cssdkoryta
12.5.2017
Kategorie: Politika

Vládní krize? Koryta na prvním místě

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Celou tu uměle vyvolanou vládní krizi pokládám za něco, co neslouží občanům, místo důstojných platů těm, kteří pečují o nemohoucí, se ti jistí trumfují, kdo je větší lump. Jako volič už toho mám dost!

Takže vám, vašnostové napříč politickým spektrem vzkazuji: pokud vám jde tolik o čestnost, poctivost a demokracii, tak než budete křičet, jak krade vaše konkurence, vymeťte kmotry a mafiány „ve vlastním domě“, jinak jen děláte z lidí šašky, ale nejvíc je děláte sami ze sebe!

Opravdu si nejsem jistý, co je horší, zda nezdaněné dluhopisy, škrtání na těch nejslabších, podrazáctví a nedodržování dohod v různých stranách až tak, že lídr kandidátky musí odstoupit, aby si zachránil čest…, elektronická evidence tržeb nebo ožebračování důchodců…, a tak bych mohl jmenovat dál a dál. A také je dobré se zamyslet, když už se tak mluví o různých těch konfliktech zájmů, co udělat z různými těmi šíbry v pozadí, kteří sice přímo a „na férovku“ do politiky nejdou, ale mají v politice „ty správné kamarády“…, přičemž dotčení kamarádi ani omylem nejsou ochotni podávat komukoli vysvětlení.

Působíte na mě jako malé děti, které na sebe piští, že Pepík už čmajznul třetí kyblíček a Honzík si zase nabral deset lopatiček „z veřejného“ na svůj vlastní píseček. A kdo tím nejvíc utrpí? Dříve se tomu říkalo „politická kultura“, jenže teď se obávám, že něco takového již přestalo existovat. Takže teď je na řadě respekt k demokratickému zřízení, k ústavě, k dodržování zákonů a pravidel obecně…, a nakonec obyčejná lidská slušnost.

Jak má fungovat společnost, jejichž političtí představitelé už zapomněli na základní pravidla slušnosti a férové soutěžení, ale čím dál bezohledněji po sobě házejí špínu, vypouštějí se kompromitující materiály tempem jako nikdy dřív, ruší se, co se před pár dny slíbí, z občanů se dělají blázni, o nichž se předpokládá, že to budou politikům baštit a věřit, že všechny ty vagony hnoje se vylévají „v zájmu ochrany ústavy a demokracie“, i když hlavním zájmem jsou spíš vlastní kapsičky a korýtka těch či oněch, případně té či oné mocenské kliky v rámci téže strany.

Už vkládám naději jen ve zdravý rozum většiny voličů, kteří si dobře zapamatují, kdo se řídí skutečně jejich zájmy, kdo jim naslouchá, a kdo naopak naslouchá jen volebnímu štábu, marketingovým poradcům a svému hladu po ještě větším bohatství a moci, přičemž občané jsou pro ně jen užitečnými idioty, kteří jim za nějaké to slíbené cukrátko hodí ten správný lístek do urny.

A řeknu ještě jedno: tím, co tady veřejnosti předvádíte za odporné a nechutné divadlo, poskytujete lidem ten nejlepší důkaz toho, že jediným řešením je posílení přímé demokracie, tj. přímého rozhodování občanů, ať už formou referenda, daňových asignací či participativních rozpočtů, protože jako naši zvolení zástupci jste zradili, zklamali a selhali na celé čáře a naší zemi děláte jen ostudu!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...