BABISHAVLICEK
25.1.2020
Kategorie: Politika

Vládnou nám nemehla …

Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Na brífinku konaném ihned poté, co se nový dvojministr Karel Havlíček ujal i svého druhého rezortu, totiž dopravy, zaznělo z jeho úst mnoho energických slov o tom, jak na všechno dohlédne, a kromě jiného taky, „že se přestrukturuje Ministerstvo dopravy z hlediska změny struktury“; ušetřím si ironické poznámky (à la, že jakmile se najde to správné hledisko, všecko už jde samo – nebo že asi stejně dojde k „přestrukturování“ a vše zůstane při starém) a omezím se na ná postřeh, že podobné výroky, kde se jako nová informace opakuje totéž, jsou typické pro člověka, který je ve stresu… Jako někdo, kdo je silně ve stresu, se na tomtéž brífinku (přenášeném veřejnoprávní televizí) jevil i premiér Andrej Babiš.
Zdá se, že mu jeho úřad už přerůstá přes hlavu, že už na své povinnosti nestačí. Vystupuje stále agresivněji, nejen na tiskovkách vůči novinářům, ale vůbec, stále víc kope jako nervózní kickboxer do všech stran kolem sebe.

Jedním ze znaků nekompetentního vládnutí je, že takový vládce není s to vybrat si schopné spolupracovníky, kterým by mohl věřit – a když někoho takového najde, okamžitě ho začne přetěžovat, až ho zničí… Karel Havlíček, který do vlády nastoupil teprve vloni, už je nejen místopředsedou vlády, ale teď řídí i dvě velká a složitá ministerstva; je-li ve stresu, je to pochopitelné, kdo by nebyl.
„Vládnou nám nemehla,“ říkával Andrej Babiš na adresu „tradičních stran“, než se sám ujal vlády. A jaké šikulky to do vlády dodává on? Předchozí ministr Vladimír Kremlík byl bleskově odvolán a nahrazen poté, co odborníci poukázali na to, že IT systém na prodej dálničních známek a související služby, který předložil, je zhruba padesátkrát předražený – toto odvolání, o tom nepochybuji, je dalším výsledkem práce hnutí Milion chvilek pro demokracii: přímo slyším Andreje Babiše, jak, i když jsem u těchto debat nebyl, se rozčiluje, že někdo zase bude vykládat na Letné, že Babiš je korupčník a kryje a zaměstnává korupčníky…

Proto ven s Kremlíkem! Ale na Ministerstvu dopravy Kremlík zůstane jako náměstek (jak jinak by si totiž nový ministr, který na rezortu dopravy nikdy nepracoval, poradil s rychlým převzetím úřadu; mohly by vzniknout další zmatky). Ale když premiér zjistil, že i náměstskovské místo pro Kremlíka vyvolává negativní reakce ve veřejnosti, znova zatroubil na ústup a prohlásil, že Kremlík náměstkem nebude, a on, Babiš, že nikdy nic takového neřekl. A dodal: „My nerozdělujeme trafiky“.

Současně se pochlubil i tím, že na rozdíl od svého sociálnědemokratického koaličního partnera, on nemusí saturovat krajské organizace ministerskými posty. On nemusí nic. On ve své straně vládne jako diktátor – „já mám takovou pravomoc, já jsem tak rozhodl a tak to bude,“ říká. Demokracie uvnitř strany (i když se ta strana třeba jmenuje hnutí) je stejná jako demokracie ve společnosti; je to nepraktický, zdlouhavý, rozporuplný proces rozhodování a řízení. Ale jen v soutěži, kterou přináší demokracie, lze najít schopné a kvalitní lidi – i na ministerská křesla… Opakem je pod klidným povrchem ještě větší zmatek, nekompetence a úpadek.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 204 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.