vegan-restaurant-closed
15.12.2016
Kategorie: Ekonomika

Veganská marxistická restaurace byla uzavřena, neboť hosté nebyli ochotni čekat 40 minut na sendvič

Sdílejte článek:

EMILY ZANOTTI

„Marxistická“, „kolektivistická“ restaurace v Grand Rapids ve státě Michigan, kterou vedli samotní pracovníci, byla tento týden uzavřena, neboť hosté si stěžovali, že už nejsou ochotní tolerovat neobvyklou pracovní dobu, vysoké ceny a dlouhé fronty.

Restaurace „The Garden Diner and Cafe“ – dříve známá jako „Bartertown Diner“ – uváděla na svém jídelníčku veganské, vegetariánské a raw pokrmy, které se setkaly s velkým celonárodním ohlasem. Ale obchodní model restaurace, nepovolující působení vedoucích nebo manažerů, zato slibující všem zaměstnancům „mzdu nad úrovní životního minima“ a silné sjednocení, neumožňoval, aby restaurace měla takový zisk, který by ji udržel v provozu.

Na facebooku se objevilo toto sdělení:

S hlubokou vděčností ke všem našim zákazníkům musíme s politováním oznámit, že posledním dnem v měsíci bude restaurace The Garden/Bartertown Diner otevřena naposledy. Restaurace a pizzerie, která je hned vedle, jsou na prodej. Za restauraci požadujeme 60 000 dolarů a za pizzerii 40 000 dolarů. Avšak nejvyšší nabídkou v hotovosti do konce měsíce lze získat kterýkoli podnik, či oba najednou; smlouvu o pronájmu budete moci obnovit po 10 letech. Nájemní smlouva je 1650 dolarů za jednotku/měsíc po zaplacení běžných poplatků, celkově 3 jednotky, každá z nich 1100 čtverečních stop, zadní terasa, 3 parkovací místa. Tento prodej zahrnuje veškeré vybavení, značku, práva a majetek, aby bylo možné znovu zahájit provoz podle uvážení nových majitelů. 

Ještě horší je, že zatímco byla díky jídlu restaurace Bartertown dobře ohodnocena a dokonce se umístila na seznamu „10 vyhlášených nových veganských restaurací“ na webu VegNews, zákazníci si stěžovali, že je téměř nemožné dostat v této malé restauraci nějaké jídlo.

Lidé často uváděli na facebookové stránce restaurace, že museli čekat déle než 40 minut na sendvič, a to když byla restaurace dokonce otevřená. Vzhledem k tomu, že si zaměstnanci nastavili pracovní dobu podle skupinového rozhodnutí, restaurace měla nepravidelnou otevírací dobu, takže potenciální zákazníci, kupující si sendviče, byli totálně zmatení.

K šokujícímu údivu managementu se ukázalo, že fronty na chleba v Sovětském svazu byly chybou, nikoli význačným rysem komunismu.

Na webu Reddit vyvolávaly časté politické výroky restaurace ostré konfrontace. Někteří obyvatelé Grand Rapids nelibě nesli, když jim v Bartertownu nabízeli přílohu s názvem Che Guevara ke každému Báhn mi (vietnamský sendvič) a tortile taco za 2 dolary. Zákazníci restaurace si také stěžovali na zavedený systém „jednotné ceny, žádné spropitné“, který jim neumožnil oceňovat výjimečné služby, ještě zdůrazněný oznámením na vývěsce, hlásajícím, že „byste se neměli pokoušet řídit svou firmu na základě samotné politické dobré vůle.“

Dokonce ani celková progresivní politika Bartertownu nemohla uspokojit všechny ve své komunitě. Když tato malá restaurace nabízela bezplatné jídlo policistům z Grand Rapids jako „poděkování“ za to, že udržují jejich část města v bezpečí, místní socialisté si stěžovali, že takové podnikání narušuje své základní ideály tím, že sympatizuje s fašisty a podporuje „policejní složky, zaměstnávající lidi téměř jen bílé pleti v této éře policejního násilí“.

Takže v této bezvýchodné situaci, a navíc při bezprostředním zjištění potíží, které sužovaly komunismus více než sto let, byla restaurace nucena ukončit své podnikání. Jak to vyjádřil jeden člen komunity – zjistili, že „si nemůžete vydělat peníze a zaplatit tak své účty jen na základě lajků na Facebooku a Tumblru“.

Majitel sám za sebe přiznává chyby. Na otázku, v čem bude dál podnikat, odpověděl na webu MLive.com, že si „bere dovolenou“.

Jak buržoazní.

ZDROJ: Emily Zanotti

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 25 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.