tower_building-brussels_interior
30.6.2016
Kategorie: Politika

Viníkem je bruselská rozpínavost a arogance

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ 30|06|2016

Referendum ve Velké Británii skončilo tak, jak skončilo. Co ale překvapivě neskončilo, je osočování stoupenců Brexitu, jak v samotné Británii, tak i u nás, především v médiích. Nigel Farage je stále považován za xenofoba, rasistu a izolacionistu. Podobně se mluví o Marine Le Pen ve Francii či Greet Wildersovi v Holandsku, kteří by v referendu zřejmě dosáhli podobného úspěchu.

Eurofederalisté si počínají jako utržení ze řetězu. Hrozí, skřípají zuby, zastrašují. Jen aby udrželi své stádečko v houfu pod praporem Angely Merkelové. Mají strach z dominového efektu, který by mohl nastat po odchodu VB. Zcela ale zapomínají, že podmínkou politického dialogu je přece základní předpoklad, že oba soupeři jsou vedeni stejnou myšlenkou, a tou je prospěch dané společnosti, byť každý vidí jinou cestu, jak ho dosáhnout. Jak David Cameron, tak Boris Johnson měli, podle svého přesvědčení, ty nejlepší úmysly prospět Velké Británii. Těžko nyní rozhodnout, která z cest je či byla správná, to ukáže až budoucnost.

Místo seriozního dialogu se ale objevují komentáře útočící především na city ve snaze dehonestovat protivníka, méně se již uvádějí věcné argumenty. Za vším je snaha zpochybnit výsledek referenda (zajímavé je, že u nás se tak projevují hlavně ti, kteří jsou jinak horlivými zastánci referend), přesvědčit, že budoucnost Velké Británie je po odchodu z EU černá a viníkem je populismus protivníků, nikoliv bruselská rozpínavost a arogance. Místo toho je označována za příčinu migrace, výše důchodů, slabost labouristů v čele se socialistou Corbynem (najednou vadí!).

Téměř 60 tisíc nikým nevolených úředníků a komisařů v Bruselu s, na naše podmínky závratnými platy, dnes v podstatě EU ovládají. Jediný volený orgán Evropský parlament a konec konců i sám jeho předseda Martin Schulz slouží jen jako zástěrka.

To všechno Britové nyní odmítli. Nepochybuji o tom, že bychom to odmítli i my, kdyby tady někdo o nějakém referendu uvažoval. Odmítli bychom to proto, že původní idea Evropské unie byla jiná. Vytvořit společenství volného obchodu, pohybu osob, kapitálu i služeb. Místo toho zde máme těžkopádný byrokratický krunýř, který nedokáže ochránit hranice Evropské unie, zato o to intenzivněji drtí rozvojové plány v jednotlivých zemích, jak o tom svědčí naposled omezení a dokonce i zastavení některých důležitých staveb v ČR, díky předpisům EU.

Bohužel to nikdo nepřizná. Znamenalo by to totiž dát znovu za pravdu Václavu Klausovi, a to se ve věku mediokracie nepřipouští.

Takové je poučení z britského referenda.

Nevezmou-li to bruselští politici, ale i naši, protože někdo sice byrokratické regule vymýšlí, ale někdo je pak uvádí v život, na vědomí, potom budiž Bůh zbylé sedmadvacítce milostiv.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...