5.2.2015
Kategorie: Kultura a tipy, Společnost

Vědci z VUT Brno vyvinuli unikátní přístroj na léčbu akné!

Loading...
Sdílejte článek:

RED 05|02|2015

Zná to téměř každý z nás, kdo si již prošel obdobím dospívání. Nepříjemné onemocnění kůže, zvané akné, jehož příčinou je ucpání vývodu žlázy v důsledku nadměrné produkce kožního mazu, a které se pak následně projevuje na těle dotyčného ne příliš hezky a už vůbec ne esteticky. V období puberty pro láskyplné kontakty hledajícího jedince doslova pohroma.

Je pravdou, že tato zdravotní nepříjemnost postihuje především muže a má souvislost s nadměrnou produkcí hormonů. Více ji však řeší dívky a ženy, neboť podstatně ubírá na atraktivnosti vzhledu. Podstatným faktem pro všechny však je, že by se akné nemělo v žádném případě podceňovat a v každém případě léčit. Při zanedbání je možný chronický vývoj spojený s možným tšěžkým stádiem, při kterém vznikají hluboké a velmi těžko odstranitelné jizvy.

Od nepaměti se proto lidé pokouší získat zpět čistotu a hebkost svojí kůže. Existuje spousta „zaručených“ domácích receptů v péči o pleť, ale i mnoho komerčních přípravků, které však mají většinou jednu zásadní vadu. Fungují málo, nebo nefungují vůbec. Kdo nevyzkoušel třeba bílý jogurt nanesený na postižená místa, kdo nevyzkoušel citronovou šťávu smíchanou s třtinovým cukrem, popřípadě medovo-skořicovou masku? Zkušenosti předávané generacemi sice možná malinko pomohou, ale rozhodně úplně nevyléčí. Můžete také zkusit draze nakoupit krémy, antibakteriální vodičky, mýdla, dokonce i make-upy, podstoupíte peeling či další vymoženosti estetické medicíny, ale … existuje tedy vůbec něco, s čím by byl boj „opupínkovaného“ jedince úspěšnější a dokonalejší?

Na tuto otázky úspěšně odpověděl tým vědců z VUT Brno. Po více než desetiletém výzkumu přišel s přístrojem, který jako jediný na světě kombinuje účinky plošného magnetického a světelného pole, čímž urychluje metabolismus kožních buněk. Face-Up! Princip fungování tohoto unikátního přístroje spočívá v působení impulzů magnetického a světelného pole, kdy se za přítomnosti tepla urychlí  látková výměna ve shluku mnoha buněk, lidově nazývaném akné.

Účinnost objevu potvrdila klinická studie na desítkách doborvolníků, kdy byla prokázána 90% úspěšnost zákroků. Při aplikaci se celkově zlepšují vlastosti kůže, nejen že se tlumí výdej kožního mazu, ale také se pleť lépe hydratuje a zvyšuje se její pružnost nebo se vyrovnávají nerovnosti na pleti. 

Další velkou výhodou léčebného přístroje Face-Up! je možnost běžného domácího použití. Každý sám nebo sama doma si může přiložit aplikátor svítící stranou na kůži a pomalými pohyby přejíždět postižené místo deset minut denně. Za tuto chvílí péče o vlastní zdraví se do jednoho až tří týdnů dostaví výsledek, se kterým budete výrazně spokojeni. Budete zdravější a krásnější, co si přát více?

Nicméně princip metody vyvinuté týmem docenta Ivana Rampla vykazuje i další možnosti využití. V kosmetice například při vyhlazování vrásek, léčbě celulitidy, nebo růstu vlasů. S prodejem kosmetických přístrojů je však primární snaha získat finance na výzkum léčby poněkud závažnějších chorob. Účinky impulzního magnetického pole byly ověřovány také na nádorových buňkách – v okolí impulzně napájené toroidní cívky se nádorové buňky ničily, zatímco zdravé buňky byly poškozovány méně a některým bylo dokonce pole prospěšné. Co je podstatou tohoto jevu zatím necí zcela jasné, ale při dalším výzkumu bychom se mohli dočkat třeba i zásadního průlomu v léčení nemocí nejzávažnějších.

Pro tuto chvíli však můžeme mít radost z toho, že se na našem i světovém trhu premiérově objevil unikátní výsledek práce českých vědců, přístroj, který nás zbaví sice menších zdravotních, ale o to někdy větších estetických komplikací a nepříjemností. Přístroj léčící akné. Face-Up!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Nezn. dárce 2000,- Kč (btc)


Celkem za měsíc: 19 770,78 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.