agrofert
23.4.2020
Kategorie: Ekonomika

Vláda likviduje české podnikání: Které holdingy vyrostou na troskách našich firem?

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Vláda buď nezvládá záchranu českého podnikání, nebo je likvidace malých firem a živností jejím cílem. Příliš příkré vyjádření? Nikoliv, stačí se podívat na fakta: Už dnes je jisté, že v existenčních potížích se nachází nejméně 30 % malých firem a 30 % živností. A vláda neudělala nic pro jejich záchranu.

Opatření, která vláda vydává za záchranná, jsou neúčinná a my tvrdíme, že neúčinnost těch opatření byla záměrná, s cílem vydat na záchranu podnikání co nejméně peněz. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Důsledkem toho je, že z vládních opatření (Antivirus, Covid I, II a II a Liberační balíček I a II) nedostala drtivá většina malých firem a živnostníků ani korunu. Ministr Havlíček se několikrát nechal slyšet, kolik desítek miliard už stát na záchranu podnikání vydal. Musíme se jej tedy zeptat, komu ty miliardy šly? Koho pan Havlíček podpořil? Kdo čerpá státní podporu, když malé firmy a živnostníci to nejsou?!

Vláda by měla občanům říct, že důsledkem krachu statisíců malých firem a živností bude 15% nezaměstnanost a přechod majetků, firem a živností do rukou zahraničních korporací a obřích holdingů, jakým je třeba Agrofert!

Vláda nemůže říct, že by nevěděla, jak na to. Dostala od opozice, různých podnikatelských spolků nebo i firem mnoho podnětů a návrhů. Jen my v Podnikatelských odborech jsme vládě napsali řadu výzev a žádostí, vždy s konkrétní požadavky. Popsali jsme vládě řešení, která by zachránila české podnikání. Ovšem vládě se to, zdá se, nehodí, protože chceme, aby vydávala peníze na záchranu českých podnikatelů a živnostníků.

Podnikatelská veřejnost se bouří, a i jinak velmi zdrženlivá média, jako ČT či ČRo, vysílají kritické zprávy o tom, jak to vláda nezvládá a jak je devastováno ekonomické prostředí naší země. A vláda dělá mrtvého brouka. Komunikuje a „radí” se jen s těmi, kdo ji kývou a nejsou k jejím krokům kritičtí. Naopak vůči Podnikatelským odborům zaujala taktiku ignorování a ostrakizace.

Podnikatelské odbory jsou dnes druhým největším podnikatelským spolkem. Máme více než 8 500 členů, z toho je 7304 občanů / živnostníků, 1200 společností, 37 spolků (údaje platné 19.4. v 18:46). Náš tlak na vládu byl sice mnohokrát účinný, protože vždy, když jsme zvedli hlas odporu a zveřejnili jsme naše námitky, vláda upravila svoje chování (např. 25000 pro živnostníky), ale veřejně nás ministři nepřizvali k žádné konzultaci, nevyžádali si naše poznatky z podnikatelského prostředí, nereagovali na naše připomínky a návrhy. Kdyby byl tento stát jejich firmou, chápal bych to. Tento stát jim však nepatří, oni jej pro nás mají zodpovědně spravovat. Možná je zmýlilo slovo „vláda”, kterým se nazývá kolektivní orgán, jehož jsou členy. Tak ať se nepletou, nemají a nesmí nám vládnout, mají pro nás pracovat.

Podnikatelské odbory, naši členové a desítky tisíc příznivců, považují za nutné prohlásit: Vláda vede tuto zemi do ekonomické krize. Ministryně Schillerová odmítá šetřit na výdajích státních úřadů a úředníků, ministr Havlíček jen mlží a schovává se za politická prohlášení, ministryně Maláčová a jejich 12 000 úředníků Úřadu práce nejsou schopni rychle zpracovávat žádosti v programu Antivirus, a ČMZRB za více než měsíc zvládla kladně vyřídit pouhých 200(!) žadatelů o půjčku Covid I. To je výsledek práce vlády v krizi?! To má být záchrana české ekonomiky?!

Vyzýváme vládu, aby zastavila devastaci české ekonomiky a aby se účinně a rychle postarala o záchranu českých firem a živností!

  • Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 243 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
43 komentářů
    • texas
      • texas
    • texas
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)