babis rouska
25.8.2020
Kategorie: Politika

Vláda smrdí od hlavy

Sdílejte článek:

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ

Řada lidí přijala nesmyslné tvrzení premiéra, že za „rouškový chaos“ může epidemiolog Maďar. Opak je pravdou. Hlavní viník nefunkčnosti opatření kolem koronaviru je přímo Andrej Babiš a jeho hnutí ANO 2011.

Předseda vlády Andrej Babiš je mistr demagogie a politického marketingu. Díky této kombinaci si vybudoval u méně přemýšlivých lidí auru zachránce, který má situaci vždy pod kontrolou a vše „dokonale“ zvládá. Reálně ale nejen nemá situaci pod kontrolou, vyloženě ji nezvládá. A to teď vůbec nemluvím jen o aktuální koronavirové situaci.

Že se vládnutí ve skutečnosti vymyká premiérovi a jeho ministrům z rukou ukázala třeba mizerná čísla dokončených kilometrů dálnic, i když se v minulosti představitelé hnutí tak rádi srovnávali s jinými ministry. Chaos na dálnici D1 poté, co trochu zasněžilo, ani nemusím připomínat.

Stejně tak nemá premiér pod kontrolou situaci na železnici, kde se za 7 let jeho vlády šetřilo na investicích do zabezpečení tak, až začala být situace neúnosná a řada strojvedoucích uvažovala o odchodu ze své profese. Namísto opření se do řešení ale jen dosadil na místo ministra dopravy Karla Havlíčka, který svým rozhodováním po budíčku ve tři ráno a snahou být najednou ministrem dopravy i průmyslu, spíše připomíná ušlápnutého strýce Karla, který prostě neumí říct předsedovi vlády jasné NE. I malé dítě dnes ví, že současné spojení dvou velkých ministerstvech je nesmysl, a že Babiš prostě nemá kolem sebe schopné lidi.

Ministr zdravotnictví je naprosto nekompetentní

Neschopnost „spasitele Babiše“ je nejlépe vidět na právníkovi Adamu Vojtěchovi, který mediálně působí více jako sluha a otloukací panák premiéra, než jako někdo, kdo by uměl řídit resort ministerstva zdravotnictví. Pro příklady konkrétních pochybení nemusím chodit daleko, stačí si vzpomenout na předražené nákupy ochranných pomůcek, naprosto nelogické rozhodování v době koronaviru i v současné diskusi o zavedení roušek.

Adam Vojtěch má sice vysokoškolský titul, ale chybí mu jakékoliv kritické myšlení, když přijímá naprosto nelogické návrhy svých podřízených, kteří sice na jedné straně říkají, že roušky jsou „na nic“, ale pak je dají na ústa úplně všem. Jeho fungování na ministerstvu tak budí oprávněný posměch.

A zase je vidět, že Babiš by ho určitě rád za někoho vyměnil, ale prostě nemá lidi. Proto je potřeba opakovat, že za současnou situaci kolem roušek a chaosu na Ministerstvu zdravotnictví může nejen Adam Vojtěch, ale i Andrej Babiš.

Členové vlády mají být osobnostmi

Ministrem by měl být člověk, který ví, co dělá. Skvěle to napsal rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima. Pozitivně testovaná osoba neznamená nemocná osoba. Je třeba rozlišovat mezi těmi, kteří nemají příznaky a těmi, kteří mají lehký nebo těžký průběh. Testy o pozitivně testovaných nevypovídají o rozsahu problému.

Pokyny pro nošení roušek a kolem karantény jsou často naprosto chaotické. Tím současná vláda neohrožuje jenom zdraví fyzické, ale i duševní. V řadě lidí vzbuzuje vláda Andreje Babiše strach, který vede v neochotu vycházet i jen k lékaři nebo do lékárny, což také ohrožuje jejich život. Neustálé odvolávání odvolaného a slibování změněného vyvolává nejistotu i u obchodníků, což má dopady i ekonomické včetně zvýšení nezaměstnanosti.

A za celý vládní chaos rozhodně nemůže už jen Havlíček s Vojtěchem či podřízení úředníci, hlavní viník je Andrej Babiš. Pokud tu totiž máme ministry neschopné řídit své rezorty, je na čase je vyměnit. A pokud to předseda vlády nedokáže, padá tato neschopnost na něj a jeho hnutí.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Souhlasíte s "rouškovným" až 6000,- pro důchodce?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 449,00 Kč
Vybráno 55.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 616 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)