BIDENAUSTIN
21.9.2021
Kategorie: Politika

Velení americké armády je v rozkladu

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAmerická armáda je v současné chvíli neakceschopná a v rozkladu. O tom svědčí nejen výprask v Afghánistánu, ale i další fakta vyplývající na povrch.

Vyšla další protitrumpovská kniha, o které progresivní média jako CNN, The New York Times a další, hovoří jako o „bombě“. Jde o to, že velení americké armády údajně odstřihlo Donalda Trumpa na konci jeho mandátu od informací a velení a podle jistého „svědectví“ vysoce postaveného velitele dokonce zabránila část velení americké armády válce s Čínou. Údajně se jistý vysoce postavený generál spojil s Čínou a informoval o tom, že se USA v žádném případě nechystají Čínu vojensky napadnout. Republikáni hovoří o dalším flagrantním porušení americké ústavy.

Není zřejmě vůbec náhoda, že nová senzační kniha byla anoncována v situaci, která pro současnou administrativu Joea Bidena není vůbec příznivá. Nejprve média jinak podporující Bidenovu administrativu vypátrala, že poslední tak zvaný „protiteroristický“ zásah v Afghánistánu odnesl naprosto nevinný člověk a s ním dalších asi deset Afghánců, mezi nimi i děti. Po teroristickém útoku Islámského státu na vojáky US Army u kábulského letiště přišlo o život třináct vojáků a 170 Afghánců usilujících dostat se z Afghánistánu. Biden oznámil, že tento útok bude potrestán a za několik desítek hodin oznámil, že americká armáda zlikvidovala přípravu dalšího teroristického útoku na své příslušníky, a to raketovým útokem z dronu. Bylo to u nás široce komentováno i veřejnoprávní televizí jako zdařilá odveta. Pak ale vyšlo najevo, že při akci zahynulo několik dětí a americká armáda vydala zprávu, že tyto oběti byly způsobeny tím, že „výbušninami“ plně naložený vůz po zásahu rakety explodoval a ony oběti byly důsledkem tohoto výbuchu. Novináři ale zjistili, že útok odnesl člověk, který téměř dvacet let spolupracoval s americkou universitou při pomoci chudým lidem a ten den jako obvykle objížděl místa, na která měl rozvážet vodu a potraviny. V zápětí vydal Pentagon zprávu, která hovoří o „politováníhodném omylu“.

Vzhledem k tomu, že se Bidenova popularita propadla na úroveň, kde nesouhlas Američanů s jeho politikou již výrazně převažuje nad názory, které s jeho politikou souhlasí, bylo nutné odpoutat pozornost americké veřejnosti právě k údajnému odvrácení konfliktu s Čínou, ke kterému mělo dojít na konci Trumpova úřadování. Nezachytil jsem zatím ve zprávách stanovisko čínské vlády k údajné válce s USA, a tak nevylučuji, že se jedná jen a pouze o prefabrikované obvinění části US Army – progresívních sil – na Trumpa. Trump na konci úřadu vydal stanovisko, že za jeho vlády nezačaly USA žádný nový konflikt.

Ovšem vybuchla ještě jedna mediální bomba, tentokrát faktická. USA, Austrálie a Velká Británie uzavřely dohodu o spolupráci ve vojenské oblasti zaměřenou proti Číně. Podívejme se – Bidenova administrativa vůbec nepopírá, že se připravuje na válku s Čínou a proti rostoucí čínské hrozbě uzavřela dohodu s Austrálii, díky které získá Austrálie ponorky na jaderný pohon. Padla tím ale současně dohoda o spolupráci na výrobě ponorek na jaderný pohon mezi Francií a Austrálií, která byla před uzavřením a měla objem asi 900 miliard Kč. Francie proti novému paktu protestovala a odvolala ke konzultacím velvyslance v Austrálii a USA. Mluvčí Pentagonu ve zprávách na ČT mlžil něco o tom, že USA se snaží zlepšit vztahy s Francií! Takto funguje NATO v praxi. Obcházejí se významní spojenci s cílem urvat pro sebe kšeft za bezmála tisíc miliard korun.

I vznik nového paktu v jižním Pacifiku ukazuje, že USA na své evropské spojence v NATO z vysoka kašlou a dělají si, co chtějí. Bidenova administrativa jen prokazuje, že slovíčka o „návratu USA zpět do Evropy“, jsou a byla jen klamným manévrem člověka, se kterým se tvrdě manipuluje a který na slavnostním podpisu paktu dokonce zapomněl jméno australského premiéra a sklidil za to posměch některých médií. USA jsou dnes de facto v podobném stavu jako SSSR za Brežněva. Po Brežněvovi přišel Gorbačov a rozpad SSSR. Co nás čeká po Bidenovi?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 171 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)