vlada
18.1.2018
Kategorie: Politika

Vláda pokus č. 2: Do hry vstupují ČSSD a komunisté

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM

Po neúspěšném prvním pokusu, kdy Babišova vláda nezískala důvěru Poslanecké sněmovny, se chystá druhý pokus již za jiné konstelace. Babiš, jak už naznačil, bude hledat podporu u ČSSD a komunistů.

Obě strany jsou ochotné jednat o možní podpoře vlády či o přímém vstupu do ní. Musíme si uvědomit, že moc možností už Babiš v tuto chvíli nemá. Vládní ,,kartu” s ODS není možní realizovat pro deklarovaný odpor jejího vedení v čele s Petrem Fialou, koalici s SPD podporovanou KSČ vyloučil sám šéf ANO. Lidovci, stejně jako Piráti rovněž jakékoliv vládní angažmá vyloučili, což platí i u podpory vlády.

Určitá spolupráce s ČSSD a komunisty se tak vlastně nabízí jako jediné možné řešení. Vládní konfigurace by tak mohla teoreticky vypadat tak, že ČSSD by vstoupila do Babišovy vlády, kterou by podporovali komunisté. Přímé vládní angažmá komunistů, které by bylo naopak bylo podporované ČSSD, je totiž nepředstavitelné.

To, co nás ale na první pohled zarazí, je názorová otočka sociálních demokratů, kteří po drtivé porážce v parlamentních volbách sebevědomě prohlašovali, že míří do opozice a o jejich možném vládním angažmá nemůže být ani řeč. ČSSD si však uvědomila jednu klíčovou věc. V opozici by při současných nízkých preferencích mohla být ještě neviditelnější, a tak vládní spolupráce by mohla alespoň realizováním rozumných či přijatelných kroků částečně zvednout popularitu této strany. Úskalím takového angažmá je ovšem osoba Andreje Babiše, pod jehož kuratelou by museli sociálnědemokratiští ministři na slovo poslouchat. A to se jim přirozeně líbit nebude. 

Takovéto rozložení sil totiž ani nemusí vydržet celé čtyři roky. Pro ČSSD tak může být na rozdíl od roku 2013 nynější vládní spolupráce s hybatelem české politcké scény Babišem skutečným polibkem smrti. Rozhodování stranickým špičkám zvlášť před konáním jejich sjezdu opravdu nezávidím.

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.