debatawitovska
7.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Veřejnoprávní fiasko

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Nedá mi to, abych se ještě krátce nevrátil ke včerejší “superdebatě” politických lídrů na ČT.

Když jsem jel po velmi kultivované debatě na CNN Prima News kolem jedenácté domů, tak jsem se těšil, že si otevřu dobré víno a v klidu bez ruchu svých dětí si vychutnám nejen moje oblíbené Chianti od Antinoriho, nýbrž i kultivovanou věcnou debatu o nejpalčivějších problémech naší země, a potažmo Evropské Unie s profesionálním a nestranným výkonem moderátorky Světlany Witowské.
To, co se následně před mými zraky odehrálo, nicméně předčilo i moje nejčernější noční můry.
Jak říká Zdeněk Pohlreich – “viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolory, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, ale todleto jsem teda ještě neviděl.”

Paní Witowská evidentně zamrzla ve své hodince slávy z před pár let, kdy grilovala v rozhovoru jeden na jednoho Andreje Babiše a nebyla schopna tuto svoji image opustit. Tragicky přehlédla, že se nejedná o její další misi “znič Babiše”, nýbrž že by mělo v ideálním případě jít o neutrálně moderovanou diskusi politických špiček této země, do níž by se měla co nejméně motat svými věčně přihlouplými pošklebky naznačujícími “však já to stejně vím nejlíp”.

Namísto upozadění svého ega zvolila cestu neustálé a nekončící sebeexhibice, kdy se opakovaně snažila všem dokázat, že ona je tam přece ta nejchytřejších ze všech.

Už jen samotný průběh celé debaty, který zcela kolosálně nezvládla, ji ovšem usvědčuje z fatálního omylu v tomto přesvědčení o vlastní genialitě.

S trochou nadsázky bych si dovolil říct, že trapnější než ona byla v celém přenosu už jen Matylda.

Naprosto nepochopitelné nasazení “umělé inteligence” (či spíše umělé debility v té nejnižší možné formě) posunulo klíčovou předvolební debatu na úroveň moliérské frašky. Pardon, to bych Moliéra urazil. Tohle bylo hluboko pod hranicí té nejblbější telenovely z mexické produkce, kterou jsem kdy okem náhodou zahlédl.

Celá “Matyldina pasáž” byla naprostou přehlídkou ztraceného času, když otázky tohoto idiotského mechanismu měly pro život občana téhle země asi stejný význam jako počet nově narozených chrobáků v australské stepi.

V této optice už byla další tragická selhání, jako nevyrovnané otázky, naprosto nevyvážený časový úsek pro jednotlivé kandidáty, zbytečně komorní aranžmá právnické fakulty a asi 20 dalších věcí, které ani nemám chuť vyjmenovávat, jen kyselou třešničkou na opravdu odporném dortu, který nám ČT na středeční večer naservírovala.

Tato přehlídka trapnosti tudíž ani nemohla mít žádného vítěze. Zato měla dva totálně poražené. Paní Witowskou, které bych po jejím výkonu nesvěřil ani moderování soutěže okrasných keřů ve Valašském Meziříčí a především celou ČT.

Ta měla unikátní možnost nabídnout nám extrémně zajímavou debatu, která měla pomoci českým voličům s rozhodnutím, které může významně ovlivnit budoucnost naší země. Namísto toho nám nabídla naprostou estrádu trapnosti.

Kdybych měl zhodnotit úroveň celé debaty jedním krátkým spojením, tak mi vytanula na mysli tato slova:

Epické fiasko!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 154 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
72 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)