pandemic-4933793SPOLVIR
14.10.2020
Kategorie: Společnost

Vir nesmí zastavit život

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝČeská republika je pomalu Prymulou uzavírána, to i přes zjevnou nesmyslnost opatření. Nošení roušek ničemu moc nepomáhá, pokud tedy čísla stále stoupají. Otázkou zůstává, o čem mají vypovídat a jak jsou reálná. Podle určitých indicií jsou úměrná navyšování majetku premiéra Babiše a velícího ministra zdravotnictví v hodnosti plukovníka. Nic víc. To v době, kdy národ a především podnikatelé razantně chudnou.

Neustále nám opakují, že jsme si udělali prázdniny a dali covidu šanci se vrátit. To mohou tvrdit pouze hloupí lidé. Jarní i podzimní vlna viróz je naprosto běžný jev, přidejme i zimu, kdy nelze očekávat, že národ bude zdravější než v létě. Naopak se ukazuje, jak moc léto a pohyb našemu organismu prospívá. Návrat koronaviru 1.září, jak ho naplánovalo ministerstvo pravdy a zdravotnictví, mohl být posunut podle počasí i o 3 týdny sem nebo tam, to dle klimatologických podmínek. Nicméně myslet si, že bychom rouškami a přísným režimem létě situaci vylepšili, je důkaz projevu idiocie. Dokonce ani karanténa není nijak zvlášť přínosná, protože nikdy nebude stoprocentní. Takže skutečně jediným řešením je naučit se s virem žít, dělat vše pro co nejlepší imunitu a zbavit se ve vedení státu každého, kdo tuto realitu ještě nepochopil. A Šlégra zavřít do blázince. A protože opakování je matka moudrosti, tak smrt s covidem není úmrtí na covid. Když mám poslední stádium rakoviny a zlomím si nohu, vzápětí zemřu, nebyl důvodem smrti úraz, ale prostě přišel očekávaný konec.

Hrozivá čísla u nás vznikají manipulací s testy a realitou. Nejsme však výjimkou, stejný způsob funguje po celém světě. Nicméně zdaleka ne všude se k řešení otázky co dále staví stejně. Někde utahují šrouby, jinde se rozhodli vir ignorovat s tím, že si lidstvo postupně vytvoří protilátky. Na vakcínu už věří jen idealisté a obchodníci se strachem. Prostí lidé poté dle toho, čemu důvěřovat chtějí. Sladká Francie je ukázkou toho, že rozdělení národa není pouze naší specialitou. Venku tam potkáváte lidi orouškované, také pohybující bez náhubku. Sportovní aktivity běží, tréninky i zápasy se konají, dokonce často jsou přítomní i diváci. Omezení se vcelku dodržují, opět je vidět, že někým úzkostlivě, jiné už to nebaví. Restaurace jsou otevřené všechny a s rouškou tam potkáte maximálně personál. Školáci pokračují ve školní docházce.

Když se bavíte s místními, většinou reagují stejně jako u nás. Vir nezmizí, nezabíjí a zůstane s námi. Hysterie je zbytečná. Podobné je to všude kolem nás. V uzavřených prostorech, jako třeba v nákupních centrech, jsou roušky povinné, ale ve dveřích je většina sundá. Na rozdíl od Čechů je nikdo nepohazuje po zemi a žádnou takovou neuvidíte. Pokud někdo tvrdí, že vir se udrží mimo tělo při životě dlouho, pak poházený ochranný materiál po ulicích ničemu nepřidá. V čem jsou bohužel Francouzi dále, je používání platebních karet. Tady pohodlnost převyšuje rozum. Někde koupit pohonné hmoty bez karty téměř nejde, ve velkých obchodních prostorech je pro platbu v hotovosti určena třeba jen jedna pokladna s peněžním automatem. Místní nechápou, že jednou na ty karty dojedou.

Před 10ti dny zasáhnulo jihovýchod Francie nepříjemné počasí, které přineslo velké záplavy. Nejvíce to odneslo okolí přímořského metropole Nice a přilehlého pohoří známého z Rallye Monte Carlo. Mnoho horských řek se vylilo z břehů, došlo k unášení domů divokou vodou, staveb a hromad materiálu. V ústí do moře se poté nashromáždilo množství dřeva splaveného rozbouřenými vodami místních toků. Jindy krásné pláže se zaplnily nepořádkem. Situace po 10ti dnech však už vypadá přívětivěji. Mnoho dělníků roztřídila dřevo a komunální odpad, obrovské hromady jsou zpracovávány a odváženy. Jinde ve městě už nepoznáte, že se něco dělo, snad jen v horách podél řek jsou vidět náznaky předešlé zkázy. Místní tak vnímali spíše problémy s vodou než s covidem. A to je určitě správné. Miniaturní vir nesmí zastavit život. Jednou si budeme říkat, že to celé bylo zbytečné. Nebo elity pouze zkouší, co to s námi dělá a kam mohou zajít v případu použití drsnější varianty onemocnění? To ukáže budoucnost. Možná je nejvyšší čas si na Zemi udělat pořádek. A rozhodně odlišný od toho, co nám chystá klub nejbohatších.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 655,00 Kč
Vybráno 44.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 017 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.