5.2.2015
Kategorie: Kultura a tipy, Společnost

Vědci z VUT Brno vyvinuli unikátní přístroj na léčbu akné!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 05|02|2015

Zná to téměř každý z nás, kdo si již prošel obdobím dospívání. Nepříjemné onemocnění kůže, zvané akné, jehož příčinou je ucpání vývodu žlázy v důsledku nadměrné produkce kožního mazu, a které se pak následně projevuje na těle dotyčného ne příliš hezky a už vůbec ne esteticky. V období puberty pro láskyplné kontakty hledajícího jedince doslova pohroma.

Je pravdou, že tato zdravotní nepříjemnost postihuje především muže a má souvislost s nadměrnou produkcí hormonů. Více ji však řeší dívky a ženy, neboť podstatně ubírá na atraktivnosti vzhledu. Podstatným faktem pro všechny však je, že by se akné nemělo v žádném případě podceňovat a v každém případě léčit. Při zanedbání je možný chronický vývoj spojený s možným tšěžkým stádiem, při kterém vznikají hluboké a velmi těžko odstranitelné jizvy.

Od nepaměti se proto lidé pokouší získat zpět čistotu a hebkost svojí kůže. Existuje spousta „zaručených“ domácích receptů v péči o pleť, ale i mnoho komerčních přípravků, které však mají většinou jednu zásadní vadu. Fungují málo, nebo nefungují vůbec. Kdo nevyzkoušel třeba bílý jogurt nanesený na postižená místa, kdo nevyzkoušel citronovou šťávu smíchanou s třtinovým cukrem, popřípadě medovo-skořicovou masku? Zkušenosti předávané generacemi sice možná malinko pomohou, ale rozhodně úplně nevyléčí. Můžete také zkusit draze nakoupit krémy, antibakteriální vodičky, mýdla, dokonce i make-upy, podstoupíte peeling či další vymoženosti estetické medicíny, ale … existuje tedy vůbec něco, s čím by byl boj „opupínkovaného“ jedince úspěšnější a dokonalejší?

Na tuto otázky úspěšně odpověděl tým vědců z VUT Brno. Po více než desetiletém výzkumu přišel s přístrojem, který jako jediný na světě kombinuje účinky plošného magnetického a světelného pole, čímž urychluje metabolismus kožních buněk. Face-Up! Princip fungování tohoto unikátního přístroje spočívá v působení impulzů magnetického a světelného pole, kdy se za přítomnosti tepla urychlí  látková výměna ve shluku mnoha buněk, lidově nazývaném akné.

Účinnost objevu potvrdila klinická studie na desítkách doborvolníků, kdy byla prokázána 90% úspěšnost zákroků. Při aplikaci se celkově zlepšují vlastosti kůže, nejen že se tlumí výdej kožního mazu, ale také se pleť lépe hydratuje a zvyšuje se její pružnost nebo se vyrovnávají nerovnosti na pleti. 

Další velkou výhodou léčebného přístroje Face-Up! je možnost běžného domácího použití. Každý sám nebo sama doma si může přiložit aplikátor svítící stranou na kůži a pomalými pohyby přejíždět postižené místo deset minut denně. Za tuto chvílí péče o vlastní zdraví se do jednoho až tří týdnů dostaví výsledek, se kterým budete výrazně spokojeni. Budete zdravější a krásnější, co si přát více?

Nicméně princip metody vyvinuté týmem docenta Ivana Rampla vykazuje i další možnosti využití. V kosmetice například při vyhlazování vrásek, léčbě celulitidy, nebo růstu vlasů. S prodejem kosmetických přístrojů je však primární snaha získat finance na výzkum léčby poněkud závažnějších chorob. Účinky impulzního magnetického pole byly ověřovány také na nádorových buňkách – v okolí impulzně napájené toroidní cívky se nádorové buňky ničily, zatímco zdravé buňky byly poškozovány méně a některým bylo dokonce pole prospěšné. Co je podstatou tohoto jevu zatím necí zcela jasné, ale při dalším výzkumu bychom se mohli dočkat třeba i zásadního průlomu v léčení nemocí nejzávažnějších.

Pro tuto chvíli však můžeme mít radost z toho, že se na našem i světovém trhu premiérově objevil unikátní výsledek práce českých vědců, přístroj, který nás zbaví sice menších zdravotních, ale o to někdy větších estetických komplikací a nepříjemností. Přístroj léčící akné. Face-Up!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.