BABISARENBEGGER
14.4.2021
Kategorie: Politika

Vláda ČR pohrdá právem a pohrdá občany

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

V českém Koucourkově vydává ministr vlády „metodické pokyny” a doufá, že je budou občané respektovat. Je ten ministr zralý na odvolání nebo potřebuje léčit?

Čeští podnikatelé a živnostníci si mysleli, že je tato vláda už nemůže překvapit. Překvapila! A nejen je, ale všechny občany ČR: Vláda, alespoň jeden její člen, chce vydávat metodické pokyny a čeká, že je budeme respektovat. Proč bychom měli? Nedosti na tom, člen vlády bezelstně či bezostyšně vykládá ve veřejných sdělovacích prostředcích, že on ví, že nemá právo nám něco zakazovat, ale stejně to udělá, a jen si počká, až soud rozhodne, že nekoná správně.

Pohrdání právem, které nepochybně a veřejně prokázal ministr zdravotnictví Arenberger, mne přimělo, abych za Podnikatelské odbory vyslovil ministru Arenbergerovi naše rozhořčení a hrubou nespokojenost s ním.

Otevřený dopis:

Pane ministře zdravotnictví, MUDr. Arenbergere,

vaše krátké účinkování ve funkci ministra zdravotnictví nese všechny znaky opojení mocí. Pokud jste nastoupil do vrcholné politické a úřednické pozice právě kvůli tomu, kvůli pocitu moci, pak neuděláte pro občany ČR nic dobrého, a nakonec ani sobě tím nijak neprospějete.

Hned na začátku své nedlouhé ministerské kariéry jste projevil fatální neúctu k zákonům a v podstatě okamžitě jste porušil svůj ministerský slib. Jako ministr české vlády jste složil slib, v němž jste se zavázal, že budete věrný České republice, že budete zachovávat její Ústavu a zákony, že budete svůj úřad zastávat svědomitě, a že nezneužije svého postavení.

Vy jste, pane ministře Arenbergere, flagrantně tento slib porušil, když jste veřejně prohlásil, že vydáte takové omezující opatření, které podle vás budou muset občané dodržovat, dokud nerozhodne soud jinak. Řekl jste, že „podle pandemického zákona nemůžeme omezovat lidi, jestli jich bude uvnitř víc nebo míň,” ale že uvažujete, že setkávání lidí omezíte „metodickým opatřením”. Možná potřebujete vysvětlit, že „metodickým pokynem” můžete něco nařídit svým podřízeným úředníkům, nikoli však občanům.

Vaše uvažování nemá nic společného s demokratickým přístupem k vládě a k výkonu státní správy. Naopak, vaše vystupování vyvolává důvodné podezření z pohrdání právem. Pokud skutečně naplníte svou představu o „řízení” státu, pak se domnívám, že naplníte věcnou podstatu trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele a porušíte i další zákony, nemluvě o Ústavě ČR.

Pane ministře Arenbergere, jménem českých podnikatelů a živnostníků a v zájmu všech občanů ČR vás vyzývám, abyste okamžitě upustil od porušování zákonů ČR, abyste se občanům za své nemístné plány omluvil a nejlépe, abyste odstoupil.

Otevřený dopis ministru Arenbergerovi musím doplnit o poznámku, kterou přičiním, jako představitel českých podnikatelů a živnostníků: Nejsem překvapen velkopanským přístupem ministra a neúctou úředníka k zákonům. My čeští podnikatelé a živnostníci to dobře známe. Už sedm let se k nám takto chovají úřady. Při kontrolách po nás vyžadují úkony, doklady či prokazování, které nejsou zákonné, ale pokud nesouhlasíme, pak jedinou naší možností je obrátit se na soud. Úředníci vycházejí z drzého předpokladu, že dlouhé a drahé soudní řízení se nám nevyplatí, a tedy většinou raději zaplatíme neoprávněně udělenou pokutu. Přesně v tomto duchu nyní jedná ministr zdravotnictví Arenberger, a tak nyní i nepodnikající občané ochutnají medicínu úředníka, který pohrdá právem a jejich právy. Přesto, že my, čeští podnikatelé a živnostníci to zažíváme už sedm let, nejsme škodolibí a nikomu to nepřejeme. Jen budeme rádi, když si naši nepodnikající spoluobčané uvědomí, jak těžké je podnikání za obou vlád Andreje Babiše.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 964 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)