JOHNSON CORBYN
13.12.2019
Kategorie: Politika

Velká Británie: Volební šok pro eurokomunisty

Loading...
Sdílejte článek:

COM

Je vidět, že anglosaský svět se ještě docela nezbláznil a opět vykřesává pro tradiční svět jiskřičku naděje. Po Trumpově vítězství v USA tu máme další hřebíček do rakve všem neomarxistickým pokrokářům, tentokráte z Velké Británie. Jak vítězství Konzervativců Borise Johnsona komentují české sociální sítě? Vybrali jsme pro čtenáře PP:

Drtivé volební vítězství britských konzervativců Borise Johnsona nad polokomunistickými labouristy v parlamentních volbách znamená odchod Velké Británie z Evropské unie k 31. lednu, zásadní politický úder nedemokratické Evropské unii, jednoznačnou Trumpovu americkou podporu Velké Británii a nejen pro Českou republiku přitažlivý příklad k následování.

***

Posuzováno dle křiku v předešlém Parlamentu, dle křiku na ulicích, v médiích, i dle suverenity rudého Corbyna to zdánlivě vypadalo, že síly mezi progresivistickými, levicovými liberály na jedné straně a konzervativci na straně druhé jsou v UK zhruba vyrovnané. A teď… Najednou se ukazuje, že konzervativci mají drtivou většinu a brexit bude. Už v Androidce píšeme, že je dobré si uvědomit: Progresívní levice jsou ti, kdo boří, tedy ti, kdo útočí. Tedy ti, kdo jsou z podstaty věci vždy víc slyšet. Mlčící většina necítí nikdy tolik důvodů ozývat se. Její relativní neviditelnost nikterak neznamená, že by nebyla většinou.

***

Podle toho, jak nás ČT objektivně krmila protesty proti Brexitu to vypadalo na jasnou výhru labouristů. A hle, že by zas ČT byla nevyvážená?

***

“Britové v referendu o Brexitu neměli dostatek informací, nyní by volili jinak!” Takto jela bomby ČT a odborníci v ní. Je evidentní, že informace si už sehnali.

***

Dva roky se mne snažila ČT přesvědčit, že Britové litují svého neuváženého rozhodnutí s Brexitem a chtějí jej zrušit. Pak přijdou volby a s přehledem vyhraje strana, která má Brexit v programu. Kavčí hory jak za starejch časů… 

***

To musí být mrzení pro všechny redaktory, co mne z rádia, televize a novin už dlouho, ale v posledním týdnu dnes a denně přesvědčovali, že 90% Britů si přeje návrat do EU a konzervativci nemají šanci. Naposledy včera jsem slyšel, jak Johnson volby v podstatě prohrál, protože neprojevil (zajisté hraný) soucit nad chlapečkem, který ležel v nějaké nemocnici a špatně ho ošetřili. Když se střetne sluneční svět přání, jak by to mělo fungovat s tím, jak to reálně opravdu funguje, je to pro tyto lidi vždy nálož rozčarování. A jak jinak, překvapení. Pak máme opevněné trhy zimy, protože kriminalita klesá a migranti chtějí jen lásku a mír. Jak se Sovětským Svazem a nikdy jinak.

***

Že by v Británii bylo tolik starých, nevzdělaných venkovanů, taxikářů a uklízeček? Koneckonců, dle čítankové legendy se čeština a češství zachovalo také jen díky “děvečkám a pacholkům”. Nicméně v těch skoro 14 milionech hlasů bude asi zastoupena celá společnost. Britové třikrát promluvili – a jejich hlas zněl třikrát jasně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč


Celkem za měsíc: 11 014,60 Kč
Vybráno 31.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 129 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
144 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.