virus-4937553_1280
24.2.2021
Kategorie: Společnost

Vláčeni vývojem

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Některé příběhy prostě nevymyslíš. Ty se musejí stát. Ještě ani obrazně řečeno neoschl inkoust na mém včerejším článku a už je všechno zase krásně zamotané. Zkusím to vzít jedno po druhém: 

 

1. Sůdruh ministěr Blatník od zítřka nařídil nosit respirátor nebo dvě chirurgické roušky před sebe. Ty domácí roušky nestačí…  Kolega bloger Větvička k tomu napsal, že Blatný tím urazil všechny švadlenky… Nevím, jestli jsou z tohoto ministerského rozhodnutí uražené švadlenky, ale o pár uražených lidech bych věděl… 

Jednak jsou to ti, kteří sdíleli ty piktogramy o tom, že moje rouška chrání tebe a tvoje rouška chrání mě. K tomu byly takové pěkné malůvky, jak se snižuje množství aerosolu, když má roušku jeden a když ji mají oba, byly u toho procenta snížení vdechovaných kapiček a podobně. Možná to Blatnému nikdo neukázal… Rok si tu docela dost lidí plácalo hubu na tom, jak je rouška důležita. Nebyli to žádní chřipečkáři, naopak byli to řádní občané, kteří chtěli státu pomoci s pandemií, neměli problém s tím, nasadit si náhubek, protože tím chránili své okolí před svojí nákazou… 

Už v září jsem napsal článek o tom, že roušky nebudou mít na epidemiologickou situaci žádný vliv. Mohl bych to opravit – budou mít zanedbatelný vliv. Psal jsem, že pomohou tam, kde se s druhými potkávám letmo a na chvíli. Například v obchodech. Psal jsem, že spoléhání se na roušky bude mít nejspíš zcela opačný efekt, protože se nepřikročí k účinnějším opatřením, bude se čekat, až roušky zaberou a ony nezaberou. 

A tak řešíme problém málo účinných roušek stejnou metodou jako problém přebyrokratické Evropy. Nezabrala rouška, tož musíme mít více roušek.

2. Blatný ještě dvourouškové opatení ani neuvedl do praxe a pražský soud nařídil jistému Gymplu rozjet normální výuku, protože ta distanční je protiústavní. Jestlipak tam učí samí mladí a krásní učitelé na které covid nejde? Nebo tam mají také nějaké učitele těsně před důchodem, kteří ještě pořád umějí matematiku, ale ráno si musejí dát svojí hrst léků?  Jakpak asi budeme tyto ohrožené chránit? Sedět doma nesmí, to je protiústavní… musejí učit, nařídil to soud… Milí chřipečkáři, není na čase uznat, že jste blbí? Že jaksi nejde chránit ohrožené, zatímco ti ostatní budou v klidu chrlit virus? 

3. Opozice burcovala na jednání s vládou, že je třeba okamžitě něco dělat. A ani jeden novinář nenapsal nějakou filipiku na téma debility. Je to čtrnáct dní co opozice neprodloužila nouzový stav a teď sedí u Babiše a varují před čtvrtou vlnou. Je to čtrnáct dní, co mleli o tom, že nouzový stav není zapotřebí a teď na plnou hubu křičí, že je jedno, kolik budou opatření stát, ale musí se něco dělat. 

Jako by jim Blatník ukázal, co umí jihoafrická mutace a soudruhům Pirátům došlo, že tahle verze covidu by mohla skolit i je. Hranice do Dojčlandu jsou zavřené a v nemocnicích fakt není místo. Jako by celý demoblog včera zjistil, že se to týká i jich. 

4. Klaus má covid. Inu karma je zdarma. Doufám, že se o něj synátor bude řádně starat. Covid není nebezpečný, není důvod kolem toho dělat haló. Jak dlouho to trvá od lehkého průběhu k tomu těžkému? Pět dní? Dovedete si představit tu prdel, že všemi nemocemi prolezlý Zeman je tady pořád, protože se nechal očkovat a zdravého čiperného Klause to položí, protože se nenechá píchnout nějakým sajrajtem a roušku nosit nebude? 

5.  Do toho Tvrdík řekne, že ministerstvo mu vydalo další výjimku na fotbal. Tentokrát pro tři tisíce lidí… Tohle prostě nevymyslíš.  Tohle se prostě musí stát. Kurňa já snad půjdu toho Andreje osobně poprosit, jestli by se nechtěl stát diktátorem. Nebo někoho jiného. Nechce tu někdo prosím převzít moc? Docela bych to uvítal. Nechce se mi čekat, až se moje dítě poraní a v nemocnici nebude volný doktor… 

Můj včerejší článek vypadal pesimisticky, ale dejte tomu týden a bude to vypadat jako vyhulený optimismus. 

Vlastně jsme se krásným obloukem dostali k tomu, co chřipečkáři požadovali – rozvolnit a ať se chrání ten, kdo je ohrožen. Sice už se nikdo nepokusil říct, jak se má chránit třeba takový šedesátiletý učitel, když musí ještě pět let učit a bude ve třídě plné rozvolněných nakažlivých dětí.  Podobně nikdo neřekl, jak se bude chránit pětapadesátiletý řidič MHD s cukrovkou, když bude v autobuse plném rozvolněných mladých, krásných a nakažlivých. Nikdo neřekl, jak se má chránit padesátiletá servírka, co bere hrst léků na štítnou žlázu. Jestlipak mají tito “nedůležití” lidé právo také povstat a požadovat kompenzace  za svoje zdraví, když jiní mají právo demonstrovat za svůj byznys?

Mimochodem – víte jak poznal můj německý děda, co mašíroval s wehrmachtem, že se fakt blíží kapitulace? Začaly jim chodit protichůdné rozkazy, vrchní velení se rozpadlo do mnoha hlasů, rozkazy byly stále více mimo realitu, stále více se opožďovaly za skutečnou situací a vydávali je stále nižší štábní důstojníci. 

Myslím, že tohle teď sledujeme. Velící generál je stále zoufalejší a rozkazy už vydává z bezradnosti nikoliv z převahy.  Vůdce na něj tlačí a zřejmě se mu nedá říct, jak na tom doopravdy jsme, protože se hned rozčílí a odmítá to vzít na vědomí. Původní  elektrizátor mas, který své protivníky převyšoval o dva řády se někam zašil, skoro o něm není slyšet a i když odmítá připustit porážku, zdá se to býti neodvratné. A ti, co házeli písek do soukolí, ti teď přicházejí na to, že rozjebaný stát je neochrání a přes zavřené hranice se nedá zdrhnout. 

Ti, kteří chřipečkářům od podzimu houfně nabíjeli munici, kteří jim dodávali ideologický materiál a argumenty, ti teď zjišťují, že se to nedá vzít šmahem zpátky. Že není možné jen tak otočit a myslet si, že blbouni nejapní obrátí také. Ovšem odboj proti jakémukoliv pokusu o boj s epidemií byl nesmírně úspěšný. Podařilo se vysabotovat všechno a na všech úrovních. I kdyby Česká televize odteď vysílala jen covid propagandu a bakalomédia taky, pořád je tu dost Pravých prostorů, D-Fensů, Větvičků a dalších, kteří budou v sabotování pokračovat až do posledního Piráta. 

Problém je jen v tom, že covid neodmění své věrné. Není kam si dojít pro pochvalu. Mouřeníni odvedli svojí práci a teď zjistí, že mohou jít a jejich doba minula. Moc leží na ulici a čeká na toho, kdo ji zvedne. Každý den si to bude přát více a více lidí. I těch chytrých a vzdělaných.  Nemocnice jsou plné a vyrábějí covid alarmisty po desítkách tisíc denně. Já už si vlastně dovedu i představit ty oběšence na pražských lampách.  Sice ještě nevím, která strana bude vázat smyčky a která se bude dusit, ale už mi dochází představivost, že by z toho vedla ven nějaká nenásilná cesta.  

Laco mluvil kdysi o tom, že o dodržování opatření se postará domobrana. Také mluvil o malém dvoře a velkém biči. A mluvil o zmrdech.  Teď z odstupu to nevypadá jako blbá předpověď. 

Jo a já kdysi článkem reagoval na Chlora, který prohlásil, že covid nic není, že maximálně jenom umřeme… Za to se na mě naštval,  požadoval omluvu a dělal opičárny… Jaké to je Chlore po dvaceti tisících mrtvých? Super ne? 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 098 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 2,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)