coronavirus-graphic-web-feature
13.4.2020
Kategorie: Společnost

Virový Kocourkov

Sdílejte článek:

RADOVAN VÍCH

Nesdílím názor, který ještě donedávna prosazoval prof. Prymula,  Německo nebo Velká Británie, tedy že je skvělé se nové nákaze koronavirem COVID-19 nebránit a nechat ji volně proběhnout – promořit. Není mi úplně zřejmé, odkud pramení takové nápady. V podstatě by se negovala všechna dosavadní drakonická opatření vlády, které lidi disciplinovaně plní. Trpělivost našich občanů ale není bezbřehá a myslím, že toho mají lidé pomalu ale jistě plné zuby. Z psychologického hlediska jsme tu první hysterii přežili. Ušili jsme si solidárně roušky, které nám stát nezabezpečil, a vidíme, že obětí je minimum. Navíc venku v přírodě, v tomhle krásném jarním počasí, nám prostě překáží. To je prostě fakt.

 

Trpělivost našich lidí ale není nekonečná. Soudný člověk bude nosit roušku ve společných vnitřních prostorech a v nějakých městských lokalitách, kde je víc lidí. Ale venku v přírodě, na stezkách, v lesích, v parcích, na loukách, už jich bude ubývat. Za měsíc už to bude minimum. K tomu premiér Babiš řekne celému národu před velikonocemi ať jsou všichni doma, aby  ministr zdravotnictví Vojtěch (ANO) následně prohlásil, že se situace zlepšuje a restrikce se uvolňují a následně “zachránce národa” v červeném svetru ministr vnitra Hamáček (ČSSD) řekne, že uvolnění opatření nebyla dobrá cesta. Premiér Babiš také řekne, že školy se mají otevřít s metrovými rozestupy mezi žáky, ale ministr školství Plaga vzápětí řekne, že to nejde. No a ty občane se v tom vyznej.

Třeba vůbec nechápu, jak na jednu stranu nevadí stovky lidí pohromadě v hobby marketu, ale lidé si nemohou po jednom dojít třeba k holiči. Neplacení nájmů za holičství a podobné provozovny také přesouvá vláda na druhé, jenom ne na sebe. Čím déle to bude trvat, tím více lidí bude reptat a také na to budou kašlat. Upřímně, kdo nemá těch omezení již plné zuby? Možná bych doporučil ministru Hamáčkovi zajet kolem poledne třeba do Tesca. To je také zajímavý zážitek. Lepší je tam nechat nákupní košík a jít pryč. Myslím, že ta opatření začínají být prostě silně chaotická. Lidé chtějí vidět slunce na konci tunelu a slyšet jasné informace jak dál. Zatím tomu tak bohužel není. Upřímně, dostal někdo z Vás od státu nějaké roušky? To, co se vozí za horentní sumy letouny z Číny, stačí horko těžko pro zdravotníky a sociální služby. Jinak to jsou všechno “domácí tvorba”. V této oblasti zklamal stát a vina je i na krajích, které zřizují krajské nemocnice a většinou i Domovy pro seniory.

Vládě umožňuje výjimečný stav zadávat nákupy na přímo a bez výběrového řízení. Z tohoto důvodu je pro mě také záhadou, proč vláda nakupuje stále nedostatkové a na trhu velmi žádané respirátory FFP3 a chce zadat jejich výrobu firmě z USA, když je umějí a chtějí vyrábět naše firmy? Vláda se stále chlubí podporou domácího průmyslu. Tímto způsobem přitom ale dělá pravý opak.

Doufám, že až to vše skončí, tak bude čas na to vše vyhodnotit, ale že stát na pandemii koronaviru připraven nebyl a není, tak to je snad jasné již úplně každému. No prostě Kocourkov.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 957 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)