beze-jmena
3.12.2016
Kategorie: Společnost

Vládne na blozích iDnes cenzura ? Ano, ale jak pro koho

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Z blogů iDnes bylo odejíto hodně blogerů, ale žádný tento „odchod“ nevzbudil tolik reakcí a emocí jako bylo odejití Lucie Provazníkové. A admini blogu svým vysvětlením jen přilili olej do ohně.

Je velmi těžké se k tomu nějak vyjádřit, když už tolik lidí k tomu napsalo blog, napsalo svůj názor do diskusí a nejen na domovských stránkách iDnes, ale na různých serverech. Kdyby si Lucie Provazníková měla zaplatit reklamu za publicitu, které se jí dostalo, tak by na to asi musela dělat několik životů. Kouzlo nechtěného.

Popravdě, byly její blogy opravdu tak strašné a nenávistné, jen proto, že používala ve svých článcích expresivnější výrazy?

To, že někdo použije ostřejší slovo na zdůraznění podstaty toho, co chce říci, přeci ještě neznamená, že dotyčný nemá pravdu. Že se tím mění smysl článku a podstata sdělení. Nemyslím si. Vytažení věcí do absurdity bylo a je obvyklé v akademických debatách. Stejně tak bylo obvyklé použití expresivních výrazů. A to ne tak dávno. Například polemika Josefa Pekaře s Tomášem Masarykem se také nevedla vždy v rukavičkách. A diskuse kardinála Bellarmina s protestantskými teology by nikdy na zdejších blozích nemohla být vedena a to se jednalo o nejvzdělanější lidi tehdejší Evropy.

Vím, že v dnešní době se nenosí napsat naplno, že Mohamed byl to či ono, napsat naplno co si člověk myslí například o feministkách, co si myslí o genderové ideologii, ochraně menšin, politické korektnosti apod. Určitá, dejme tomu historická zkušenost, vede lidi k tomu, že za vším vidí projevy extremismu, rasismu, xenofobii. Na jednu stranu to chápu, Evropa má zkušenost s jednou z nejhorších genocid židovského národa, takže každá negativní zmínka směrem k národnostním menšinám, náboženským skupinám vede k obezřetnosti. Na druhou stranu tahle citlivost vede k tomu, že mnohé věci jsou zamlčovány a bagatelizovány, což vede k reakci. Že ta reakce není korektní? Ale prostě tak tomu je i v životě.

Chápal bych, kdyby se eliminovaly názory směřující k likvidaci národnostních anebo náboženských menšin, ale poukazování na chování těchto menšin jako důvod k eliminaci?

Když to vezmu do důsledku. Vyjadřování Lucie Provazníkové vadilo a někdo subjektivně posoudil, že porušuje pravidla blogu. Na druhou stranu jsou zde (na idnes.cz) blogy opěvující komunismus, masové vrahy jako byl Gottwald, blogy napadající katolíky a jejich církev, na základě pohádek Nejedlého a Jiráska a nic se neděje. Ano, tyto blogy jsou napsány slušně. Nepoužívají se v nich expresivní výrazy a tak je vlastně vše v pořádku.

Prostě takové biblické. V oku bratra vidíš třísku a ve svém oku trám nevidíš.

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 120 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.