fabian
22.3.2021
Kategorie: Společnost

Vítejte v právním státě: Neuvěřitelný případ Martina Van Fabiána

Sdílejte článek:

V. PERIČEVIČ

Komentáře na sociálních sítích Vás mohou přivést až na 15,5 let do vězení. V minulém týdnu byl odsouzen na 6 let nepodmíněně za komentáře mladík, který údajně schvaloval terorismus. Rozsudek není pravomocný a vyvolal diskuzi o přiměřenosti a proporcionalitě trestu.


Chci Vám přiblížit příběh Martina Van Fabiána, který je v mnohém podobný, a má vypovídající hodnotu o stavu české justice.

Martin se díky očkování ve 4 měsících života stal, následkem reakce, zcela hluchoněmým. Zvládl, zejména díky pomoci své matky, školy, vzdělání a začlenění do společnosti.

Martin byl velký sportovec, miloval posilovny, zápasy MMA, alternativní stravu, knihy J. R. R. Tolkiena etc.

Od roku 2013 bydlel u své “bytné”, které pomáhal s chodem domácnosti, zvelebováním velkého bytu a další pomocí. Dne 7. 10. 2015 byla bytná nalezena mrtvá u své venkovské chalupy. Policie provedla obvyklé šetření, nařídila soudní pitvu, a protože z výsledků šetření a pitvy byla zřejmá příčina smrti, věc uzavřela se závěrem, že se jednalo o přirozené úmrtí.

Skoro po dvou letech od přirozeného úmrtí bytné, nastává zásadní zlom. Jeden z bývalých kamarádů Martina, který Martinovi zároveň dlužil peníze, přišel s neobvyklou myšlenkou, že když bude Martin ve vězení, nemusí mu dlužné peníze vracet. Nelenil a obrátil se na Polici ČR se závěrem, že Martin “bytnou” zavraždil.

Policie skutečně skoro po 2 letech případ otevřela a vyžádala si, díky Martinovu “postižení” ne tisíce, ale desítky tisíc zpráv, zejména ze sociální sítě FB.

Soud z desítek tisíc zpráv (Martin byl na sociálních sítích pochopitelně díky svému postižení velmi aktivní) v letech 2014-2017 účelově a selektivně vybral např. zprávu: Gloomské finále.

Protože byl Martin velký fanda literatury J. R. R. Tolkiena, soud provedl úvahu, že tím obžalovaný měl na mysli skřítka Glooma, jehož zlá osobnost byla otrokem prstenu, která netoužila po ničem jiném, než po samotném prstenu a vraždění všech, kteří by se ho o něj jen pokusili připravit a tím charakterizoval obžalovaného.

Celá tato úvaha soudu má jednu a to zcela zásadní vadu.

Každý, kdo z Vás zná dílo J. R. R. Tolkiena víte, že se žádný Gloom v dílech neobjevuje. Soud účelově zaměnil Glooma za Glyma (anglicky Gollum), protože se to prostě hodilo. Gloom je Pokémon a k jeho charakteristice lze uvést: Je to drobná rostlinka, známá jako „květinová tanečnice“. Často bývá tento Pokémon viděn jako tančící a opěvující, zvlášť když je zamračené počasí vytrvává při svém tanci, nebo kdy končí těžké období srážek a je protáhlé teplým slunečním světlem.”

Jen pro plné pochopení – Gloom hraje v této kauze zcela zásadní roli, jeho jméno (tj. Glooma) je v rozsudku uvedeno 62x a jen pro představu jméno obžalovaného 70x.

Následně soud přeskočil pár měsíců, doslova tisíce zpráv a další, kterou použil byla věta:

Zítra budu Killer.

Soud s použitím překladače provedl úvahu o tom, že Martin zítra bude vraždit…

Celá tato úvaha soudu má jednu a opět zásadní vadu. Martin byl velký fanda posiloven, zápasů MMA a “killery” jsou slangový výraz, zcela dohledatelný, pro cviky či zvýšené dávky cviků pro posilování těla.

  • Důkaz: https://1url.cz/bKMl8

Edukace – ať víte, jak vypadá právo na spravedlivý proces v podání české justice:

Ač byl soud opakovaně upozorňován na to, že Martin trpí velmi těžkou percepční vadou sluchu a je zcela neslyšící, nebyl přítomen nikdo, kdo by pro něj výpovědi vizualizoval. Nebyl zajištěn ani monitor, kde by si mohl online číst, co dotyční svědci a znalci vůbec vypovídají. Soud toto upozornění zcela ignoroval, a ba naopak toho využil a v rozsudku najdete opět neuvěřitelný závěr: Obžalovaný se k ničemu nevyjadřuje, nic nenamítá, takže se vším souhlasí !!!

Marně, zcela marně můžete namítat, že se obžalovaný k ničemu nevyjadřuje, nic nenamítá, protože prostě neslyší! (sic!)

  • Důkaz: https://1url.cz/SKMln

Výsledek:

Soud ve svém rozsudku konstatuje: “Soud má za to, že obžalovaný násilnou smrt poškozené připravoval, není však najisto postaveno, zda se o ní alespoň pokusil, protože mu spáchání trestného činu překazila tím, že zemřela přirozenou smrtí.

Trest:

Martin byl za údajné plánování vraždy odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 15,5 roku a sedí dodnes.

Vítejte v právním státě.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 089 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)