11.11.2015
Kategorie: Společnost

Vlada našla opatřeni, jak zabranit masakrum

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 11|11|2015

Ve Strakate akademii se sešli všeci. To už je taky zvyk, že vlada se každu středu sejde. V ponděli a utery je furt brzo po vikendu, čtvrtek a patek – to už je vlastně taky maly vikend. Středa je idealni den.

Kudrnač zahajil zasedani klasicky: “Tuž co dneska budeme robit synci?”

Ta divna feminystka se pokusila protestovat, že neni žadny synek, ale nikdo ju nebral važně, bo tu nebyli novinaři. Amerycky agent, nasazeny do vlady za učelem prosazovani nesmyslu prohlasil: “Měli byzme přijmout opatřeni k zabraněni takych masakru, jaky se stal v Uherskem Brodě, jinak to tu brzo bude huste tajak u mě doma v Ameryce.” To už je u socanu taky zvyk. Když nemaju co robit, vymysli si problem, a pak přijmu jakesik opatřeni. Pokud možno subor opatřeni.

Kudrnač se zamyslel: “Tuž to je važny problem. Jaky navrhujete subor opatřeni, synci?” Ozvala se zas ta Engelsova vnučka: “Ja bysem to všecko zakazala. Zebereme lidem zbraně a bude klid. Navic jim znemožnime branit se tym našim cypovinam, co tu vymyšlame, kdybyzme je třeba čimsik naštvali.”  To už je u socanu taky zvyk. Jak si vymysli problem, pak hnedka dalšim krokem je omezit, zakazat, zpřisnit. Oni za to nemožu, socani už su taci.

eVlada-s

To vyprovokovalo Endyho, bo se začal bat, že mu chtěju zebrat kulovnicu na koroptve: “Drženi zbrani nie je problem. Však počet vražd už dvacet roku klesa. Pozrime se raději na ty kurvy, co vražďa nožem. Většina přepadeni, vražd a domacich zabijaček u nas doma v Humennem se robi nožem.

“Ale domaci zabijačky su už přece zakazane, sam sem to přes brusel protlačil”, ozval se agent. To už je u cizich agentu neznajich česky jazyk taky zvyk. Nedokažu rozlišit mezi slovy domaci zabijačka a domaci zabijačka.

“Mlč, somár”, utřel agenta Endy. “Nevieš čo táraš.” 

“Musime s tym pohnut synci, bliži se poledne”, začal byt nervozni kudrnač, bo v jednu ho čekala vyměna rovnatek, na keru byl už tři měsice objednany. To už je u socanu taky zvyk. Zruši poplatky u dochtora a pak se hrozně divi, že nejbližši volny termin je za pul roka. Kudrnač se obratil na minystra pro D1: “Ťok, vymysli cosik, minule se ti to povedlo s tym navyšovanim pokut, vymysli zas jakusik kokotinu!”

“Proč zrovna ja? Už fčil sem všeckim za hňupa! Vždyť ste mi to přikazali. Byla to moje povinnost!” To už je taky zvyk, že když blbec zrobi chybu, tak bude tvrdit, že to byla jeho povinnost. “Ať fčil vymysli jakusik cypovinu minyster pro zdravi”.

“Tuž zrobime to tajak s tyma cigarama. Na každem nožu bude do jedne třetiny varovny napis, na druhe straně bude obrazek jakesik zabite roby, Každy nuž bude muset byt zamčeny v trezoru aby se k němu nedostala nepovolana osoba, v obchodach omezime prodej enem osobam nad 21 roku a všechny nože budu zakonem ztupene a bude jim zlomena špica, aby nešťastnu nahodu nedošlo k neštěsti. Za pašovani nožu z Polska zavedeme vyšši tresty a za drženi noža bez licence bude deset roku natvrdo.”

“A neni deset roku moc, na to, že člověk nic zleho nezrobil?” “Neni. Deset roku za nic je přiměřene. Bo kdyby cosik zrobil, dostane dvacet”

Kudrnač se usmal: “No vidite, jak zme si dneska krasně zavladli. Končim schuzu. A přišti tyden zas tady, synci. Vymyslime zas jakysik jiny problem.

Ladislav Větvička, vladni pozorovatel, Strakata akademija

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.