ven1
10.12.2015
Kategorie: Společnost

Venezuela skoncovala s rudým rozvratem země

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 10|12|2015

Tato jihoamerická země je typickou ukázkou toho, jak končí socialismus. Dovést zemi bohatou na ropu k ekonomickému kolapsu, to umí jen socialisté a komunisté. Naštěstí už jejich vláda končí.

Moudrý Sir Winston Churchill kdysi prohlásil, že kdyby Saharu ovládli komunisté, tak se tam do roka bude dovážet písek. A bývalý venezuelský prezident Hugo Chavez a jeho nástupce Nicolas Maduro se svým socialistickými experimenty komunistického střihu dokázali, že měl pravdu. Typickým znakem pro současnou Venezuelu jsou prázdné obchody, chronický nedostatek základního zboží, na které se stojí mnohahodinové fronty, přídělový systém na základní potraviny a jedna z nejvyšších kriminalit na světě. Fronty se stojí i na toaletní papír, což připomíná rudé Československo před rokem 1989, kde také v obchodech často chyběl.

Chavez levnou ropou zásoboval například socialistickou Kubu, kterou po pádu sovětského bloku zachraňoval před „klinickou smrtí“. Někdo může namítnout, že za problémy Venezuely může současná světově nízká cena černého zlata, ale to není pravda. Potíže této země zavinili Chavez s Madurem, kteří ignorovali ekonomické zákonitosti a nařídili uměle udržovat nízké ceny vybraných produktů. Výsledek se dostavil v podobě prázdných obchodů a dlouhých front na základní potřeby, které jsou koneckonců pro socialismus typické. Jak dokazují statistiky, žádní významní světoví producenti ropy jako například Norsko, Saudská Arábie nebo Kuvajt a další nevykazují takové hospodářské problémy jako Venezuela. Naopak tyto země ekonomicky rostou.

Je tedy dobře, že demokratická opozice zvítězila ve Venezuele nad levicovými extrémisty. Podle všeho získala i ústavní většinu a tak bude moci vypsat referendum o setrvání Madura na prezidentském postu. To by se mělo konat co nejdříve, aby tento primitivní autobusák zmizel v propadlišti dějin.

Zkusil jsem hledat něco o volbách ve Venezuele na webu www.halonoviny.cz, který hájí barvy KSČM. Myslíte, že jsem tam něco o výsledku parlamentních voleb v této jihoamerické zemi našel? Kdepak, ani slovo.          

ZDROJ: Jan Ziegler

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 74 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.