finkrize
4.12.2015
Kategorie: Ekonomika, Politika

Vládnoucí elita se připravuje na “něco” velkého. Přichází totální ekonomický kolaps?

Sdílejte článek:

MICHAEL SNYDER 04|12|2015

Ekonomická aktivita se zpomaluje po celé planetě a celá řada důkazů se naznačuje, že jsme v podstatě přesně tam, kde jsme byli těsně před velkým krachem akciového trhu roku 2008.  Již jsem vysvětlil, že ekonomiky Japonska, Brazílie, Kanady a Ruska jsou v recesi. Dnes se budu hlavně soustředit na Spojené státy. Jsme svědky tolika věcí, které se staly právě teď, jenž jsme neviděli od roku 2008 a 2009. V mnoha ohledech je to skoro, jako kdybychom se dívali děsivý záznam o tom, co se stalo a přesto většina “expertů “stále jakoby zapomíná na to, co se děje. Pokud byste měli tvořit kontrolní seznam všech věcí, které byste měli očekávat těsně před krachem akciového trhu, prakticky všechno z nich se děje právě teď.

Níže je 11 důležitých ukazatelů, které křičí, že globální ekonomická krize je tu stále aktuálněji …

# 1 V úterý se cena ropy zavřela pod 40 dolarů za barel. Již v roce 2008 se cena ropy klesla pod 40 dolarů za barel těsně předtím než se zhroutil akciový trh a teď to stalo znovu.

# 2 Cena mědi padá cestu dolů na $ 2,04. Stejně nízká byla těsně před krachem akciového trhu roku 2008.

# 3 Předpověď pro investice podniků v ​​roce 2016 klesla na nejnižší úroveň, kterou jsme neviděli od poslední recese.

# 4 Úroky podnikových dluhopisů stouply na nejvyšší úroveň, které jsme opět neviděli od poslední recese. To je obrovský problém, protože firemní dluh se ve Spojených státech přibližně zdvojnásobil.

# 5 Bloombergský americký index ekonomické předpovědi je nejvíce negativnější právě teď.

# 6 Data z kreditních kart, která byla právě zveřejněna ukazují, že prodeje dovolených klesají, poprvé od poslední recese.

# 7 Jak jsem již zmínil, výroba v USA klesá nejrychlejším tempem, jaké jsme viděli od poslední recese.

# 8 Rychlost ztráty hodnoty peněz ve Spojených státech se stále zvyšuje.

# 9 V roce 2008, ceny komodit kolabovaly těsně předtím, než to udělal akciový trh, a koncem minulého měsíce Bloomberg Commodity Index klesl na 16 leté minimum.

# 10 V minulosti měly ceny akcií tendenci ke krachu asi 12 až 18 měsíců po vrcholu zisku. V tomto bodě jsme 15 měsíců po posledním vrcholu.

# 11 Podíváte-li se zpět na 2008, uvidíte, že podřadné obligace ztratily hodnotu děsivě. Podřadných obligací se tedy obchodníci před tušící krizí zbavují nejdříve a dnes jejich ceny klesly na nejnižší bod od poslední finanční krize.

Pokud byť jen jeden nebo dva z těchto ukazatelů bliká červeně, bylo by to dost špatné. Skutečnost, že svítí všechny, zdá se neoddiskutovatelné, že je před námi velký problém.

A já nejsem jediný, kdo to říká. Právě dnes, článek v Reuters, kde diskutovali o tom, že analytici Citigroup předpovídají se 65 procentní pravděpodobností, že americká ekonomika se v roce 2016 ponoří do recese.

Osobně jsem přesvědčen, že jsme již v recesi. Je tam jen zpoždění v oficiálních čísel. Například víme, že recese začala na počátku roku 2008, ale ještě v létě roku 2008 Ben Bernanke s našimi vrcholnými politiky stále trval na tom, že nebude. Popírali to, co se skutečně dělo přímo před jejich očima, a totéž se děje nyní.

A samozřejmě v případě, že by vláda skutečně používala poctivá čísla, museli bychom všichni mluvit o recesi, která nemá konce. Podle Johna Williamse, by poctivá čísla ukázala, že americká ekonomika je stále v recesi již od roku 2005.

Ale stejně jako v roce 2008, “experti” Federálního rezervního systému ujišťují, že je všechno v pořádku. Ve skutečnosti ale … Janet Yellen je přesvědčen o tom, že věci nejsou tak růžové, a že vypadá docela jistě, že Fed zvýší úrokové sazby v prosinci … To je přesně stejný druh chyby, kterou FED udělal v roce 1930. Mysleli si, že americká ekonomika se nakonec zotavuje, a tak byly zvýšeny úrokové sazby. To se ukázalo jako tragická chyba. Ale tentokrát jakákoli chyba bude mít globální důsledky.

Mnoho lidí čeká na “Velký krach”, ale pravdou je, že téměř vše se již zhroutilo:

  • Ceny ropy se zhroutily.
  • Komodity mají cenový problém.
  • Zlato a stříbro klesá.
  • Dluhopisy mají problémy.
  • Čínské akcie se zhroutily.
  • Desítky dalších akciových trhů po celém světě se hroutí.

Ale “velkou událostí”, na kterou mnozí čekají, je krach amerických akcií. A stejně jako v roce 2008, je nevyhnutelné, že po pádu akcií v USA budou eskalovat všechny ostatní problémy, které jsem právě zmínil.

Někdy jsem kritizován pro vydávání těchto druhů alarmů. Ale myslím na to, kolika lidem by pomohlo, kdyby věděli o finanční krizi v roce 2008 dopředu. Přesně stejné modely, které jsme zažili tenkrát, se opakují přímo před našima očima a čím více lidí, které můžeme varovat v předstihu, tím lépe.

PS: Na základě poznatků autora článku a jeho dalších textů popisuje celou situaci i nwoo.org: Podle beforeitsnews.com Soros a Associations plánují vyvolání finančního chaosu. Velký úlek vyvolalo v USA otevření obrovských koncentračních táborů, obklíčených několika řadami drátů a postavených ve všech částech Spojených států. Do těchto táborů se vejdou miliony lidí. Proč miliardář George Soros a John Paulson skupují zlato?

Cosi velkého se může v blízké době udát! Insideři z Wall Street a přední bankéři dělají v poslední době velmi neobvyklé pohyby, na základě nichž můžeme konstatovat, že se připravuje „něco velmi velkého“, k čemuž může dojít velmi brzy, podle všech ukazatelů lze učinit závěr, že v USA i za jejich hranicemi dojde v brzké době k velkému finančnímu krachu.

Proč by někdo prodával všechny své akcie – a to stovky milionů dolarů pod úrovní nákladů – a nakupoval zlato? Jedině tehdy, kdy by očekával kolaps světového finančního systému. “Čeká nás velmi těžká doba, něco jako krize ve třicátých letech minulého století, ale horší, a to může dovést k úplnému krachu finančního systému. Potom mohou nastat v ulicích Ameriky obrovské bouře, které vládě odůvodní použití zbraní a zavedení omezujícího politického systému, v němž bude krácena osobní svoboda jednotlivců,“  řekl Soros v nedávném rozhovoru pro Newsweek.

Americké sociální služby se vyzbrojují jako k válce. Obrovské množství zlata zakoupil nejen Soros, ale i další miliardáři, takoví jako například John Paulson. Krom toho v poslední době i dobře informovaní burzovní makléři masově prodávají akcie společností za obrovské sumy (v řádu miliard dolarů). V tutéž dobu však bylo pozorováno i to, že kromě zlata se v Americe intenzívně nakupuje také munice.

„Je očividné, že burzovní makléři, americká vláda a centrální banka se připravují na něco vážného, proto ani vy, ani já bychom neměli strkat hlavu do písku,“ uzavírá Michael Snyder.

ZDROJ: Michael Snyder

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 937,- Kč
Vybráno 51.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 392 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...