliká červeně, bylo by to dost špatné. Skutečnost, že svítí všechny, zdá se neoddiskutovatelné, že je před námi velký problém.

A já nejsem jediný, kdo to říká. Právě dnes, článek v Reuters, kde diskutovali o tom, že analytici Citigroup předpovídají se 65 procentní pravděpodobností, že americká ekonomika se v roce 2016 ponoří do recese.

Osobně jsem přesvědčen, že jsme již v recesi. Je tam jen zpoždění v oficiálních čísel. Například víme, že recese začala na počátku roku 2008, ale ještě v létě roku 2008 Ben Bernanke s našimi vrcholnými politiky stále trval na tom, že nebude. Popírali to, co se skutečně dělo přímo před jejich očima, a totéž se děje nyní.

A samozřejmě v případě, že by vláda skutečně používala poctivá čísla, museli bychom všichni mluvit o recesi, která nemá konce. Podle Johna Williamse, by poctivá čísla ukázala, že americká ekonomika je stále v recesi již od roku 2005.

Ale stejně jako v roce 2008, “experti” Federálního rezervního systému ujišťují, že je všechno v pořádku. Ve skutečnosti ale … Janet Yellen je přesvědčen o tom, že věci nejsou tak růžové, a že vypadá docela jistě, že Fed zvýší úrokové sazby v prosinci … To je přesně stejný druh chyby, kterou FED udělal v roce 1930. Mysleli si, že americká ekonomika se nakonec zotavuje, a tak byly zvýšeny úrokové sazby. To se ukázalo jako tragická chyba. Ale tentokrát jakákoli chyba bude mít globální důsledky.

Mnoho lidí čeká na “Velký krach”, ale pravdou je, že téměř vše se již zhroutilo:

  • Ceny ropy se zhroutily.
  • Komodity mají cenový problém.
  • Zlato a stříbro klesá.
  • Dluhopisy mají problémy.
  • Čínské akcie se zhroutily.
  • Desítky dalších akciových trhů po celém světě se hroutí.

Ale “velkou událostí”, na kterou mnozí čekají, je krach amerických akcií. A stejně jako v roce 2008, je nevyhnutelné, že po pádu akcií v USA budou eskalovat všechny ostatní problémy, které jsem právě zmínil.

Někdy jsem kritizován pro vydávání těchto druhů alarmů. Ale myslím na to, kolika lidem by pomohlo, kdyby věděli o finanční krizi v roce 2008 dopředu. Přesně stejné modely, které jsme zažili tenkrát, se opakují přímo před našima očima a čím více lidí, které můžeme varovat v předstihu, tím lépe.

PS: Na základě poznatků autora článku a jeho dalších textů popisuje celou situaci i nwoo.org: Podle beforeitsnews.com Soros a Associations plánují vyvolání finančního chaosu. Velký úlek vyvolalo v USA otevření obrovských koncentračních táborů, obklíčených několika řadami drátů a postavených ve všech částech Spojených států. Do těchto táborů se vejdou miliony lidí. Proč miliardář George Soros a John Paulson skupují zlato?

Cosi velkého se může v blízké době udát! Insideři z Wall Street a přední bankéři dělají v poslední době velmi neobvyklé pohyby, na základě nichž můžeme konstatovat, že se připravuje „něco velmi velkého“, k čemuž může dojít velmi brzy, podle všech ukazatelů lze učinit závěr, že v USA i za jejich hranicemi dojde v brzké době k velkému finančnímu krachu.

Proč by někdo prodával všechny své akcie – a to stovky milionů dolarů pod úrovní nákladů – a nakupoval zlato? Jedině tehdy, kdy by očekával kolaps světového finančního systému. “Čeká nás velmi těžká doba, něco jako krize ve třicátých letech minulého století, ale horší, a to může dovést k úplnému krachu finančního systému. Potom mohou nastat v ulicích Ameriky obrovské bouře, které vládě odůvodní použití zbraní a zavedení omezujícího politického systému, v němž bude krácena osobní svoboda jednotlivců,“  řekl Soros v nedávném rozhovoru pro Newsweek.

Americké sociální služby se vyzbrojují jako k válce. Obrovské množství zlata zakoupil nejen Soros, ale i další miliardáři, takoví jako například John Paulson. Krom toho v poslední době i dobře informovaní burzovní makléři masově prodávají akcie společností za obrovské sumy (v řádu miliard dolarů). V tutéž dobu však bylo pozorováno i to, že kromě zlata se v Americe intenzívně nakupuje také munice.

„Je očividné, že burzovní makléři, americká vláda a centrální banka se připravují na něco vážného, proto ani vy, ani já bychom neměli strkat hlavu do písku,“ uzavírá Michael Snyder.

ZDROJ: Michael Snyder

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč

Celkem za měsíc: 936,00 Kč
Vybráno 2.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 248 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.