financial-crisis
16.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Velká ekonomická krize je za rohem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SUSHRUT SUNDER/MIKE

Marc Faber, známý jako Dr. Zkáza, předpovídá, že americké akciové trhy by mohly klesnout až o 30-40%. V rozhovoru pro CNBC minulý týden Marc Faber řekl: “Nevíte, kdy to přijde. Nevidím to já a nikdo jiný to taky nevidí. Proto lidé nadále nakupují akcie. Jednoho dne se ale něco stane.” Když vysvětloval, co může způsobit prudký pokles akcií, řekl: “Může to pocházet z nějakého bankrotu nebo odhalení závažného podvodu, nebo to může přijít, protože úrokové sazby začnou růst, i když centrální banky zůstanou dále u politiky nízkých sazeb. Existuje mnoho malých událostí, které mohou způsobit pokles.”

Když vysvětloval, proč předpovídá blížící se zkázu, řekl Marc Faber, že navzdory tomu, že korporátní zisky se zvyšují a úrokové sazby zůstávají ve Spojených státech nízké, na rozdíl od roku 2009 jsou ceny akcií velice vysoké. “Sotva kdekoli ve světě najdeme místo, kde jsou ceny nízké. Akcie i dluhopisy jsou drahé,” zdůraznil.

Jen minulý měsíc Jim Rogers, který založil Fond Quantum spolu s Georgem Sorosem, předpověděl, že “největší krize co kdy v životě zažil” přijde za méně než rok. V rozhovoru pro Kitco řekl Jim Rogers: “Může dojít velice brzy ke kolapsu.” Jim Rogers šel o krok dále a řekl, že by to bylo velice “bizarní”, kdyby v ekonomice nebyl problém. “Máme ekonomické problémy v USA, v Severní Americe, každé čtyři roky od počátku republiky, říkat, že budeme mít další problémy, není neobvyklé,” řekl Jim Rogers ve stejném rozhovoru pro Kitco. Jim Rogers poznamenal, že finanční krize v roce 2008 byla způsobena nárůstem dluhu a od té doby šel dluh výrazně nahoru. Alberto Gallo z Algebris Investments, zdůrazňuje, že globální dluh šel po roce 2009 prudce nahoru a dnes dosahuje 276% HDP.

Stejně jako Jim Rogers i Marc Faber sází na drahé kovy. Marc Faber řekl: “Vzhledem k cenám všeho dalšího si myslím, že drahé kovy nejsou předražené. Také si myslím, že zemědělské komodity jsou levné,” řekl minulý týden pro CNBC. Jim Rogers, někdy nazývaný jako komoditní guru, se domnívá, že ceny zlata pravděpodobně vzrostou s ohledem na nadcházející kolaps. Poznamenal také, že lidé se vždy tváří v tvář krizi obrátili ke zlatu a tentokrát to nebude jinak. Ve stejném rozhovoru pro Kitco uvedl: “Zlato půjde v příštích několika letech prudce nahoru.”

Zdroj: Financial Express, Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč

Celkem za měsíc: 4 111,11 Kč
Vybráno 11.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.