financial-crisis
16.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Velká ekonomická krize je za rohem

Sdílejte článek:

SUSHRUT SUNDER/MIKE

Marc Faber, známý jako Dr. Zkáza, předpovídá, že americké akciové trhy by mohly klesnout až o 30-40%. V rozhovoru pro CNBC minulý týden Marc Faber řekl: “Nevíte, kdy to přijde. Nevidím to já a nikdo jiný to taky nevidí. Proto lidé nadále nakupují akcie. Jednoho dne se ale něco stane.” Když vysvětloval, co může způsobit prudký pokles akcií, řekl: “Může to pocházet z nějakého bankrotu nebo odhalení závažného podvodu, nebo to může přijít, protože úrokové sazby začnou růst, i když centrální banky zůstanou dále u politiky nízkých sazeb. Existuje mnoho malých událostí, které mohou způsobit pokles.”

Když vysvětloval, proč předpovídá blížící se zkázu, řekl Marc Faber, že navzdory tomu, že korporátní zisky se zvyšují a úrokové sazby zůstávají ve Spojených státech nízké, na rozdíl od roku 2009 jsou ceny akcií velice vysoké. “Sotva kdekoli ve světě najdeme místo, kde jsou ceny nízké. Akcie i dluhopisy jsou drahé,” zdůraznil.

Jen minulý měsíc Jim Rogers, který založil Fond Quantum spolu s Georgem Sorosem, předpověděl, že “největší krize co kdy v životě zažil” přijde za méně než rok. V rozhovoru pro Kitco řekl Jim Rogers: “Může dojít velice brzy ke kolapsu.” Jim Rogers šel o krok dále a řekl, že by to bylo velice “bizarní”, kdyby v ekonomice nebyl problém. “Máme ekonomické problémy v USA, v Severní Americe, každé čtyři roky od počátku republiky, říkat, že budeme mít další problémy, není neobvyklé,” řekl Jim Rogers ve stejném rozhovoru pro Kitco. Jim Rogers poznamenal, že finanční krize v roce 2008 byla způsobena nárůstem dluhu a od té doby šel dluh výrazně nahoru. Alberto Gallo z Algebris Investments, zdůrazňuje, že globální dluh šel po roce 2009 prudce nahoru a dnes dosahuje 276% HDP.

Stejně jako Jim Rogers i Marc Faber sází na drahé kovy. Marc Faber řekl: “Vzhledem k cenám všeho dalšího si myslím, že drahé kovy nejsou předražené. Také si myslím, že zemědělské komodity jsou levné,” řekl minulý týden pro CNBC. Jim Rogers, někdy nazývaný jako komoditní guru, se domnívá, že ceny zlata pravděpodobně vzrostou s ohledem na nadcházející kolaps. Poznamenal také, že lidé se vždy tváří v tvář krizi obrátili ke zlatu a tentokrát to nebude jinak. Ve stejném rozhovoru pro Kitco uvedl: “Zlato půjde v příštích několika letech prudce nahoru.”

Zdroj: Financial Express, Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 140 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...