TOVARNAMONTOVNA
15.7.2019
Kategorie: Ekonomika

Vítejte v České zkolonizované republice. Montovna v praxi

Sdílejte článek:

COM/KL

Pamatujete na případ, kdy Francie pokutovala českého řidiče kamionu, protože měl příliš nízký plat? Jasná snaha o vytlačení východoevropské konkurence z francouzského trhu. Podívejme se na to z druhé strany. V Dolní Poustevně působí německá společnost Tillig, která na německý trh chrlí modely vláčků a příslušenství pro nadšence železnice. Modely vláčků se vyrábějí v Dolní Poustevně, sídlo společnosti Tillig je v německém městě Sebnitz, které je hned za hranicemi. Vzdálenost mezi sídlem společnosti Tillig a výrobnou je asi tři kilometry.

 

Plat lidí, kteří ve výrobně na české straně modely vláčků montují, se pohybuje kolem zákonem stanovené minimální mzdy, tedy 13 350,-. Vyjádřeno v eurech se dostaneme na částku 534. V Tilligu dělá několik desítek převážně žen. Mnoho z nich s maturitním vysvědčením. Ale práce ve Šluknovském výběžku není, bere se, co je. Kuriózní je, že drtivá většina z nich jezdí utrácet svůj plat do Sebnitz do supermarketu Lidl, protože tam je levněji než v České republice.

Minimální platy

Minimální plat v Německu je stanovený na 1557 euro, v přepočtu tedy na 38 925,-. Společnost Tillig tak ročně jen na platech ušetří miliony korun. Z podnikatelského hlediska logický krok, z toho morálního naprostý eklhaft. Protože rozděluje společenství Evropské unie na lidi a podlidi, kdy podlidem lze hodit jen tolik, aby nechcípli hlady. Jako užitečným opicím, nakašlat na jejich lidskou důstojnost.

 Naše ekonomika jede na 70 % té německé. Platy přesto máme třetinové. Vidíte ten rozdíl? Naše ekonomika je na úrovni 70 % té německé, ale platy máme na úrovni 33 % těch německých. A z logiky věci plyne, že růst ekonomiky by měl automaticky následovat i růst platů. Protože pro koho jiného ekonomika roste? Pro pár vyvolených? Ač by bylo jednoduché vylít si žluč na německé firmě Tillig, která systému lidí a podlidí zneužívá pro vlastní obohacení, přesto je potřeba hledat vinu ale úplně jinde.

Milí politici

Václav Klaus ve své prezidentské funkci během finanční krize pronesl novoroční projev, kde vyzval obyvatele republiky, aby co nejvíc utráceli, jedině tak se roztočí kola ekonomiky. Utrácejte, pusťte do ekonomiky krev peněz, aby to tu ožilo. Aby ekonomika nestagnovala, ale rostla, musí se točit peníze. A představa, o kolik víc se roztočí ekonomika, když by platy následovaly růst ekonomiky? Kde je ta žába na prameni? Proč máme tak směšné platy? Proč je to tady 30 let od revoluce a 15 let od vstupu do unie ekonomicky neustále tak na levačku?

Mašinky pro německý Tillig vyrábíme stejně dobře, jako by je vyráběly německé ručičky. Tak proč naše ručičky místo důstojného platu dostávají imrvére přes prsty? Ano, rozdíl je, že my děláme pro Němce a na Němce, my kompletujeme a oni zkompletované prodávají (jeden vagónek za mašinku klidně za 3 000,-, ale paní, která těch vagónků smontuje za hodinu několik desítek, jen 80,-). Ale tady jsme v rámci EU vlastně zase u toho řidiče kamiónu, který dostal pokutu za nízký plat. Konkurence z Východu se musí dusit. Západ si přeci musí udržet pozici toho bohatého. Ovšem politická práce našich politiků v tom vidět příliš není. Zatím nás dostrkali jen k tomu, že děláme na výdělku pro cizí a sami za to máme almužnu. Ekonomika je na 70 % té německé, platy tomu neodpovídají. Což je facka pro politiky současné i všech předešlých vlád. Ale ta facka bolí ty, kteří musí pobírat za svou práci almužnu.

Autor: Štěpán Cháb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 17 821,00 Kč
Vybráno 50.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 576 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.