babiszlo
5.9.2019
Kategorie: Politika

Vina a nevina Andreje Babiše

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Je září roku 2019, v České republice, členské zemi Evropské unie a NATO. V zemi, kde se v řádných termínech konají pluralitní, svobodné, i když ne úplně spravedlivé volby. Kde panuje poměrně široká volnost médií, kde se smí demonstrovat na ulicích a veřejných prostranstvích. V zemi tedy, na současné poměry světa, ve kterém žijeme, můžeme říci svobodné.
Z médií (Deníku N a pak dalších) jsme se dozvěděli, že dozorový státní zástupce ve známé v kauze Čapí hnízdo Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání. V kauze Čapí hnízdo je, jak známo, v pozici trestně stíhaného občana premiér České republiky Andrej Babiš.
.
Je to věc krajně podivná a neobvyklá, aby po čtyřech letech dozoru nad policejním vyšetřováním a vlastního zkoumání kauzy státní zástupce náhle změnil o sto osmdesát stupňů názor. Logické vysvětlení takového podivného kroku může být jen jedno, respektive dvojí: na poslední chvíli se objevila nějaká nová fakta, nějaké nové skutečnosti, o kterých celé čtyři roky neměl nikdo z policie a ze státního zastupitelství ani tušení – anebo dozorový státní zástupce podlehl brutálnímu nátlaku politické moci. Rozhodnutí je konečné, ale pokud nadřízená státní zastupitelství shledají, že bylo nezákonné, mohou je zrušit.
.
„Pokud se někdo snažil ovlivňovat státního zástupce, tak to byli demonstranti na Letné a na Václaváku,“ nechal se už slyšet Andrej Babiš; to je prohlášení naprosto nehorázné – a svědčící o tom, jak cizí je současnému českému premiérovi sama myšlenka demokracie. Demonstranti, i kdyby jich byl milion nebo dva miliony, nemají žádnou politickou moc; jsou to jen občané, kteří vyjadřují svůj názor. Organizátoři demonstrací jsou obyčejní mladí lidé, kteří nemohou zařídit ničí profesionální likvidaci, ani v opačném případě, třeba jmenování velvyslancem či podobnou výhodu. A krok státního zástupce je viditelně zaskočil – na stránkách Milion chvilek pro demokracii není ještě dnes, v úterý 3. září ráno, žádná reakce…
.
Možná by stálo za to sejít se na Letné a žádat ne takové anebo jiné rozhodnutí – ale právě jen vysvětlení. Snad se orgány ještě pochlapí – jak informoval mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, bude se tento orgán otázkou, „zda je tato změna zákonná a důvodná, respektive zda je zákonné a důvodné předložené rozhodnutí,“ zabývat. Rovněž Unie státních zástupců svého kolegu vyzvala, aby vysvětlil, jaké okolnosti ho vedly ke změně názoru.
.
Pokud to státní zástupce Jaroslav Šaroch věrohodně nevysvětlí a pokud přesto jeho rozhodnutí zůstane v platnosti, přestala být Česká republika právní stát. O nic menšího nejde.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 840 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,13 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.