George-Soros-Vikro-Orban
22.11.2020
Kategorie: Politika

Viktor Orbán: Soros je jedním z nejzkorumpovanějších lidí na světě

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán zlořečil plutokratickému miliardáři Georgi Sorosovi, že je „jedním z nejzkorumpovanějších lidí světa,“ neboť ten Evropskou unii vyzval, aby Maďarsko a Polsko přinutila podvolit se hodnotám „otevřené společnosti“.

„George Soros je pro Maďarsko a Polsko hrozbou,“ řekl v pátek Kossuth Rádió ministerský předseda Orbán, když mluvil o tom, jak tento 90 letý veřejný arci-aktivista u EU lobboval, aby zbavila konzervativci vedené středoevropské země financování.

„George Soros je jedním z nejzkorumpovanějších lidí světa, má v kapse spoustu politiků, kteří teď chtějí Maďarsko a Polsko přes přístup k fondům EU vydírat,“ pokračoval maďarský vůdce obviněním, že o jeho zemi šíří „absurdní, všechny meze překračující prohlášení.“

Soros kromě jiného tvrdil, že „Orbán v Maďarsku zkonstruoval propracovaný kleptokratický systém, aby zemi vskrytu olupoval. Částku, o kterou svou rodinu a své přátele obohatil, je těžké odhadnout, ale mnozí z nich si neskutečně nahrabali,“ tvrdil v nedávném článku nehledě na určitou ironii, uvážíme-li jeho vlastní ohromné jmění spolu s minulými rozsudky za zneužívání vnitřních důvěrných informací.

Maďarsko s Polskem jsou v konfliktu s establishmentem EU a jejich globalistickými spojenci kvůli svému nedávnému rozhodnutí vetovat navržený sedmiletý rozpočet, který obsahoval ustanovení, která by je podle názoru polského ministra spravedlnosti Zbiegniewa Ziobra podrobila „politickému a institucionálnímu zotročení.“

Na první pohled vypadají dotyčná ustanovení nekontroverzně, když členské státy EU zavazují k dodržování Evropských hodnot a tzv. „vlády zákona.“

Maďaři a Poláci v nich však vidí mechanismus, jímž mají být konzervativní země zbaveny svého podílu na fondech EU, pokud se nepodrobí politickým agendám dominantních států EU – v podstatě Německa a Francie – které jsou podníceny neustálým odmítáním Maďarska a Polska přijmout jimi vnucované povinné přerozdělování migrantů.

EU rovněž namítá proti polskému úsilí o reformu jejich soudnictví. EU tyto reformy označuje za útok na nezávislost justice, ale Polsko trvá na tom, že se pouze pokouší odstranit nepotistický odkaz bývalého komunistického režimu (a jde o vnitřní záležitost, do které by se zahraniční činitelé neměli v žádném případě vměšovat).

„V roce 1989 při rozhovorech u kulatého stolu mezi polskými komunisty a demokratickou opozicí tehdejší prezident generál Wojciech Jaruzelski – muž, který ve prospěch Sovětů v Polsku nastolil stanné právo – dostal možnost jmenovat zcela novou komoru soudců komunistické éry, aby obsadili pozice u post-komunistických soudů. Tito soudci dominovali naší justici po další čtvrtstoletí. Někteří na postech ještě zůstávají,“ vysvětloval v roce 2017 polský ministerský předseda Mateusz Morawiecki.

Polsko a Maďarsko mají určité důvody si myslet, že ustanovení vlády zákona by byla zneužita jako způsob vynucování podrobení se, když např. místopředsedkyně Evropského parlamentu Katarina Barley z Německa už navrhovala, že by měly být „finančně vyhladověni,“ načež oni při hlasování uplatnili své veto.

Soros se za svou stranu pokusil polsko-maďarské veto líčit jako sobecké a nezodpovědné, „přicházející v okamžiku, kdy Evropa trpí nebezpečným vzepětím případů COVID-19,“ ač polská a maďarská vláda rozumně argumentovaly, že to nebylo jejich rozhodnutí, přidat trestní klauzule za údajné porušení hodnot zrovna do rozpočtu, když tím by mohly omezit rozsah jejich koronavirového zotavení a ekonomických opatření.

„EU si nemůže dovolit dělat kompromisy ohledně ustanovení o vládě zákona. Tím, jak zareaguje na hrozbu představovanou Orbánem a polským vůdcem Jaroslawem Kaczyńskim, určí, zda přežije jako otevřená společnost opravdu spočívající na hodnotách, na nichž byla založena,“ trval na svém tento miliardář.

„Pokud opravdu chcete vědět, jak Sorosovy plány fungují, tak to tu vidíte,“ řekl v okamžité reakci maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci a vztahy Zoltán Kovács.

„George Soros navrhoval finanční postihy těch, kdo nepřijímají migranty už roku 2015. Dnes vidíme finanční vydírání a politickou odvetu zařízenou institucemi EU,“ vysvětloval.

„Nedělejte si žádné iluze, debata EU o vládě zákona nikdy opravdu nebyla o skutečné ‚vládě zákona‘. Podíváme-li se o pět let do minulosti, tak jasně vidíme, jak téma vlády zákona nabývalo na hybnosti pokaždé, když se liberálním a pro-migračním silám EU nepovedlo členským státům jako Maďarsko a Polsko odporujícím migraci vnutit svou zvůli,“ uváděl v příspěvku na svém oficiálním blogu i s rozváděním časového rozvrhu událostí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 490 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.