vladacr2018
9.7.2018
Kategorie: Politika

Vláda potřebuje klid na práci

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VLADIMÍR KUČERA

Že potřebujeme klid na práci jsem poprvé slyšel na televizní obrazovce velmi naléhavě z úst významné celebrity. V Palachově týdnu 1989. Tehdy jsem se naučil rozlišovat mezi celebritami a umělci. Celebrity žádaly „klid na práci“, umělci podepisovali petice za propuštění Václava Havla Několik vět a výzvu k osvobození redaktorů Lidových novin. Je to, pravda, rozlišení velmi zjednodušující, ale dramatické okamžiky vyžadují simplifikaci; přílišné mudrování zpomaluje akci.

 

Tak i dnes v dobách přímo revolučních, v nichž se láme a obrací vývoj, který začal právě v těch pěti dnech dvacet let po hrdinském činu Jana Palacha, a politika i vývoj věcí veřejných dostává zvláštní staronovou tvář, již si my starší pamatujeme, a mladí nevědí, jak vlastně vypadala, přijde znovu čas volání po klidu na práci. Vsaďte se, že to přijde: „Musím makat! A na to potřebujeme klid!“

Potřebuje ho zejména naše vláda a její podporovatelé v parlamentu. Čeká je těžké „makání“. Co všechno před nimi stojí: chtělo by to zákon na ochranu prezidenta. A když už budeme mít ten, pak jistě neuškodí nějaká ta „obrana politiků“. Co si má o ně co otírat pysk kdejaký kavárenský povaleč, že? Taky by to chtělo nějaké zásadní rozhodnutí na omezení únavných demonstrací. Blokuje nám to dopravu v centrech měst a vůbec…

Na veřejnoprávní média mohou „naši kleknout“, jak to jen oni umějí, jak si pochvaloval Andrej Babiš; prostě skrze všelijaká finanční přitvrzení z nich učiní „vládní trubky“. Co se týče právě pana Babiše: kabinet musí v potu tváře vytvořit podmínky pro to, aby bylo zákonně uznáno, že Čapí hnízdo je čirá „účelovka“. 

Má toho moc na práci ta naše nová vláda. Stojí před ní řádná dřina. Ono zavést pořádek a silnou paži není nic snadného ani jednoduchého. Ještě, že má kabinet velkou oporu v dočasném nájemníkovi pražského Hradu. Ten nejen že „Babišově partě“ všechno potvrdí, ale lze předpokládat, že přijde ještě s nějakými inovačními a věc rozvíjejícími inspiracemi. Jak se pomstít a jak ublížit a uškodit lidem i zemi, to mu jde hodně od ruky. Má na to patent, dá se říci.

Takže, všichni, kteří máte výhrady k tomu, jak to u nás teď funguje, držte ústa, vlastně hubu, abychom užili současné politické výrazivo (znáte to: „… k… sem, k… tam, idioti!“ Slova opravdového klasika). Tedy: mlčte a dejte nové vládě čas na práci! Musí makat.

Makat na případných změnách volebních zákonů, na úpravě vztahu stát – justice, možná na úpravě ústavy, aby více chránila zvolené a dala jim větší moc.

Mlčte a dejte vládě (plus jejím sněmovním spřežencům) a Zemanovi klid na práci, kterou musí vynaložit, abyste museli časem držet hubu.

Autor: Vladimír Kučera

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.