21.6.2014
Kategorie: Společnost

Velmi nepříjemné zrcadlo

Sdílejte článek:

OD: PETR ZÁVLADSKÝ 21|06|2014

Už mnoho autorů, mezi nimi i já, někdy použilo výroku Olivera Cromwella v anglickém Parlamentu:

 „Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi. Jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády. Je ve vás vůbec kousek dobrého? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy státu? Jste nechutně odporní celému národu. Pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“

 

 

Skoro každý by ten výrok, právě v dnešní době, podepsal. O čem však Oliver Cromwell, budoucí diktátor, hovořil? Hovořil o státu, o všemocné diktatuře nějaké „schopné“ vlády. Jako bych nacházel jisté paralely s dneškem. Jakým způsobem, nebo jakým měřítkem Cromwell posuzoval, která vláda je schopná?

 

Vzpomínám si na slova presidenta Zemana o vládě odborníků. Ale kdo jsou odborníci? Kdo to posoudí? Jsou odborníci Keynesiánského střihu a jsou odborníci rakouské ekonomické školy. Musíme přestat mávat fangličkami a potřebujeme se ptát, jaké věcné výsledky přináší keynesiánství a jaké výsledky přináší liberální ekonomika.

 

Keynesiánství vychází z představy, že stát má moc a musí ji uplatnit navzdory ekonomickému kalkulu. Jistým způsobem vlastně vychází z marxistických pouček. Nebo z univerza socialismu. Ten socialismus dostává a ovládá stále více, ať chceme či nechceme. Můžeme stavět pravicové vlády, můžeme mít národní a pravicové strany, ale i tyhle strany nemohou zaujmout své voliče jinak, než že jim budou nabízet stále vyšší životní materiální úroveň a stále snadnější život.

 

Uplatňuje se zde Marxovo učení o základně a nadstavbě. Podle Marxe je skutečný jen materiální svět a duchovno či kultura jsou jen jeho odrazy v jakési matrici. A český člověk tomu uvěřil. Průměrný Čech dnes skálopevně věří tomu, že čím lépe se bude mít po materiální stránce, tím vyšší a hodnotnější bude i jeho duchovní a kulturní život. Jen je to přesně opačné.

 

A tak, aby udržely voliče, již i pravicové politické strany opouští své ideje národní, mravní, opouští tradice a přestávají se odkazovat na řád světa daný vyšším řádem, třeba Bohem. Všichni jen nabízejí materiální zajištění a pohřbívají své ideály. Takže nabízejí něco, co stejně nedokážou, a pohřbívají to, co bylo skutečně důležité.

 

Všichni se vlastně podílíme na destrukci světa, v němž žijeme, a to je přesně to, co bolševici všeho druhu chtějí. Za chvíli už pro naše lidi nebude důležitá obrana národa, státu, historických tradic, naší víry a podobně tak jako kdysi. Bude důležité jen to, zda nám nasypou do žlabů a podestelou v chlévě. Socialisté hlásají svobodu, ale ve skutečnosti chtějí jen chovat dobytek zavřený v ohradách, lhostejný a nevšímavý, který by na jednu stranu verbálně ochraňovali před nějakými vlky, ale na druhou stranu aby jej mohli libovolně dojit, ždímat a vodit na jatka.

 

Češi ještě nedospěli. Budou opět jen oním ufňukaným děckem, které hledá nějakého silného tatínka, děckem, které si věčně stěžuje na poměry, stále omlouvá neúspěchy nepřízní dějin a žárlivě střeží své jiráskovské a kramářovské hračičky. Když takové rozmazlené dítě někdo okřikne, ono se schová a brečí. Když jsou na něho hodní, stále vyžaduje zvláštní ohledy, trapně se vychloubá a vydírá své okolí slovanskou vzájemností.

 

 

Církve už dávno varovaly před komunismem a socialismem marxistického typu, ale stejně tak i před mocí bezbřehého kapitálu. Úvěrování a zisky z úroků mohou trvat jen potud, pokud obyvatelstvo v moc peněz uvěří jako v nejvyšší životní hodnotu. Taková víra ovšem pozvolna vylučuje a vytlačuje víru v řád a v morální hodnoty. Třeba, neobratně řečeno, v Boha.

 

Nemíním zde plédovat pro církve obecně. Spíše mám na mysli víru v Boha jako jakési universum mravnosti, jakýsi obecný řád světa, přírody. Řád, který nemohou zvrátit nějaké stupidní státní zákony, protože do nich lze vměstnat naprosto cokoliv.

 

Model čistě ateistického, sekulárního státu selhává právě v tom, že se zaštiťuje pouze ekonomickými, obchodními a finančními zásadami. Nehledá mravnost a zásady slušnosti, ale preferuje mimočasové tyranské principy pre-kapitalismu osmnáctého století.

 

Podle dříve načrtnutého mechanismu konzumní zblbělosti, je patrné, že… Dál se tu bude čepovat pivo, ctihodní občané budou chodit do kina a na tancovačky a na povel budou mávat buďto svastikami, nebo srpem a kladivem a vždycky budou stát na té (v tom okamžiku) správné straně.

 

Ale tohle je přesně bezpáteřné měšťácké nic, bahno kolem nás, přízemní šklebící se poživačný hnus, to je skutečné nebezpečí pro svět.

 

Stát a národ se teď nechává kupovat a uspávat materiální a sociální úrovní tělesného života. Nechává se odvést ode všech vizí a stávají se z něj lenivci srdce a duše.

 

Proto se nám tak nechce bojovat za cokoliv a kohokoliv. Jen nový nepřítel a nová válka by mohly zastavit tuhle pozvolnou katastrofu, tu nenápadnou proměnu národa v dobytek.

 

Dnes jsme jako nemocní. Nejen my, ale celá rasa. Už se jen snažíme udržet daný stav. Nezajímají nás myšlenky, ale jen pohodlí a bezpečnost. V USA je to podobné, snad ještě horší. Všude je cítit únava a deprimující pesimismus.

 

Nehovořím o nacionalismu, ale o národním uvědomění. O vlastenectví, o cti, o mravnosti, o tom, proč je dobré a ctné být hrdým Čechem, Moravanem, Slezanem. Poskakování na Staromáku je přesně tím nepochopením, falší. Přistoupením na celou tu komerční, lacinou a prvoplánovou lež.

 

Čest jsme zahodili jako zbytečný balast. Poklonkujeme dnes Eurosajuzu, jako jsme druhdy poklonkovali Savětskomu Sajuzu. Před tím Hitlerovskému, nacistickému konceptu světovlády.

 

Nic jsme nepochopili, jsme národem sluhů, práskačů a otroků.

 

ZDROJ: Petr Závladský

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 63 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...