gulab2
30.1.2021
Kategorie: Společnost

Vládní kampaň na TikToku je celá špatně

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0V životě jsem o nich neslyšela. Teď nejde na nic kliknout, abych se jich zbavila. Anna Šulcová a Jakub Gulab. Prý že influenceři, tedy jakési hvězdičky pro děti na sociální síti TikTok, což si představte tak, že na videa, kde tihle dva vykládají a šermují rukama, nadšeně koukají a lajkují ti, co si na volební právo ještě musí počkat.

Jak říkám, o tom vím úplné prd.

Vládní kampaň na TikToku

Jenže na konci loňského roku si šikula Gulab založil vlastní firmu Medialer, s.r.o. s hodně narychlo spíchnutými webovkami na www.medialer.eu a od listopadu, kdy firma vznikla, zde nemá jedinou referenci na již zprojektované dílko. Podle LinkedIn (sociální síti pro dospělé pracující) profilu, kde má jen 352 kontaktů, studoval University of New York v Praze se zaměřením na marketing, kde na diplomu mu ještě nestačilo zaschnout razítko.

Anička taky vystudovala marketing, a to na VŠEM, i ona má velmi čerstvý diplom a jako profesi je influencer. Má na LinkedIn jen 71 kontaktů, což je, přátelé, na někoho, kdo chce dělat byznys, zatraceně málo. Navíc tak úplně nevím, jestli je to ta pravá, co by někomu měla radit cokoli ohledně zdraví. Tohle jsou záběry z jejího staršího videa, které musela nakonec smazat a omluvit se. Ukazuje, jak si nezamazat oblečení make-upem tím, že si dáte igelitový pytlík na hlavu.

Naprosto vážně míněná rada pro holky

Takže tihle dva, co je žerou mladí – a nejspíš i neklidní – si vymysleli svou docela první kampaň a hned s ní zaběhli do Strakovky. Úplně nevím, jak to funguje, jestli tam na vrátnici vyložíte, že jdete za šéfem Úřadu vlády s nějakým nápadem a oni vám mávnou rukou a nasměrují do patřičných dveří. Každopádně tam jim na videjka na vládní náklady kývli a hurá, první z nich je na světě.

Obhájci téhle pitomosti všude prohlašují, jak oba influenceři vlastně pro vládu pracují zadarmo a půl melounek, který vláda dá na kampaň na TikToku, Instagramu, Twitteru, YouTube a Facebooku, jsou čistě za mediální prostor.

To ovšem není pravda, že. Protože prostor v médiích vláda bude kupovat právě přes Gulabovu úplně zčerstva založenou firmičku, pochopitelně mu za drápky zůstanou procenta z těch reklam.

Na koho tak cílí

Tato vládní kampaň má za cíl vyvracet dezinformace o očkování proti Covidu. Takhle jednoduše. Hypoteticky je to pochopitelně správně (bez ohledu na to co si o očkování já či vy myslíme) a taková kampaň se od vlády vysloveně očekává. Jenže ouha. Zacílení už nemohlo být víc špatně.

Za první měsíc, kdy se v ČR očkuje proti Covidu, se v první řadě očkují zdravotníci a ti v první linii. Dále pak lidi starší 80 let. S „rychlostí“, s jakou je vakcína podávána, na mladé a děti vyjde očkování tak někdy napřesrok, pokud vůbec. V současnosti jsou zastavené rezervace termínů na první džoganec u ohrožené skupiny seniorů, aby se dostalo na ty, co už měli tu čest a potřebují druhou dávku.

No a teď mi někdo vysvětlete, proč teď, na konci ledna až do půlky února, běží informační kampaň pro náctileté? Co jsem kde přehlídla? Proč jsou cílovkou zrovna oni zvlášť v době krize, kdy těch 500 000 kč fakticky může dost někde chybět? Komu se co přihodilo, že mu přijde v pohodě místo profesionální kampaně s nějakou úrovní si zaplatit tyhle rozjančené skoro ještě děti Aničku a Kubu?

Provedení je směšné

Způsob této kampaně mi přijde úplně na hovno. Jak už jsem zmínila, první půlminutové videjko už spatřilo světlo internetového světa a je to fakt dílo. Slovo „Covid“ nepadne ani jednou, místo toho je divák upozorněn „a koukejte na ten lustr“ a „tam kam ukazuji, jsou okna pana premiéra“.

Pochopitelně problém může být jednoduše v tom, že tahle „dětská videa“ nesnesou kritiku dospělého. Pro mne to prostě není a nebylo určené.

Infantilní neprofesionalitu videa ukazuje už základní fakt, že zatímco běžný a pohodlný formát videí se točí na šířku, videjko dvou nadšených skoromarketérů je uděláno na výšku, tedy přizpůsobeno čistě pro mobily.

Jak dělané pro prezentaci vlády…

Video najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=kIC8QmatXy4

Tohle video není nějaké představení o tom, že se nějaká kampaň připravuje. To už je součástí té kampaně, první z těch „očekávaných“ videí. Za tohle už vláda platí, aby se na to dětičky mohly podívat.

Základní otázka je zřejmá: ZATRACENĚ, PROČ?

Ne, smysl to nedává, ať se na to člověk mrkne z jakékoli perspektivy.

Někteří tvrdí, že vůbec nejde o očkování a mladé a dezinformace, jednoduše vláda (ANO, ČSSD) potřebuje být trochu vidět u mladých lidí. Ano, předvolební kampaň ovšem částka se nejen do kampaňové sumy nepočítá, nehradí ji strany, ale sama vláda.

Jenže to taky úplně nesedí. Jak jsem zmínila na začátku, TikTok, to jsou hlavně děti a náctiletí, ti na letošní volby půjdou tak maximálně doprovodit babičku.

Ač co se týče vlády jsem někde v neutrální zóně, ani úplně fanda a ani v opozici, tohle mi opravdu přijde chucpe.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 475 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)