schillerovababis
27.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Vláda ČR: Daně podle Murphyho zákonů!

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Díky pane Murphy! Vaše teorémy, zákony a paradoxní pravidla platí i tady u nás. V posledních dnech se v médiích například skloňovala základní daňová sleva na poplatníka. V pondělí se zdála příliš vysoká, v úterý až moc nízká a ve středu se zjistilo, že je vlastně tak akorát. Dále jsme získali přehled daňových sazeb, jež se od sebe lišily skoro o deset procent, a se mzdou se tu zachází asi jako s moukou. V regálu je superhrubá, hrubá, polohrubá i hladká. A rozpočet? To je nechutné menu, které platíme z našich daní, a nikdo si nevybere.

Podívejme se, jak takové menu připravuje vláda se svými poslanci.

Ministryně financí předložila do Parlamentu daňový balíček. Ten předtím schválila vláda. Předseda vlády k němu ale předložil svůj pozměňovací návrh. Další pozměňovací návrh předložil i místopředseda téže vlády. Nikomu z vládních poslanců na tom nepřišlo nic divného, protože jsme přece v nouzovém stavu, a tak vládní předlohu, upravovanou dále samotnými členy vlády, schválili.

To se zase nelíbí premiérovi a ministryni financí, ač jsou oba z té vlády, která to předkládala, a tak se vypraví do Senátu, aby prosili Senát, který jinak opravdu nemají rádi, aby jimi předloženou novelu zákona odmítl.

Ztrácíte se? Nerozumíte tomu? To nikdo! Ale švadlena, švec, hospodský či jiný drobný podnikatel se můžou těšit na „návštěvu” berního úředníka, kterého si daněmi štědře platí. A který se zdviženým ukazovákem zahrozí: „A daně zaplacené máš? I na příští rok?” A švadlena či švec si nemůžou se státem notovat, protože i zpívat je zakázáno!

V Česku máme jeden z nejkomplikovanějších daňových systémů v Evropě. Navíc ho každoročně „vylepšujeme” tím, že změníme či přidáme další podmínky a předpisy. Debata o daních v Česku se nevede o tom, jak efektivně stát pracuje, kolik zbytečných úřadů, typu Akademie investování Ministerstva pro místní rozvoj tu existuje. Debata o daních v Česku není o tom, že máme mnohem víc úředníků, než podobně velké země a příští rok přijmeme další, že na počet obyvatel máme více policistů než sousední státy. Nediskutujeme o tom, že výplata zaměstnance je přibližně polovina toho, co skutečně vydělá, že na své pásce nevidí skutečné náklady na mzdu, ani to, kolik si z toho vezme stát.

Ministerstvo financí již několik let pravidelně naděluje podnikatelům a živnostníkům vánoční dárek – daňový balíček se spoustou změn a nových předpisů. Balíček je potřeba pod stromkem řádně rozbalit, přes svátky nastudovat a rychle uvést do praktického podnikatelského života, protože vše začíná platit hned, jak skončí Silvestr! Letos je tenhle balíček navíc převázán zašmodrchaným motouzem. Jeho konec začíná i končí někde v Půlnočním království, kde se od lidí vybere strašně moc peněz, kterých většinu tamní vrchnost, s lehkostí sobě vlastní, přesune do svých vlastních kapes, nebo třeba v Brně vylije do Stoky.

Podnikatelské odbory podporují snižování daní a poplatků. Nejen pro podnikatele a živnostníky, ale i pro své zaměstnance. Nesmyslných poplatků a daní máme v tomto státě nepřeberné množství. A cena práce, tedy zejména odvody z mezd? Hanba mluvit. Překvapuje, že se o tom mluví v té nejhorší možné – krizové – době. Při tom na to měla současná vládní garnitura sedm let času. Jsme pro nízké daně, ale ruku v ruce s tím chceme, aby stát šetřil, aby se choval, jako dobrý hospodář. Aby propustil třetinu úředníků, aby policie pracovala efektivně a nemusela nabírat další a další lidi. Aby ve školách učili učitelé, a ne asistenti učitelů, a především, aby byly zrušeny desítky zcela zbytečných úřadů, které přímo řídí ministerstva. A obdobné “zeštíhlení” se dotýká i dalších státních institucí a samozřejmě i krajů. Tento stát prostě nabobtnal do zrůdných rozměrů a jeho náklady je nutné razantně seškrtat.

Tahle jednoduchá rovnice se pochopitelně vládě nehodí. Daně jí plní státní pokladnu, z té si premiér, ministři a jejich přátelé pomůžou k pěkným miliardám, a když se přiblíží volby, tak se dá s daněmi oblbovat národ. Čím nepřehlednější a nečitelnější je daňový systém, tím líp pro vládu. Přesně v duchu zákonů profesora Murphyho. Ku prospěchu papalášům, ke škodě nás, občanů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 865 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.