cruprch
20.9.2017
Kategorie: Společnost

Velký přehled: Které strany tu chtějí migranty a které nikoliv?

Sdílejte článek:

KBV

Před časem jste byli informováni, že minimálně 63% Čechů vnímá přistěhovalce, chcete-li imigranty, jako vážný problém. Více článek ZDE. Nyní, když zbývá pár týdnů do parlamentních voleb si zopakujeme, které strany jsou pro přijímání imigrantů a které se naopak staví jednoznačně proti. Za zopakování stojí také některé výroky představitelů kandidujících stran.

Začneme vítězem minulých parlamentních voleb, tedy Českou stranou sociálně demokratickou (ČSSD). Čelní představitelé strany se při vypuknutí tzv. migrační krize nejprve na pár dní odmlčeli, aby následně začali chrlit na veřejnost názor, že imigranty naše země potřebuje a ráda je přijme. Sám předseda strany a bohužel i předseda vlády Bohuslav Sobotka se vyznamenal svým vystoupením pro ČT, kde při přijímání syrských imigrantů v říjnu 2015 prohlásil: “V té první fázi, jim pomůžeme najít bydlení, pomůžeme jim najít práci a umožní se, aby jejich děti začali chodit do škol tady v České republice.” To vše za peníze vás, daňových poplatníků. Ačkoliv se strana nyní před volbami snaží nahodit image, že je proti imigrantům, nesmíme zapomínat na fakt, že nás obdarovala zbytečným ministerským postem pro lidská práva, který vedl zapálený vítač imigrantů Jiří Dienstbier. Po něm tento zbytečný post, který stojí daňové poplatníky přes 230 milionů korun ročně, převzal Jan Chvojka. Ten se ještě jako poslanec vyznamenal nenávistným útokem proti populární hudební skupině Ortel, kterou označil za neonacistickou a rasistickou. Volebním lídrem strany a nynějším ministrem zahraničí je Lubomír Zaorálek. Ten se kvůli naprosto opožděné a zcela nedostatečné angažovanosti svého ministerstva, stal viníkem nedávné smrti České turistky, kterou v Egyptě pobodal islámský poblouzněnec a která později zemřela v Káhirské nemocnici. Dalším povedeným dárečkem ve straně je Milan Chovanec (na obrázku), jehož neustále opakovaný lživý výrok, o přijetí pouhých 12 imigrantů, se stal legendou. Ty skupinky osob afrického vzezření, které se pohybují například v centru Prahy, všechny rozhodně nejsou turisty! Také by rozhodně neměla zapadnout skutečnost, že senátorem za ČSSD je muslim Hassan Mezian, který se otevřeně hlásí k radikálním myšlenkám islámské ideologie.

Druhou nejsilnější stranou v parlamentu se po minulých volbách stalo hnutí ANO, vedené miliardářem Andrejem Babišem. Hnutí vládne v koalici s výše zmíněnou ČSSD a s KDU-ČSL. Sám Babiš v této koaliční vládě zastával post ministra financí a to od 29. ledna 2014 až do 24. května 2017, kdy byl nahrazen stranickým kolegou Ivanem Pilným. Babiš se svým skutečným názorem na imigranty odkopal v září 2015, kdy prohlásil: “Uprchlíci ze Sýrie a dalších zemí by mohli v Česku obsadit tisíce pracovních míst, o která místní nemají zájem. Máme 18 tisíc volných míst pro pomocné dělníky. Pokud naši občané nechtějí obsazovat tyto pozice, tak ano, proč ne.” Nyní, když je před volbami, nasadil Andrej Babiš stejnou rétoriku odmítající imigranty, jako Milan Chovanec z ČSSD. Této rétorice však chybí sebemenší věrohodnost při výrocích ostatních čelních představitelů hnutí. Například ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, který se netají svým vítačským postojem k imigrantům a na vládě hlasoval pro jejich přerozdělování podle kvót. Nebo brněnského primátora Petra Vokřála, který je hotovým kumulantem funkcí. Kromě primátorské židle, sedí i na židlích zastupitele Jihomoravského zastupitele a místopředsedy hnutí ANO. To mu však nestačí a chce i židli sněmovní. Pod Vokřálovým vedením dá letos Brno 10 milionů korun ze svého rozpočtu na integraci cizinců. Ve známost vešel tento jeho výrok: “V případě akutní nouze se Brno může ujmout až několika desítek běženců a ubytovat je ve svých ubytovnách.”

Přívěškem, který nesmí chybět ve skoro každé vládě je KDU-ČSL, která nyní svými 14 poslanci zajišťuje životnost současné vlády. Předsedou strany a zároveň místopředsedou vlády pro vědu a výzkum, což je mimochodem také zcela nadbytečný post, je Pavel Bělobrádek. Ten se v červenci 2015 neblaze proslavil slovy: “Měli bychom je přijmout s otevřenou náručí.” A tento výrok nebyl zdaleka posledním, v rozhovoru pro tiscali.cz například nepřímo naznačil, že by se vzhledem k nízké porodnosti, měly české ženy nechat “obohatit” přicházejícími imigranty. Toto jeho nepřímé vyjádření vyvolává u veřejnosti k Bělobrádkově osobě odpor do dnes. Dalším z vítačů imigrantů je vášnívý návštěvník Sudetoněmeckých srazů a ministr kultury Daniel Herman. Ve známost vešly jeho slova z prosince 2016: “Zachránit nás mohou pouze migranti. Jsem zastáncem jednoty v mnohosti. To je ta rozkvetlá bohatá zahrada, smíšený les, ne monokultura.”

A z vládních řad se přesuneme do řad opozičních. Nejsilnější stranou v opozici je KSČM, lidově řečeno Komunisté. Stranu vede nepřetržitě od konce roku 2005 Vojtěch Filip. Oproti jeho předchůdci Miroslavu Grebeníčkovi, jsou jeho projevy uspávačské povahy. Sám svou stranu ve vztahu k imigrantům charakterizoval takto: “Naším programem je Solidarita, jsme internacionalisté. Nemůžeme se postavit proti uprchlíkům.” Ve vítačském postoji k imigrantům Filipa podporuje i mistopředseda strany Jiří Dolejš. Tábor odpůrců přijímání imigrantů ve straně vede další z místopředsedů Josef Skála. Ten je přesvědčen, že za tzv. imigrační krizi mohou vojenské bojůvky NATO a USA v zemích Severní a střední Afriky.

Další stranou sedící v řadách opozice je TOP 09 vedená Miroslavem Kalouskem. Ten v září 2015 v rozhovoru na ČT24 prohlásil: “Česká republika je sebevědomá a bohatá země s deseti miliony obyvatel. Přijetí tří nebo čtyř tisíc uprchlíků by se proto neměla bát.” Do parlamentu za stranu kandiduje například teplický zastupitel etiopského původu Dominik Feri.

Stranou, která při posledních volbách zažila strmý preferenční sešup dolů je Občanská demokratická strana (ODS). Předsedou strany je Petr Fiala, který je znám pro svůj uhlazený a značně uspávající styl projevů. Strana se zjevně chytla tématu imigrace jako poslední záchrany před odchodem z parlamentu. Preferenčně se strana potácí na hranici zvolení do parlamentu. Fiala v jednom z rozhovorů pro média odmítl že by se ODS, stávala stranou, která by populisticky zneužívala migrační politiku k získávání voličských hlasů. Opak je však pravdou, strana se za čtvrtstoletí v parlamentu značně vyčerpala a programově nemá co dnešnímu voliči nabídnout.

Názory pučistů z hnutí Úsvit, které stejně v těchto volbách nekandiduje, se nebudeme zbytečně zabývat a přejdeme k poslednímu uskupení zastoupenému v parlamentu, kterým je hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Hnutí založil v roce 2015 poslanec Tomio Okamura, který mu i předsedá. Okamura se už od svého vstupu do sněmovny v říjnu 2013, tehdy ještě coby předseda hnutí Úsvit, vyjadřoval proti imigrantům. V širší známost veřejnosti vešlo jeho heslo o nulové toleranci nezákonné migrace. SPD mimo jiné žádá zákaz propagace islámské ideologie v České republice. SPD je v současném parlamentu zastoupena třemi poslanci a průzkumy jí předpovídají zisk až 13% hlasů v říjnových parlamentních volbách.

V následujících řádcích se budeme věnovat stanoviskům mimoparlamentních uskupení ohledně imigrace. Začneme na začátku roku obnovenou Občanskou demokratickou aliancí (ODA). Předsedou strany je miliardář Pavel Sehnal. Ten vešel ve známost v souvislosti s incidentem s muslimkami, které se v jím vlastněném akvaparku koupaly v burkinách. Kauza vyvolala značně negativní ohlas veřejnosti a hojně o ní informovala média. Sehnal tehdy kauzu okomentovat slovy: “Chce to čas, aby se Češi naučili s tím žít.” Strana je zaměřena silně prounijně, požaduje okamžité zavedení politické měny zvané euro a je pro přijímání imigrantů do naší země. O tom mnohé vypovídají i jména kandidátů jako například Quynh Vuová či Marina László. Strana má i svého prezidentského kandidáta, tím je Vratislav Kulhánek. Ten ohledně otázky imigrace prohlásil: “Neměl bych nic proti tomu, abychom přijali pět, deset tisíc uprchlíků.”

Ostře proti přijímaní imigrantů do naší země se staví Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Předsedou strany je Tomáš Vandas. Ten se proti imigraci staví už od vzniku předchůdkyně DSSS, kterou byla soudem rozpuštěná Dělnická strana. Ve známost vešel jeho projev z prvomájové akce strany v roce 2009, v něm mimo jiné prohlásil: “Zaplavila nás ničivá imigrantská vlna tsunami, která ničí vše, co je nám krásné.” Za tato prorocká slova stanul dokonce o rok později před soudem, který ho tehdy odsoudil k trestu odnětí svobody v trvání 4 měsíců s podmínkou na zkušení dobu v trvání 20 měsíců, dále dostal pokutu 25 000 korun. “Vezměte si, že já jsem byl odsouzen za z dnešního pohledu banální větu. Dnes slyším výroky parlamentních politiků a ústavních činitelů, které jsou ještě ostřejší, než jsem říkal já. Na jednu stranu by mě to mohlo těšit. Na druhou stranu je to bezpáteřnost a převlékání kabátu těch, kteří nás tenkrát označovali za extrémisty.”, řekl Vandas letos v únoru v rozhovoru pro server info.cz. Dalším z čelních představitelů strany je 1. místopředseda Jiří Štěpánek. “Musíme vnímat uprchlíky jako hrozbu. Rozhodně nás nesmí obměkčit hollywoodsky podbarvené příběhy uprchlíků, které servírují prorežimní média. Obrázky malých dětí v táborech mající vzbudit soucit. Zde není pro soucit místo, protože si musíme uvědomit, že z těchto dětí by zde mohli vyrůst potencionální teroristé, kteří budou vraždit naše lidi.”, napsal Štěpánek v článku, datovaném 13. srpnem 2015 na webu strany. Strana ve svém programu také hovoří o zákazu propagace radikálního islámu a rozpuštění všech organizací k němu se hlásících. Požaduje také zákaz stavby mešit na území České republiky.

Jakoby se se stranami v nichž má rozhodující slovo nějaký miliardář roztrhl pytel. To platí i pro stranu Realisté. Stranu vede politolog žijící dlouhodobě v Německu Petr Robejšek, který se tituluje jejím mentorem. Strana je financována finanční skupinou Penta, vlastněnou miliardářem žijícím trvale ve Švýcarsku Markem Dospivou. Strana se sice tváří vlastenecky, ale v programu má zjednodušení přijímání cizinců (rozuměj imigrantů) na práci. Stejně jako ODA, i Realisté mají svého prezidentského kandidáta, je jím podnikatel a jeden ze spoluzakladatelů strany Jiří Hynek.

Další ze stran kandidujících do sněmovny je uskupení Rozumní. Tomuto uskupení vede Petr Hannig a skládá se ze 7 stran, mimo jiné i Národní demokracie, vedené Adamem B. Bartošem. Uskupení se sice staví proti přijímání imigrantů v rámci systému kvót, ovšem o přijímání imigrantů na bázi dobrovolnosti v programu není ani slovo. Věrohodnosti uskupení příliš nedodává ani osoba samotného Hanniga, který v jedné diskuzi prohlásil, že není proti islámu. Hannig mimo jiné také usiluje o kandidaturu na post prezidenta České republiky, pro niž sbírá podpisy.

Přehled zakončíme znovu obnovenou SPR-RSČ, neboli Sdružením pro republiku – republikánskou stranou Československa, vedenou Miroslavem Sládkem. Strana zasedala v devadesátých letech minulého století v parlamentu. Její předseda Miroslav Sládek, který o imigrantech hovoří jako o přivandrovalcích, varoval před přivandrovaleckou vlnou už v roce 1991. Strana ve svém programu hovoří o zrušení jakéhokoliv přijímání přivandrovalců bez výjimky. Miroslav Sládek mimo jiné také hodlá kandidovat na post prezidenta České republiky, pod svou kandidaturou má zatím nasbíráno přes 30 tisíc podpisů.

O stanoviscích stran jako jsou Piráti či Strana Zelených stačí napsat třemi slovy: Jsou pro imigranty. O názorech na imigraci u ostatních uskupení, která kandidují ve volbách je zcela zbytečně se rozepisovat.

ZDROJ: kbv

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 601 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...