armadaslechtova
27.3.2018
Kategorie: Politika

Vichřice Šlechtová

Loading...
Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

Bývá už tradicí, že se i politici sami přirovnávají. Tu třeba k někomu z populárních osobností, tu ke spasitelům národa, tu nejlépe k obojímu. A podobně je tomu i v případě momentální české ministryně obrany Šlechtové.

 

Tato se rozhodla, že skoncuje se zahníváním české armády. Vojsko se má údajně pod jejím vedením stát z dosavadního otloukánka něčím daleko významnějším, armáda si má díky ní citelně polepšit.

A už to začíná. Zmíněná ministryně už chystá pro svůj resort nákupy za 155 miliard korun, jež mají vést k modernizaci výzbroje, chystá se nabrat tisíce nových vojáků a vrátit je do opuštěných posádek, jejichž rekonstrukce si vyžádá další desítky miliard.

Už letos v létě se má začít s nákupem 210 bojových vozidel pěchoty za třiapadesát miliard, znovu by se mělo vypsat výběrové řízení na dvanáct vrtulníků za až dvanáct miliard, už brzy by měl být ministryní podepsán nákup osmdesáti průzkumných vozidel pro chemiky za 5,1 miliardy korun, armáda by měla také co nejdříve dokončit jednání s Izraelem o koupi osmi radarů MADR za tři a půl miliardy korun. Dále se mají letos nakoupit boty a maskáče za 500 miliónů a v příštích letech za asi další miliardu, příští rok by se mělo začít s nákupem útočných pušek s podvěsným granátometem za sedm miliard korun. Vojáci prý chtějí dále i nová děla, jež dostřelí až čtyřicet kilometrů daleko, či padesát houfnic za skoro pět miliard…

Rozpočet armády by se měl výrazně navýšit, v roce 2024 by měl být dokonce dvojnásobný ve srovnání s letošním rokem.

Ministryně Šlechtová z ANO tak chce utrácet za jí momentálně podřízenou armádu ohromné peníze. Takové peníze, že to na obraně vyvolalo chaos, takové peníze, že to považují za příliš radikální zvýšení výdajů i sociální demokraté, kteří se sami ještě před nedávnem coby největší vládní strana vyznačovali především právě nehorázným rozhazováním peněz.

A ministryně Šlechtová? Ta o sobě sama prohlásila, že na ministerstvo přišla jako vichřice. Sama se přirovnala k vichřici. A tudíž mi jistě nebude mít za zlé, když toto její přirovnání potvrdím.

Ovšem s tím, že být vichřicí není zrovna důvod k pýše.

Protože vichřice přináší lidem jenom trable, nejednou bortí a vyvrací vše, co jí přijde do cesty, zanechává za sebou spoušť a zkázu. A naopak nepamatuji, že by někdy přinesla něco dobrého.

A obávám se, že rozhazovačná „slibotechna“ Šlechtová nebude mezi vichřicemi výjimkou.

Poznámka redakce k článku – nelze ověřit, ale na facebooku o Šlechtové také koluje tato příhoda: 

Jsem si všiml že je v módě ukazovat na Šlechtovou jaká je to kráva. Ale vesměs to jsou takový p.čoviny, že má něco debilního na sobě, nebo nějaká prkotina. Já mám od víc než jen dobrýho zdroje stejně nejvtipnější věc. 
Tak když nastoupila na rezort obrany, tak navrhla, že naší vojáci nebudou lítat vojenskýma speciálama, ale že normálníma linkama a to co se ušetří, tak tím se pak bude chlubit na facebooku, kolik peněz prostě ušetřila… 
Když se ji generálové zeptali jak si to jako představuje že by ti vojáci v plný zbroji seděli na palubě mezi lidma, nebo jak by asi chodili mezi lidma na letišti, tak řekla, že zbraně se pošlou zvlášt.
Na to dostala srandovní otázku, že jako jak, jestli třeba ne tím vojenským speciálem.
Načež se nasrala a odpověděla jestli si všichni myslí, že je úplná kráva a začala se strašně rozčilovat a křičet.
No a tak jen aby jste věděli, že náš ministr obrany chtěl prostě poslat vojáky někam do píči za nepřítelem neozbrojené, aby se mohla na facebooku pochlubit že ušetřila.

Autor: Viktor Pondělík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 393,00 Kč
Vybráno 21.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 25 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.