priroda
28.2.2021
Kategorie: Společnost

Velmi stupidní vládní šikana!

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieSoučasná vládní opatření nefungují, a tak je třeba přitvrdit. Od pondělí nastoupí lockdown a my se až na výjimky nepodíváme za hranice okresů. A na vycházky se bude smět jen v domovských obcích.

To je ale právě ta hloupost, která nakonec může přinést víc škody než užitku. Na jedné straně se budeme mít právo tak nějak se pohybovat v rámci okresu, ale pro turistické vycházky a sportování to neplatí. Ty jsou vládou povolené jen v rámci obce či města, kde lidé mají trvalý pobyt nebo v nich žijí. Jistě není povinnost žít tam, kde mám trvalý pobyt. Já také žil sedm let v Praze a trvalý pobyt měl v Brně.

Minulou sobotu jsem na výletě dokázal celý Svět pěšky obejít za tři hodiny i s pauzou na svačinu. Já jsem prostě tak šikovný, že umím obejít Svět za tři hodiny. Samozřejmě se jednalo o rybník Svět u Třeboně. Jenomže už leží v okresu Jindřichův Hradec, takže od pondělí jej mám jako obyvatel Českých Budějovic zakázaný. Je fakt, že jsem nebyl sám, a potkával jsem hodně lidí. Chápu je, moc jiných možností, než pěší túry, člověk nemá.

Jenomže, kam lidé z Českých Budějovic budou od příštího týden chodit na vycházky? Moc možnosti nemají, park Stromovka, kolem Malše nebo Branišovský les. A co Pražané? Také mohou do Stromovky, Prokopského údolí, Divoké Šárky, Kunratického lesa, na Petřín atd. V Brně je to možná o něco lepší, lesy na severu kolem Soběšic a Útěchova či za Obřany jsou poměrně rozlehlé, ale zase v moravské metropoli žije cirka 400 tisíc obyvatel. A co když někdo půjde do lesa a překročí hranice katastru? Co pak? Ideální by bylo postavit na nich zátarasy s ostnatými dráty a obsadit je pohraniční stráží. Taková retro vzpomínka na rudou totalitu a zároveň by se neporušovalo nařízení naší moudré vlády premiéra Andreje Babiše.

Tak, a teď zase vážně. Lidé nebudou chtít pořád sedět doma a tak je více než pravděpodobné, že zvláště ve velkých městech zaplní parky a příměstské lesíky, když nebudou smět jinam. Má to však jednu velkou vadu, bude v nich hlava na hlavě. Čili se dosáhne opačného efektu a ohrožení koronavirem může být paradoxně vyšší. Rozumnější by tedy bylo povolit vycházky a sportování alespoň v rámci okresu, aby se přírodochtivci poněkud více rozptýlili.

Bohužel, musím konstatovat, že nařízení vlády o vycházkách v místě bydliště je idiotské a kontraproduktivní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 946 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)