babiszlo
5.9.2019
Kategorie: Politika

Vina a nevina Andreje Babiše

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Je září roku 2019, v České republice, členské zemi Evropské unie a NATO. V zemi, kde se v řádných termínech konají pluralitní, svobodné, i když ne úplně spravedlivé volby. Kde panuje poměrně široká volnost médií, kde se smí demonstrovat na ulicích a veřejných prostranstvích. V zemi tedy, na současné poměry světa, ve kterém žijeme, můžeme říci svobodné.
Z médií (Deníku N a pak dalších) jsme se dozvěděli, že dozorový státní zástupce ve známé v kauze Čapí hnízdo Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání. V kauze Čapí hnízdo je, jak známo, v pozici trestně stíhaného občana premiér České republiky Andrej Babiš.
.
Je to věc krajně podivná a neobvyklá, aby po čtyřech letech dozoru nad policejním vyšetřováním a vlastního zkoumání kauzy státní zástupce náhle změnil o sto osmdesát stupňů názor. Logické vysvětlení takového podivného kroku může být jen jedno, respektive dvojí: na poslední chvíli se objevila nějaká nová fakta, nějaké nové skutečnosti, o kterých celé čtyři roky neměl nikdo z policie a ze státního zastupitelství ani tušení – anebo dozorový státní zástupce podlehl brutálnímu nátlaku politické moci. Rozhodnutí je konečné, ale pokud nadřízená státní zastupitelství shledají, že bylo nezákonné, mohou je zrušit.
.
„Pokud se někdo snažil ovlivňovat státního zástupce, tak to byli demonstranti na Letné a na Václaváku,“ nechal se už slyšet Andrej Babiš; to je prohlášení naprosto nehorázné – a svědčící o tom, jak cizí je současnému českému premiérovi sama myšlenka demokracie. Demonstranti, i kdyby jich byl milion nebo dva miliony, nemají žádnou politickou moc; jsou to jen občané, kteří vyjadřují svůj názor. Organizátoři demonstrací jsou obyčejní mladí lidé, kteří nemohou zařídit ničí profesionální likvidaci, ani v opačném případě, třeba jmenování velvyslancem či podobnou výhodu. A krok státního zástupce je viditelně zaskočil – na stránkách Milion chvilek pro demokracii není ještě dnes, v úterý 3. září ráno, žádná reakce…
.
Možná by stálo za to sejít se na Letné a žádat ne takové anebo jiné rozhodnutí – ale právě jen vysvětlení. Snad se orgány ještě pochlapí – jak informoval mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, bude se tento orgán otázkou, „zda je tato změna zákonná a důvodná, respektive zda je zákonné a důvodné předložené rozhodnutí,“ zabývat. Rovněž Unie státních zástupců svého kolegu vyzvala, aby vysvětlil, jaké okolnosti ho vedly ke změně názoru.
.
Pokud to státní zástupce Jaroslav Šaroch věrohodně nevysvětlí a pokud přesto jeho rozhodnutí zůstane v platnosti, přestala být Česká republika právní stát. O nic menšího nejde.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 604,44 Kč
Vybráno 24.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 691 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,13 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.