velikonocekrizjesus
10.4.2020
Kategorie: Společnost

Velikonoce v době koronavirové

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Letošní velikonoční svátky se ponesou v duchu hrozby nakažení se koronavirem. Ten mikroskopický mizera nadělal dost paseky, přesto je až úsměvné sledovat vývoj kolem něj. Záleží, která média sledujete, koho máte na sociálních sítích v přátelích, dle toho se ,,dozvídáte”, jak to s ním je.

Při zamyšlení se nad virem tu máme pár skutečných jistot a stovky spekulací. Nejdříve tedy ty jistoty. Jakýsi vir tu je. Napadá mimo jiné i člověka. Způsobuje širokou škálu problémů, mezi které patří problémy s dýcháním, psychikou, jako důsledkem izolace a strachu, ekonomickou krizi. Dokáže vzbudit dlouhotrvající zájem médií, politiků. Probudil solidaritu ve velké části českého národa a oživil umění ovládat šicí stroje. Díky němu jsou ve sporu i ti přátelé, kteří ustáli neshody v pohledu na politiku. Na tři týdny zavřel pusu opozici v čele s Kalouskem, Fialou a Bartošem. Zrušil všechny sportovní a kulturní akce v místě, kam se dostal. Není rasista a napadá všechny rasy a národy bez výjimky. Zavřel mávnutím proutku restaurace, hospody, obchody. Odvelel většinu úředníků na tzv. home office, čím ukázal, že jsou to často uměle zaměstnaní lidé. Odeslal většinu zahraničních pracovníků do jejich mateřských zemí.

Pokračujme dále v jistotách. Vytvořil dojem, že začaly časově neomezené prázdniny. Přivedl na buben velké množství živnostníků, malých a středních firem. Otevřel možnosti bohatým více zbohatnout a chudým sáhnout si na úplné dno. Uzemnil více letadel než technologické problémy Boeingu. Zrušil totálně celosvětový cestovní ruch. Ukázal Američanům, jak malými ve skutečnosti jsou. A teď to nejlepší. Předvedl, jak nemá fungovat Evropská unie a velmi obratně jí nastavil zrcadlo, jehož odraz mi mohl dovést toto seskupení konečně k zániku. Jasně předvedl, jak nepotřebný je stávající systém neziskovek a jejich nefunkčnost. Vyděsil i samotné lékaře, kteří většinou zavřeli své ordinace. No není to zázrak při pomyšlení, že ten mikroskopický syčák není ani vidět?

A teď spekulace. Jak vzniknul, kde se tu vzal? Liberálové vidí škůdce v netopýrech, kteří tu s námi žijí od nepaměti. Realisté tuší, že vznikl v laboratořích a unikl. Zda li nedopatřením či záměrně, to není jasné. Muslimové tvrdili, že jej seslal Alláh na křesťany, tedy dokud nenapadnul i je. Ekologové vidící i CO2 jsou přesvědčeni, že je to trest za přelidnění. Nejasné je, kdo byl světový pacient č.1, odkud pocházel a kdy se vůbec nakazil. Pro liberální politiky je vhodnou lokalitou prvního výskytu Čína, údaje svědčí o dřívějším zaznamenání podobných symptomů v USA a Itálii. Vždy ve spojení s americkými vojáky. Přestože někteří publicisté mají ve všem jasno, rozhodně nikdo nezkoušel tyto otázky zodpovědět tak, aby ostatní přesvědčil, že tomu tak skutečně bylo.

Přístup jednotlivých zemí ke Covid-19 se liší. Nikdo nemá k dispozici přesné statistiky bez záměrných zkreslení. Nikde se neuvádí počet skutečně nakažených, vyléčených i příčin smrti lidí, kteří sice prošli koronavirovou nákazou, ale ta nebyla pravým důvodem jejich úmrtí. Bez těchto statistik se prostě bude vždy jen spekulovat. Agresivita viru při přenosu mezi lidmi je nepopiratelná, ovšem jeho další účinnost v likvidaci lidstva již zpochybnit lze. Řada z nás již možná nákazou prošla, aniž bychom to věděli, jiní pocítili jeho vliv na svůj organismus, který si s ním poradil, ale bohužel existují i lidé, které prostě dovedl na přístroje, z nichž byli někteří odpojeni až ve chvíli, kdy už jim nebylo pomoci. Hledá se vhodný lék, zkouší se již vyvinuté a Bill Gates slibuje vakcínu, ovšem s tím, že díky ní budeme pod ještě větším dozorem, než který nám dosud poskytoval Velký bratr. Mimochodem, Gates je skutečným škůdcem lidstva. Bez něj bychom byli méně závislí na počítačích a zároveň bychom nebyli nuceni nechat očkovat naše děti vším tím svinstvem, které má v důsledku mimo ochrany před staršími nemocemi snižovat schopnost se množit. Vzhledem k tomu, že disciplinované je především bílé obyvatelstvo, je vcelku jasné, kdo se bude přemnožovat dále. V tom má Gates a potažmo další elity prsty.

Nejistých je i plno dalších věcí. Byla všechna opatření skutečně přínosná? Nejde o přípravu na převzetí moci a spuštění NWO? Opravdu existuje způsob, jak získat imunitu a je správná teorie o promoření? Nemá někdo k dispozici lék a nečeká na vhodnou chvíli, aby ho mohl pustit na trh? Jak je možné, že je virem nakaženo minimum celebrit a elit včetně starců řídících tento svět? Kde se berou peníze, které se náhle uvolňují z různých fondů? Jen EU rozhazuje desítky miliard. Znamená to, že je našetřila, nebo jde o nově vytisknuté bankovky, jejichž cena je mizerná a důsledkem toho dojde na devalvaci měn?  Otázek je mnoho a zde uvedené nejsou zdaleka všechny. Postupně část odpovědí dostaneme, ale nikdy se nedozvíme, kolik a kdo na čem vydělal. Znát budeme pouze ty, pro které je epidemie opravdu tragédií. A tak to vždy bývá. Pokud vítězové nebudou příliš nahlas mlaskat, zůstanou v utajení. No a my všichni ostatní se s tím musíme poprat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 783 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,69 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.