angela-merkel-014
29.11.2017
Kategorie: Politika

Velká koalice v Německu? Další zmarněná šance na reformy v EU

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OLGA PAVLÍKOVÁ

Evropskou unii si vysnil začátkem 20. století německý průmyslník Rathenau a na myšlenku o Panevropě navázal hrabě Kalerghi. Bohužel, v současnosti je Evropská unie především dojná kráva pro německé a pár neněmeckých průmyslových koncernů.

Merkelové se nepodařilo sestavit koalici se Svobodnými demokraty a Zelenými, neboť naprosto tvrdě odmítla rozumné požadavky Svobodných demokratů, týkajících se např. snížení daní, snížení německých příspěvků do rozpočtu EU či zpřísnění podmínek pro migraci. V součinnosti s prezidentem Steinmeierem nyní nahlodávají šéfa sociálních demokratů Schultze, který se rozhodl pro opoziční status, aby se tohoto rozhodnutí vzdal, prý v zájmu země a její stability. Jenže jde o zcela jiný zájem. Jde o velkoněmecký zájem, který se tak nenápadně šikovně v EU etabloval a německý průmysl nadřadil nad ostatní packaly. Pokud by však domácí německá politická scéna zdánlivě přestala fungovat, německý průmysl by krušně ztrácel a o to dnes jde. Schultze s velkou pravděpodobností udolají a zase vše pojede po starém.

První šance na změny v EU byla po oznámení o brexitu, kdy ostatní členské země EU se přidaly k plivání na Británii, namísto, aby zvažovaly, proč se tak stalo a co dělat, aby byla Unie skutečným svazkem svéprávných kooperujících zemí. Druhá šance na změny v práchnivé unii jsou zřejmě opět promarněny, neboť Angela coby poslušná ovce sloužící německému průmyslu, ještě chvíli vydrží.

Budou jistě další šance. V mezičase je spousta úkolů – co reformovat, jak reformovat a hlavně, jak očesat toho nenažraného bruselského molocha o spoustu pravomocí, které mu ve skutečnosti nenáleží. S Merkelovou, kterou v čele spolehlivě drží německý velkoprůmysl, však k žádné reformě nedojde

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.