BABIS072020
15.2.2021
Kategorie: Politika

Víkendové veletoče

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝUplynulý víkend nám opět ukázal trapnost našich politických elit. Sněmovna po půl roce shodila Babišovi nouzový stav. Na jeho ukončení se tentokráte po různých změnách názorů shodli všichni, kdo nejsou ve vládě. To je vcelku unikátní situace, kterou moc často nezažíváme. Většinou se za řečnickým pultíkem straší, ale zákulisní tamtamy jedou na plné obrátky a vládu pokaždé někdo nakonec podpoří. To se tentokrát nestalo, všichni se tvářili zásadově. Jenže každý poslanec mé ještě kolegy na komunální úrovni, takže taškařice pro lidi měla pokračování.

Babiš se musel o víkendu setkat s hejtmany. Tito pánové a dvě ženy patří do více stran. V jejich politickém životopisu jsou ODS, STAN, ANO, ČSSD, KDU-ČSL, Piráty, zastupoval pražský primátor Hřib. Liberecký a Karlovarský kraj mají své hejtmany mimo tyto parlamentní strany, ale nevadí, přidali se také. Volič by řekl, že Babiš možná získá podporu pro svou snahu dále svírat Českou republiku v kleštích nouzového stavu u těch hejtmanů, kteří patří k vládní koalici, možná i mimoparlamentních zástupců. Zapracoval však jiný mechanismus a celá sestava šéfů jednotlivých krajů včetně Piráta Hřiba oficiálně požádala vládu o vyhlášení nového nouzového stavu. Znamená to snad rozkol mezi zástupci stran v Parlamentu ČR a komunálními lídry, nebo šlo opět o pokračování komedie, ze které dosud vycházel Babiš vždy jako vítěz?

Nastala tak vcelku rozporuplná situace, kterou musí okamžitě posoudit Ústavní soud. Tady totiž dochází k zásadnímu ohýbání ústavního práva. Paradoxem je, že zajedno nejsou ani odborní komentátoři celé situace. Nouzový stav už totálně zdecimoval stav podnikatelské sféry. Kompenzace pro ni jsou nastavené tak, aby většina z postižených o ně ani nežádala. Ti, kteří to dělají, potvrzují jejich nedostatečnost a nemožnost z nich nadále udržet své podniky. Navíc se uchylují k zákeřnostem typu nahlašování kolegů, kteří hledají své cestičky jinde. Provozovatel Špindlerovského hotelu Savoy je toho ukázkou. Sám kompenzace pobírá, ale zároveň žádá, aby policie kontrolovala striktní dodržování pokynů vlády o uzavření hotelů s tím, že na ně jezdí pražské elity jako na pracovní cesty i s manželkami. Nahlašování a udavačství se nám tak díky Babišovi a covidu vrátilo. Nouzový stav otevřel Pandořinu skříňku.

Vláda dostala od hejtmanů požehnání k pokračování opatření, která na jedné straně likvidují velkou část Čechů, na druhé podporují politicko-obchodní podnikání lidí kolem vlády. Jde o zákulisní dohodu, nebo to je pouze další ukázka neschopnosti opozice? Alarmující na tom všem je, že předseda ODS Fiala klidně prohlásí, že pozastavení nouzového stavu poslanci mělo svou cenu v tom, že vláda musí nyní udělat určité ústupky, přestože ho znova vyhlásí. Další čelní představitel ODS Taiwanec Vystrčil tvrdí, že jde o protiústavní čin, který nelze tolerovat. Takže 4 hejtmani ODS jdou za Babišem s tím, že chtějí vyhlásit opět nouzový stav, Fiala v Parlamentu ČR proti němu zvedá ruku, zároveň si libuje, že konečně vládu rozhoupali k nějaké činnosti, a předseda Senátu ČR je proti němu a volá po dodržování Ústavy. A aby toho nebylo málo, Pirát Hřib a hejtmanka Středočeského kraje Pecková, která kandidovala za STAN, se přidali, přestože oba tyto subjekty jsou nyní již volebně koaličními partnery a patří k největším kritikům Babiše. To prostě nevymyslíte.

Bude zajímavé sledovat, co udělá Ústavní soud. Teoreticky by měl ihned zasednout a rozhodnout o tom, je li nynější stav v souladu s českým právem. Pokud tomu tak není, musí okamžitě vydat rozhodnutí, je li však opak pravdou a nouzový stav může pokračovat, zjišťujeme, že poslanci ze sebe udělali šašky. Jisté je, že tato situace působí velmi nedůvěryhodně a nesystematicky. Ti, kdo se připravovali na otevření provozoven, podniků, obchodů a restaurací, jsou však jednoznačnou obětí hrajících si politiků. Ještě je třeba upozornit na jedno. Rychlost, s jakou Německo uzavřelo pro Čechy své hranice, je v kontextu s děním u nás ukázkou, jak lze zvenčí ovlivňovat snadno náladu a mínění u nás. Babiš má zase v ruce trumfy, kterými může mávat a rozdávat moudra. No a prodloužil dobu, kdy bude nadále plundrovat naši ekonomiku. Majstrštykem je to, že mu navíc polovina národa zblblá jeho čísly ještě zatleská.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 378 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.