fuchsia-3383825_1280
21.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Vertikální zahrady můžete umístit na každou stěnu!

Sdílejte článek:

Dopřejte svému interiéru netradiční vzhled a vsaďte na originální “dekoraci”, která je zároveň i užitečná! Ano řeč je o vertikální zahradě. Ta může být umístěna nejenom v interiéru, ale i zvenku na fasádě vašeho domu. V současné době se vertikální zahrady staly opravdovým trendem v architektuře a designu. Nejenom u nás, ale i v celém světě zažívají tyto zahrady velký boom. Tak se přidejte, a ozdobte si své obydlí touto unikátní zahradou.

Jak taková vertikální zahrada vypadá?

Představte si řady samozavlažovacích truhlíků, do nichž se zavěšuje množství květináčů s vámi vybranými rostlinkami. Na jeden metr čtvereční se vejde až 35 rostlin, které můžete na formovat do různých obrazců či jen vytvořit barevnou paletu osvěžující šeď všedních dní. Velkou výhodou je jednoduchost těchto zahrad – můžete si je vytvořit sami bez odborníků – a navíc nároky na jejich servis jsou naprosto minimální.

Proč si pořídit vertikální zahrady do domácnosti?

Jak je známo, rostliny výrazně zlepšují nejenom kvalitu prostředí, ale hlavně i ovzduší. Je vědecky prokázáno, že jedna rostlina na tři pracovníky v kanceláři sníží obsah oxidu uhličitého až na polovinu. Navíc každá rostlinka dokáže čistit vzduch od škodlivých látek a všude poletujícího prachu. Dopřejte si zdravé životní prostředí a zároveň originální dekoraci ve své domácnosti. taková kombinace je prostě k nezaplacení!

Jaké rostliny jsou vhodné pro tvorbu vertikální zahrady?

  • Asparágus
  • Šeflera
  • Pilea
  • Fíkus
  • Toulitka Andréova
  • Šplhavník

Velkou výhodou je, že si rostliny můžete naskládat vedle sebe tak, jak vám zrovna budou barevně vyhovovat, a navíc můžete tyto květináčky prakticky „přehazovat“, jak budete zrovna chtít – tudíž můžete této zahradě dopřát pokaždé jiný vzhled!

Splyňte s přírodou a mějte její kus doma – tyto „domácí zahrady“ vás jistě potěší pokaždé, když je nejenom uvidíte, ale také ucítíte jejich lákavou vůni každý den.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 220 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.