5b02813adda4c840308b45e3
24.5.2018
Kategorie: Politika

Vítr se obrací?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Před pár dny došlo v USA k jedné zdánlivě  drobné a bezvýznamné události. Hillary Clintonová navštívila univerzitu v Yale.  Jednu z nejprestižnějších a nejvýběrovějších univerzit na světě. Líheň americké (i světové) elity a současně i svou “alma mater”,  na které v roce 1973 absolvovala právnickou fakultu.

Byla pozvána, aby promluvila před studenty, shromážděnými ke slavnostnímu ukončení svého studia. Tak, jak se to dělává; elitní papaláš, slavností řeči… ať mají studentíci dobrý pocit, že jsou součástí něčeho dějinného. Ovšem tentokrát měl “slavnostní akt” dost nezvyklý průběh. Demokratická politička a neúspěšná presidentská kandidátka přítomné studenty, profesory i rodiče poněkud šokovala, když uprostřed projevu sáhla pod řečnický pultík, vytáhla  ruskou čepici s hvězdou, tzv. papachu a zvolala: “Když je nemůžete porazit, přidejte se k nim!” (zde)

Žertík? Odlehčení atmosféry? Bezvýznamný vtípek? Možná. Asi proto se nám o něm česká oficiální media nezmínila.  Ještě by ten nemístný fórek (naší nejmilovanější) státnice mohl někdo z místních buranů špatně pochopit…  Zvláště ve světle drobných, ale kavárnu silně znepokojujících novinek z nejbližšího okolí. Z Evropy.

Tak třeba šéfová největší, nejmocnější a vůbec Vůdcovské země Evropy, Německa, jistá Merkelová, navštívila před pár dny Rusko a Vladimíra Putina osobně. Na čemž by nemělo být nic divného. Státníci se přece občas navštěvují, že…  Ale okolnosti jsou tentokrát víc než zajímavé. Přijela do Soči, ona za ním, i když spolu oficiálně nemluví a úředně se nemají rádi. Kvůli Ukrajině, Krymu, Skripalům… však to znáte.  Ale přijela a žádala o pomoc s Iránem. Jak obejít americké embargo, vyhlášené Spojenými státy na tuto zemi a na všechny firmy, které by s ní chtěli obchodovat. Což Evropa (rozuměj Německo a taky trošku Francie) těžce nese. V pozadí je samozřejmě ona smlouva na dodávku (údajně) stovky airbusů za miliardy euro.

Přijela v bílém a od Putina obdržela kytici bílých růží. (foto zde). Vzpomínáte si ještě, co vše dokázala říci jistá Madlenka Albrightová svými brožemi? Co z nich četli političtí komentátoři? A podobně i britská královna. Z barvy jejího kostýmku věští znalci protokolu a jemných diplomatických nuancí neuvěřitelná sdělení. A tady mlčí. Nikde nic, ticho po pěšině. Protože to, co vidíme je lépe nekomentovat. Bílá je barvou kapitulace. Bílý ručník se hází do ringu….

Nedosti na tom. Mladá, svěží krev  a nová naděje Evropské Unie, Emanuel Macron, jede do Ruska taky. Vzápětí. Ve čtvrtek má navštívít Putina v Petrohradu. (zde) Podle svého vyjádření se chce francouzský president “pokusit se usmířit Evropskou unii s Ruskem po letech napětí”.  No jasně,  Airbusy se sice kompletují v Hamburku, ale jejich podstatné části se vyrábí v Toulouse…  Vladimír Putin jej má přijmout ve velkolepém prostředí Konstantinovského paláce u Petrohradu, který sloužil jako letní rezidence cara Petra Velikého. Co při tom bude mít Emanuel na sobě, o tom media mlčí….

A podobné tóny zaznívají také z jiných zemí EU. Bulharský prezident Rumen Raděv se začátkem týdne v Soči setkal s premiérem Medveděvem a prezidentem Putinem.  Nová rakouská vláda tlačí na zrušení protiruských sankcí a vše korunuje právě sestavená vláda italská. (zde) Jak uvádí izraelský deník Haaretz: „Společná platforma vyzývá k okamžitému ukončení všech sankcí Západu vůči Rusku a k ‚rehabilitaci‘ Moskvy jako ‚strategického protějšku‘ ve snaze vyřešit regionální konflikty v Sýrii, Libyi a v Jemenu,“ a „Tato snaha zlepšit vztahy s Moskvou, jakožto univerzální lék na všechny světové nemoci, zcela odpovídá blízkým vztahům, které obě strany pečlivě kultivují s Kremlem,“

Celkově to činí dojem, že Západ je zahnaný do kouta, a teď sonduje, jak z toho ven. Ano, dlouho a usilovně na svém postavení pracoval. Aby se dostal tam, kde je.  Ale vina není jen na ideologicky zaslepených pokrokářích z Bruselu. Velice vydatně jim v té autodestrukci pomáhali i”spojenci”. Byla to Amerika, mentor a vůdce “demokratického západu” která jej uvrtala do hodnotové, politické, a časem i  “migrační” krize,  rozhádala ho s dodavateli strategických surovin a rozbila jeho vztahy s obchodními partnery. A  teď, když jsou země Západu rozloženy genderem, lidskoprávním šílenstvím a zahlceny miliony neintegrovatelných příživníků, vyssávajících jeho sociální systémy a ekonomiku, teď  dává ruce pryč a říká “america first”, starejte se holoubkové o sebe sami, tak jako se chystáme dělat i my.

No tak  se začínají starat.  Každý sám za sebe. Stejně, jako jejich vzor na druhé straně Atlantiku. . Možná pět minut po dvanácté. Ale začínají.

Kdy už to dojde i pitomcům z “názrotvorné” České televize?

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
299 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.