5b02813adda4c840308b45e3
24.5.2018
Kategorie: Politika

Vítr se obrací?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Před pár dny došlo v USA k jedné zdánlivě  drobné a bezvýznamné události. Hillary Clintonová navštívila univerzitu v Yale.  Jednu z nejprestižnějších a nejvýběrovějších univerzit na světě. Líheň americké (i světové) elity a současně i svou “alma mater”,  na které v roce 1973 absolvovala právnickou fakultu.

Byla pozvána, aby promluvila před studenty, shromážděnými ke slavnostnímu ukončení svého studia. Tak, jak se to dělává; elitní papaláš, slavností řeči… ať mají studentíci dobrý pocit, že jsou součástí něčeho dějinného. Ovšem tentokrát měl “slavnostní akt” dost nezvyklý průběh. Demokratická politička a neúspěšná presidentská kandidátka přítomné studenty, profesory i rodiče poněkud šokovala, když uprostřed projevu sáhla pod řečnický pultík, vytáhla  ruskou čepici s hvězdou, tzv. papachu a zvolala: “Když je nemůžete porazit, přidejte se k nim!” (zde)

Žertík? Odlehčení atmosféry? Bezvýznamný vtípek? Možná. Asi proto se nám o něm česká oficiální media nezmínila.  Ještě by ten nemístný fórek (naší nejmilovanější) státnice mohl někdo z místních buranů špatně pochopit…  Zvláště ve světle drobných, ale kavárnu silně znepokojujících novinek z nejbližšího okolí. Z Evropy.

Tak třeba šéfová největší, nejmocnější a vůbec Vůdcovské země Evropy, Německa, jistá Merkelová, navštívila před pár dny Rusko a Vladimíra Putina osobně. Na čemž by nemělo být nic divného. Státníci se přece občas navštěvují, že…  Ale okolnosti jsou tentokrát víc než zajímavé. Přijela do Soči, ona za ním, i když spolu oficiálně nemluví a úředně se nemají rádi. Kvůli Ukrajině, Krymu, Skripalům… však to znáte.  Ale přijela a žádala o pomoc s Iránem. Jak obejít americké embargo, vyhlášené Spojenými státy na tuto zemi a na všechny firmy, které by s ní chtěli obchodovat. Což Evropa (rozuměj Německo a taky trošku Francie) těžce nese. V pozadí je samozřejmě ona smlouva na dodávku (údajně) stovky airbusů za miliardy euro.

Přijela v bílém a od Putina obdržela kytici bílých růží. (foto zde). Vzpomínáte si ještě, co vše dokázala říci jistá Madlenka Albrightová svými brožemi? Co z nich četli političtí komentátoři? A podobně i britská královna. Z barvy jejího kostýmku věští znalci protokolu a jemných diplomatických nuancí neuvěřitelná sdělení. A tady mlčí. Nikde nic, ticho po pěšině. Protože to, co vidíme je lépe nekomentovat. Bílá je barvou kapitulace. Bílý ručník se hází do ringu….

Nedosti na tom. Mladá, svěží krev  a nová naděje Evropské Unie, Emanuel Macron, jede do Ruska taky. Vzápětí. Ve čtvrtek má navštívít Putina v Petrohradu. (zde) Podle svého vyjádření se chce francouzský president “pokusit se usmířit Evropskou unii s Ruskem po letech napětí”.  No jasně,  Airbusy se sice kompletují v Hamburku, ale jejich podstatné části se vyrábí v Toulouse…  Vladimír Putin jej má přijmout ve velkolepém prostředí Konstantinovského paláce u Petrohradu, který sloužil jako letní rezidence cara Petra Velikého. Co při tom bude mít Emanuel na sobě, o tom media mlčí….

A podobné tóny zaznívají také z jiných zemí EU. Bulharský prezident Rumen Raděv se začátkem týdne v Soči setkal s premiérem Medveděvem a prezidentem Putinem.  Nová rakouská vláda tlačí na zrušení protiruských sankcí a vše korunuje právě sestavená vláda italská. (zde) Jak uvádí izraelský deník Haaretz: „Společná platforma vyzývá k okamžitému ukončení všech sankcí Západu vůči Rusku a k ‚rehabilitaci‘ Moskvy jako ‚strategického protějšku‘ ve snaze vyřešit regionální konflikty v Sýrii, Libyi a v Jemenu,“ a „Tato snaha zlepšit vztahy s Moskvou, jakožto univerzální lék na všechny světové nemoci, zcela odpovídá blízkým vztahům, které obě strany pečlivě kultivují s Kremlem,“

Celkově to činí dojem, že Západ je zahnaný do kouta, a teď sonduje, jak z toho ven. Ano, dlouho a usilovně na svém postavení pracoval. Aby se dostal tam, kde je.  Ale vina není jen na ideologicky zaslepených pokrokářích z Bruselu. Velice vydatně jim v té autodestrukci pomáhali i”spojenci”. Byla to Amerika, mentor a vůdce “demokratického západu” která jej uvrtala do hodnotové, politické, a časem i  “migrační” krize,  rozhádala ho s dodavateli strategických surovin a rozbila jeho vztahy s obchodními partnery. A  teď, když jsou země Západu rozloženy genderem, lidskoprávním šílenstvím a zahlceny miliony neintegrovatelných příživníků, vyssávajících jeho sociální systémy a ekonomiku, teď  dává ruce pryč a říká “america first”, starejte se holoubkové o sebe sami, tak jako se chystáme dělat i my.

No tak  se začínají starat.  Každý sám za sebe. Stejně, jako jejich vzor na druhé straně Atlantiku. . Možná pět minut po dvanácté. Ale začínají.

Kdy už to dojde i pitomcům z “názrotvorné” České televize?

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 369,00 Kč
Vybráno 15.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
299 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.