zemanbabis2
13.4.2020
Kategorie: Politika

Velikonoční vzkaz pro Miloše Zemana a Andreje Babiše

Sdílejte článek:

SLAVOMÍR MÁCHA

Nejsem povinen uznávat vás jako autoritu ani jako čestné a moudré muže. Nepřesvědčili jste mne ničím, co bych vám jako premiérovi a hlavě státu mohl přiznat.

 

Chtěl bych se vás zeptat, zda byste si za souseda dokázal představit člověka, který se netají tím, že občas něco získá podvodem, krádeží, že šíři nepravdy a lži a dokonce se kamarádí s lidmi, kteří ohrožují bezpečnost všech kolem?

Když tak rekapituluji vaše poslední kroky, nejsem si jist, jaká by byla vaše odpověď, ale vím, že většina aktivních a o veřejný zájem dbalých lidí, včetně velké části vašich voličů, by takového člověka za souseda mít nechtěla.

Jestli vám něco opravdu jde, tak urážení všech vašich oponentů, politologů, novinářů, opozičních politiků. Už dávno jsme pochopili, proč se tak zdánlivě nesmyslně chováte. Znervozňujeme vás. Nemáte čisté svědomí a proto zcela pragmaticky se opíráte o ty nejslabší, kterým jste namluvil, že jste mužem na svém místě.

Ne nejste.

Jste ve skutečnosti politický grázl a ze svých voličů, kteří již vědí, že jste je podvedl, že jste z nich udělal spolupachatele. Velmi dobře víte, kolik lidí si pamatuje vaše minulá slova, politické kroky v době vaší funkce premiéra a vaši roli v Mostecké uhelné. Z toho se zodpovídejte. To veřejnosti vysvětlete. Vám se ale chce mlčet, aby se na to zapomnělo. Byla to ČSSD, která pod vaším vedením nastartovala zadlužování – to byste také rád zamlčel, ale přesto se vám podařilo to hodit na opozici.

Jste nervozní, neschopen racionálního jednání, protože víte, že ti politologové, sociologové, učitelé, politici, které tak rád a okázale označujete za zbytečné, že novináři, které byste rád střílel, jen abyste se zalíbil Putinovi a Si Ting Pchingovi, vám vidí celou dobu pod ruku a do vašich politických karet, stejně tak opozice, o níž rád tvrdíte, jak vám okopává kotníky. Možná to již necítíte, ale kopance míří daleko výše, než si myslíte. Nejlepší obrana je útok, tak pozurážíte každého, kdo s vámi nesouhlasí. Snad se vám ještě spí dobře.

Velmi komicky působí vystupování vašeho mluvčího, který vám dělá medvědí službu, aniž by si to uvědomoval. Každý jeho výstup na twitteru nebo facebooku je jen stáhnutím jeho a současně i vašich kalhot, nikoli věcnou politickou diskusí a ani pokusem táhnout za jeden provaz. Rozhodně nedělá čest ani vám ani sobě.

Vy jste zvolil konfrontační politický styl. Mohl jste být dobrý státník, vybral jste si svůj originální a často šokující přístup. K vaší škodě. Do okamžiku, než jste se opilý objevil v blízkosti korunovačních klenotů, jsem si říkal, že volba vaší osoby nemusí být špatné rozhodnutí. Pokud jste měl skutečně virózu, tento akt šlo přece odložit, ale vy jste se rozhodl jinak a sotva jste stál na nohou.

Chápu, že máte strach před vaším lidem. I bez vašeho doporučení s kalašnikovem, si tento národ ví rady, jak naložit se špatnou vládou. Okna na Pražském Hradě jsou dost široká a vysoko. Já věřím, že to opevnění Pražského hradu nebude nutné a že vás nikdo střelbou ohrožovat nebude. Jediný, kdo vás ohrožuje, jste teď vy sám a ten váš tým, co se mu od prvního dne v jejich kancelářích nedá věřit.

Váš obraz nenapravíte sebelepším projevem. Svou stopu jste zanechal. Ne, nejsem váš soudce a ani si nedávám právo mluvit jménem lidu, ale věřím, že slova, která tu teď říkám, jsou alespoň trochu v souladu s pocity rozladění veřejnosti a čím jsem si jist, že počty vašich příznivců klesají mnohem rychleji, než jak ukazují na zakázku vytvořené průzkumy veřejného mínění.

Žádným projevem, žádným svým prohlášením již nezakryjete, že lidé v Česku jsou daleko schopnější a odhodlanější poradit si i s krizí tohoto typu. I ti, kteří vás původně volili, jsou už předem očištěni od klamu, který jste na nich provedl.

Společnost jste rozdělil na my a oni. Poštvali jste nás proti sobě. Teď jsme to my, voliči, kdo bude určovat pravidla hry. Veřejnosti došlo, že jako politici jste jejich zaměstnanci, které si platí ze svých daní a že mají být na svých místech proto, aby žili politikou pro lid, který je zvolil. Že lidé mají být politicky aktivní a nenechávat odpovědnost bez občanské kontroly na jiných.

Ukázali jste, že populismus dokáže slíbit cokoli, vyděsit čímkoli, ale nepřinese žádné řešení. Pouze jediný přínos je hodně dobrý, poslanecký plat. To že populisté vaří z vody poznali již novináři. Proto také útoky proti nim, že?

Že vy žijete z politiky, víc důkazů už ani není třeba. Když si v době krize dokážete zvýšit platy a lid postavíte do bezvýchodných situací…. To byste měli mít na paměti. Lid, který nemá co ztratit, je nemilosrdnou silou. Tady neobstojíte ani s elektrickým ohradníkem ani s cílem udělat z nich vyděšené ovce, které bečí strachy se chtějí jen v klidu pást. Nelze zůstat jen v rozhodování zda slevu nebo demokracii. Sleva je vždy pěkně drahá zkušenost.

Buďte si jisti Zemane i Babiši, že lidé v této zemi mají ještě dost sebeúcty, znalostí a odvahy, aby politické šmejdy poslali mimo scénu volbami nebo na adresy, kam patří. Bory, Ruzyně, Valtice, Bytíz nebo třeba mezi lány. Ještě je tu možnost, že by poslechli osvícenou radu s kalašnikovem od samotného velkého gosudara a čínského místodržícího Zemana.

S čínskou chřipkou – virem jsme si poradili. Nezakryjete fakt, a na to jsem hrdý, že jsme si dokázali ušít roušky pro cca 95% populace. Žádný dovoz z Číny, udělali to Češi, Moraváci a Slezané, ten národ, který si Vás zvolil prezidentem, a ten národ, na který tak okázale kašlete. Dokázali jsme to v rekordně krátkém čase. Roušky z bavlny šily obce, firmy, dobrovolníci, během hodin jsme se dokázali sami o sebe postarat.

Kde jste byl Vy? Zalezlý v Lánech jste se nechal obsluhovat testovaným personálem, abyste náhodou nechytl ten „soudružský“ virus. Teď se vynořujete z díry mezi lány a budete dávat svá moudra v plén?! Takto, jako teď vy, vylézali kolaboranti po skončení druhé sv. Války, aby rychle očistili své jméno.

Žádná Čína. Žádné Rusko, ale naši lidé zajistili roušky nejen pro občany i pro nemocnice, domovy pro seniory, sociální zařízení, firmy zkrátka pro všechny. Zajistili jsme pro ně vlastní respirátory o poznání kvalitnější.

Naše firmy, které doslova ze dne na den dokázaly vyrábět stovky či tisíce kusů respirátorů pro zdravotníky, hasiče a další rizikové pracovníky. Děláte záměrně vše pro to, aby nebyla vidět ani pomoc ze strany Evropské unie, protože lezete do svěrače Číně a Rusku, které má svých problémů dost.

Neustále vychvalujete čínské dodávky. Prodávají nám pouze to, co jsme jim my i ostatní země zdarma dodali. Plus virus jako bonus. Ano. Čína k nám především dodala onen virus. Totalitní moc chtěla zakrýt stopy, nese plnou odpovědnost za jeho rozšíření po světě a vy jí ještě přisluhujete?! Zboží, které poslala? Jednorázové roušky, které po 2 hodinách používání jdou do koše. Ty naše české bavlněné a z netkaných textilií jsou opakovaně použitelné. NE Číně, ale českým Vietnamcům patří náš dík, že nám pomohli jako nikdy před tím.

Čínské respirátory nefunguji a opět se jedná pouze o jednorázové zboží, tedy opět to končí v koši. Aby bylo jasno, kontroly ukazují, že z Číny jsme dostali expirující odpad, který jsme ještě velmi draze zaplatili. Možná by stálo za to vědět, kolik procent z ceny skončí u zprostředkovatelů tohoto „výhodného“ obchodu, kteří tam nedávno letěli vládním speciálem.

Evropské státy, když už se to tak snažíte tutlat, vyhazují tento čínský velkorysý dar do skartace.

Jestli vám mohu jednu zásluhu přiznat, tak jste vy pane Zemane a Babiši veřejnosti názorně ukázali, jaký je rozdíl, když politik žije z politiky a kdy žije politikou. Dokázali jste, že zájmy těch, kteří vás platí ze svých daní, vám jsou úplně ukradené.

Na závěr odcituji závěrečnou část z dopisu pana starosty obce Jevišovice, Pavla Málka … cituji:

Místo toho, abyste ocenil přístup starostů, primátorů, hejtmanů, ředitelů nemocnic a domovů, tisíců firem, charity, desítky tisíc dobrovolníků, lidí na Moravě, Slezsku a v Čechách, kteří velkou měrou přispěli ke zvládnutí krize, neustále pějete chválu jen na pachatele tohoto zločinu, který ještě má drzost na svém protiprávním jednání vydělávat.

Do této chvíle jsem Vás respektoval jako prezidenta, svým postojem k našemu národu jste zradil důvěru. Vy nejste český prezident. Vy jste jen zprostředkovatel čínských lobbistů a čínských firem a současně ruský místodržící.

Tolik citace z dopisu. Já svou míru respektu vyjádřil již na začátku textu.

Zemane. Táhněte z Hradu. Tam má právo sedět jen český král nebo prezident zcela jiných kvalit, než jste předvedl vy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 730 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)