beze-jmena
3.12.2016
Kategorie: Společnost

Vládne na blozích iDnes cenzura ? Ano, ale jak pro koho

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Z blogů iDnes bylo odejíto hodně blogerů, ale žádný tento „odchod“ nevzbudil tolik reakcí a emocí jako bylo odejití Lucie Provazníkové. A admini blogu svým vysvětlením jen přilili olej do ohně.

Je velmi těžké se k tomu nějak vyjádřit, když už tolik lidí k tomu napsalo blog, napsalo svůj názor do diskusí a nejen na domovských stránkách iDnes, ale na různých serverech. Kdyby si Lucie Provazníková měla zaplatit reklamu za publicitu, které se jí dostalo, tak by na to asi musela dělat několik životů. Kouzlo nechtěného.

Popravdě, byly její blogy opravdu tak strašné a nenávistné, jen proto, že používala ve svých článcích expresivnější výrazy?

To, že někdo použije ostřejší slovo na zdůraznění podstaty toho, co chce říci, přeci ještě neznamená, že dotyčný nemá pravdu. Že se tím mění smysl článku a podstata sdělení. Nemyslím si. Vytažení věcí do absurdity bylo a je obvyklé v akademických debatách. Stejně tak bylo obvyklé použití expresivních výrazů. A to ne tak dávno. Například polemika Josefa Pekaře s Tomášem Masarykem se také nevedla vždy v rukavičkách. A diskuse kardinála Bellarmina s protestantskými teology by nikdy na zdejších blozích nemohla být vedena a to se jednalo o nejvzdělanější lidi tehdejší Evropy.

Vím, že v dnešní době se nenosí napsat naplno, že Mohamed byl to či ono, napsat naplno co si člověk myslí například o feministkách, co si myslí o genderové ideologii, ochraně menšin, politické korektnosti apod. Určitá, dejme tomu historická zkušenost, vede lidi k tomu, že za vším vidí projevy extremismu, rasismu, xenofobii. Na jednu stranu to chápu, Evropa má zkušenost s jednou z nejhorších genocid židovského národa, takže každá negativní zmínka směrem k národnostním menšinám, náboženským skupinám vede k obezřetnosti. Na druhou stranu tahle citlivost vede k tomu, že mnohé věci jsou zamlčovány a bagatelizovány, což vede k reakci. Že ta reakce není korektní? Ale prostě tak tomu je i v životě.

Chápal bych, kdyby se eliminovaly názory směřující k likvidaci národnostních anebo náboženských menšin, ale poukazování na chování těchto menšin jako důvod k eliminaci?

Když to vezmu do důsledku. Vyjadřování Lucie Provazníkové vadilo a někdo subjektivně posoudil, že porušuje pravidla blogu. Na druhou stranu jsou zde (na idnes.cz) blogy opěvující komunismus, masové vrahy jako byl Gottwald, blogy napadající katolíky a jejich církev, na základě pohádek Nejedlého a Jiráska a nic se neděje. Ano, tyto blogy jsou napsány slušně. Nepoužívají se v nich expresivní výrazy a tak je vlastně vše v pořádku.

Prostě takové biblické. V oku bratra vidíš třísku a ve svém oku trám nevidíš.

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 125 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.